Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 328
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Må bare få skryte litt av Nuka. I går gikk vi opp til bronsemerkeprøven i lydighet, og hun stod med glans! Enkeltdekken ble gjort felles, og det var jeg spent på. Nuka er usikker på andre hunder, men

Kan jo oppdatere litt med bilder av malamutefrøkene her. Vi har flytta fra Østlandet til Nordland, og trives utrolig godt her. Nydelig natur utenfor døra, og fantastiske muligheter for fjellturer og t

Takk for godord om jentene Legger ut noen bilder tatt av @Arcticaa (Bluejay Photography)

Posted Images

Skrevet

Denne uka har vi tatt en langhelg ( :P ) i Hemsedal. Veldig deilig! Hundene løper bare løs og koser seg. Legger inn litt bilder tatt i dag. Hun er nå nesten 12 uker :)

21092011059.jpg

21092011067.jpg

21092011075.jpg

Dette var litt vanskelig å komme seg ut av syns hun.. Er ikke lett når hun følger etter Elwira som bare valser over alle hindringer lett som bare det.

21092011079.jpg

Flotte jentene!

21092011093.jpg

21092011107.jpg

21092011119.jpg

Lille ulven i skogen

21092011123.jpg

Fant deg!

21092011124.jpg

21092011156.jpg

Nå har vi gått langt nok mener Mayah. Godt vi snart er hjemme, om ikke måtte vi nok ha sovi i bua der.

Skrevet

Fine de er sammen! Og Mayah har så kul maske! :) Må bare hilse på dere på søndag altså! :D

:)

Vi gleder oss til å hilse på vi og! Blir artig å se nydelige Mana :wub:

  • 3 weeks later...
Skrevet

Mayah vokser veldig fort! I morgen er hun 14 uker gammel, og nå veier hun 13 kg, og er 45 cm høy.

Vi koser oss med turer og tilbringer timesvis ute hver dag. Hun virkelig elsker å springe løs rundt i skogen og fly bajas etter Elwira mellom busker og kratt. Lydighetstreninga jobber vi også med, noe hun syns er morsomt! Vi har trent litt med andre hunder på treningsbanen, og det går supert. Hun er en morsom og livlig hund å jobbe med! Det jeg er mest fornøyd med er at hun syns apportbukken er morsom! Malamuten er ikke kjent for å være en lettlært apportør, så det er en øvelse jeg har jobba mye med, og lagt inn mye lek :)

Her kommer noen bilder tatt i går:

061011056.jpg

061011102.jpg

061011127.jpg

(Elwira er ikke så feit som hu ser ut her altså :lol: Haha)

061011151.jpg

:wub:

061011063.jpg

061011234.jpg

Rare dyret mitt :lol:

Til slutt må jeg legge med ett bilde av Mayah som passer på nabogutten mens jeg var barnevakt:

061011002.jpg

:wub: :wub:

Skrevet

Jeg ble så glad da jeg så dere her om dagen, så jeg måtte bare kosemose litt. For Mayah er seriøst den skjønneste "lille" valpen jeg har sett. Jeg kunne nok aldri hatt en malamute selv, men jeg liker å sikle litt på din altså :wub:

Skrevet

Så stor og pen hun har blitt! :wub:

:ahappy: Ja, syns selvfølgelig hun er nydelig!

Nydelig!

Mayah sier takk! :kiss:

Hun vokser seg bare penere og penere synes jeg! Helskjønn!

:D

Jeg ble så glad da jeg så dere her om dagen, så jeg måtte bare kosemose litt. For Mayah er seriøst den skjønneste "lille" valpen jeg har sett. Jeg kunne nok aldri hatt en malamute selv, men jeg liker å sikle litt på din altså :wub:

Bare å sikle på mini-mutten min det! :ahappy: Hun setter veldig pris på folk som kommer bort å hilser!

Så fin hun er :) Like stor som Scilos, jo :wub:

Tipper Scilos er litt gjevnere i kroppen ihvertfall :lol: Vesla her er veldig kompakt og nesten litt firkanta ! :D

Skrevet

Herregud og Mayah har vokst siden jeg så henne i sommer :wub: Hun begynner og bli skikklig langbent jo og jeg gleder meg til å se både henne og Elwira igjen snart :D

  • 4 weeks later...
Skrevet

I dag er Mayah 4 mnd gammel! De siste ukene har hun utviklet seg veldig, spesielt pelsen er forandret! Hun er en herlig malamutejente som attpåtil har lært seg litt lp. Kanskje hun blir en lydighetsmutte en dag? :D Om ikke lenge skal vi starte å trene litt blodspor. Blir spennede å se!

Her er noen bilder jeg har tatt i dag på morgentur og hjemme hos mamma (beklager kvaliteten..):

021111056.jpg

Litt tidlig å stå opp syns jentene

021111084.jpg

021111098.jpg

021111103.jpg

021111123.jpg

Mayah sitter å venter på Elwira som går litt i sin egen verden

021111138.jpg

021111158.jpg

021111180.jpg

Fekting på gulvet

021111211.jpg

:wub:

021111226.jpg

Sånn sitter hu når hu skal kose. Løfter begge bena opp og klamrer seg fast til armen :)

021111232.jpg

Søteste!

Skrevet

Herregud så søt :wub: Trym var sosialiseringshjelp for 2 sånne på 4 mnd for en liten stund siden, eller kanskje det var SH det, de var ihvertfall større enn Trym og kjempefluffye, jeg måtte bare kosemose ordentlig med dem :D

Skrevet

Takk takk :ahappy: Jeg syns jo hun er helt herlig :wub:

Må bare legge inn dette også:

405soppen.jpg

Tatt av Soppen. Sånn ser hun ut når hun er sliten og trøtt, ørene rett ut til siden!

Skrevet

Tok film under litt trening i hagen i dag. Hvem sier at malamuter er uegnet til annet enn trekk? :P

Hun er nå 4 mnd (ble det 2. november) og veier nesten 19 kg. Fine lille hunden!

  • Like 3
  • 3 weeks later...
Skrevet

Litt nye bilder av prinsessa! Mayah er nå rundt 56 cm + og veier 21 kg, kanskje mer :) Hun blir 5 mnd. 2 desember.

11112011116.jpg

11112011154.jpg

11112011167.jpg

Hu er ei skikkelig skravle. Bjeffer så og si aldri, men lager noen merkerlig ule/prate lyder :)

11112011318.jpg

11112011356.jpg

11112011467.jpg

1111201122600.jpg

15112011135.jpg

:wub:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...