Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 221
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Oi haha! Lenge siden sist gitt! Må oppdatere her litt oftere! Har planer om å trene mye i vår/sommer samt gå MASSE masse tur. Vært på en to timers tur på glatt i dag. Jeg hater føret som er nå. De

Hehe! Mana er ekstremt rask ja Men gøy blir det nok uansett Mayah er sikkert stor! Hvor høy er hun nå ca? Vi har kommet inn fra tur. Jeg fikk redigert noen bilder før jeg må dra på jobb. Nydelig

Ja det er klart man må spamme litt etter helgas besøk så her kommer en del bilder. Resten ligger på bloggen! Fredagen ble brukt til å bli kjent og leke. Lørdag ble det tur i regn med

Skrevet

Hun er virkelig nydelilg! Kjempefine bilder du tar! :D

Takk og takk! :D

Det siste bildet var herlig, "engle barn" :innocent:

Ja der lå hun perfekt! Det ble litt overeksponert da, men men :P

Skrevet

Så fin hun er :) Er hun stor nå da? Hun ser så lang ut :D

Målte henne i høyde og da var hun ca 60 cm i mankehøyde! :P hehe.. så hun vokser godt hun. Begynt å stoppe opp litt nå da. Menfortsatt lang og slank ja som vanlig :) Og hun veier vel ca 16 kg.

Skrevet

Mana er veldig fin altså! Heldig jeg som har fått sett henne "live" også, når du var innom Tam. Men herremin, er hun virkelig bare 6 måneder? Synes hun virket så stor jeg!

Skrevet

Mana er veldig fin altså! Heldig jeg som har fått sett henne "live" også, når du var innom Tam. Men herremin, er hun virkelig bare 6 måneder? Synes hun virket så stor jeg!

Hehe, vi kan komme innom flere ganger vi så du kan få tafse litt også ;) Jeg synes hun er ganske liten jeg.. :P Sånn til husky å være. Jeg forventet meg at hun skulle vokse og bli mye større, men hun er jo ikke helt ferdig enda da, men har bremset veldig opp. Men er hun der hun er nå, eller bittelitt større, så blir jeg fornøyd jeg :D

  • 3 weeks later...
Skrevet

Flotte jenta! :wub: Utrolig at den selen passer fremdeles :P

Haha ja.. :P Den begynner å bli litt trang så får ta henne med på Alna snart å prøve flere seler tenker jeg.. Jeg er helt blakk, så det får vente til jeg får første lønning. Kjøpte den jo i stor størrelse sånn at hun kunne vokse i den, men trodde hun skulle vokse ut av fortere ja :lol:

Skrevet (endret)
IMG_4343.jpg

Vet ikke om du har sagt noe om det før, men vet du hvilke raser som er i henne, bakover i stamtavlen? Syns jeg ser litt mynde i den langbeinte, hehe :) Er vel ikke uvanlig at det er greyhound i AH-linjer?

EDIT: Det siste bildet syns jeg også gir litt myndepreg. Ikke bare er hun langbeint, men er noe med måten hun bærer halen på også :)

Endret av Hermes
Skrevet

Nydelig hund! Fine farger på henne :)

:)

Vet ikke om du har sagt noe om det før, men vet du hvilke raser som er i henne, bakover i stamtavlen? Syns jeg ser litt mynde i den langbeinte, hehe :) Er vel ikke uvanlig at det er greyhound i AH-linjer?

EDIT: Det siste bildet syns jeg også gir litt myndepreg. Ikke bare er hun langbeint, men er noe med måten hun bærer halen på også :)

Vet ikke om hun har mynde bak i slekta.. Haleføringen har hun fra moren sin og alle i kullet har den type haleføring. Bakover i stamtavlen er det AH, men jeg vet jo ikke om disse kan være innblandet mynde eller andre raser. Og nå er stamtavla.no nede så får ikke sjekket det ut heller, men det skal jeg jammen meg gjøre en dag! ;)

Snakk om fin hund :wub:

Takk! :) Hun blir nok glad for å få høre det ja :D

Skrevet

Var inne og så på stamtavlen. Ikke noe mynde i nær slekt, nei. Mest AH, som du sier, og litt SH, grønnlandshund, pointer, osv. Innblandingen av seppala siberian sleddog, som er ganske nært, var interessant da. Spennende rase.

Skrevet

Hun ser veldig eventyrlig ut!

Det var et fint komplement, for det ER hun virkelig :lol:

Var inne og så på stamtavlen. Ikke noe mynde i nær slekt, nei. Mest AH, som du sier, og litt SH, grønnlandshund, pointer, osv. Innblandingen av seppala siberian sleddog, som er ganske nært, var interessant da. Spennende rase.

Ja det stemmer :) Pointer og vorsteh er det litt av. Og seppala, noe jeg lette etter. Ville ha den litt mer langbeinte varianten, og det ser det jo ut til at jeg har fått :P Ren tilfeldighet at jeg fant det kullet, men jeg er meget fornøyd.

  • Like 1
Skrevet

Bare litt bilder osv fra helgen.

Igår hadde vi besøk tl langt på natt av Cilje, Hanna, Denali og Marley. Alle stortrivdes, selv om Mana ble satt på plass en del av Marley, men det trenger hun så frempå og ivrig hun er hele tida. Flink til å underkaste seg er hun ihvertfall... :P De koste seg med griseører og lek. Ikke noe bråk og det er bra!

IMG_4364.jpg

IMG_4366.jpg

IMG_4375.jpg

IMG_4403.jpg

Idag tok vi oss en tur ut i skogen og rakk og få med oss litt sol. Deilig ute med kaldt, klart vær.

IMG_4428.jpg

IMG_4453.jpg

IMG_4467.jpg

IMG_4450.jpg

  • 4 weeks later...
Skrevet

Mana er blitt 8 mnd akkurat nå! Men det feirer vi i morgen med en langtur i skogen og masse bilder, det er ihvertfall planen.

Ikveld har vi lagd en ny hundeseng. På tide å bytte ut de gamle med noe renere :P Lagde bare en, skal lage to men den ene får vente til en annen dag. Den jeg lagde ikveld ble litt liten, men den passer akkurat :P

Først litt mat etter en kveldstur med lek og morro. Kyllinglår på menyen ikveld. Vente pent..

IMG_5831.jpg

Namnam! *knas*

IMG_5834.jpg

Mana mener det er veldig viktig å være med på hele prosessen OG prøve ut senga FØR den er ferdig..

IMG_5840.jpg

Stoffet er godkjent

IMG_5838.jpg

Pen og rund

IMG_5844.jpg

Passer akkurat til en huskykrøll

IMG_5845.jpg

IMG_5846.jpg

Pledd 17,- og dyne 19,- fra IKEA. BILLIG å lage hundeseng selv. Og morro! :)

  • Like 1
Skrevet

Aww :wub: Elsker den hunden!

Ja vi burde få til en playdate en dag! Mana vil leke med polarhund, og jeg vil kose på en med masse pels :wub:

Mana har verdens vakreste øyne :wub: Og siden de fortsatt er slik vil de vel kanskje forbli like vakre? :)

:) Ja de forblir nok sånn som de er nå. De har lysnet litt, men tror ikke de blir lysere enn det der, men det gjør absolutt ingenting. Kan drukne i de øynene der jeg :)

  • Like 1
Skrevet

Ja vi burde få til en playdate en dag! Mana vil leke med polarhund, og jeg vil kose på en med masse pels :wub:

Ja! Det vil vi! :D Mayah vil og leke med polarhund. Hun er oppvokst med treigis golden da, så hu er ikke så rask i svingene som en ah :P Merker det når vi har med nabohuskyen på tur. Men vi er med!

Skrevet

Ja! Det vil vi! :D Mayah vil og leke med polarhund. Hun er oppvokst med treigis golden da, så hu er ikke så rask i svingene som en ah :P Merker det når vi har med nabohuskyen på tur. Men vi er med!

Hehe! Mana er ekstremt rask ja :whistle: Men gøy blir det nok uansett :D Mayah er sikkert stor! Hvor høy er hun nå ca?

Vi har kommet inn fra tur. Jeg fikk redigert noen bilder før jeg må dra på jobb. Nydelig være ute, med sol og blå himmel! Synd jeg må på jobb sier jeg bare...

100 meter fra døra, nydelige turstier og vi er så å si helt alene hele tiden. Traff ikke på noen idag :)

IMG_5849.jpg

Derp

IMG_5863.jpg

Pinne! Og nei hun blir ikke stressa av det :P

IMG_5881.jpg

IMG_5896.jpg

IMG_5909.jpg

IMG_5963.jpg

IMG_5941.jpg

IMG_5975.jpg

IMG_5999.jpg

Ikveld blir det kylling, nyrer og hjertekjøtt til kvelds igjen :D

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...