Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Dette bildet var så fint! Ble så fin kontrast mellom Mana og høstfargene :wub:

Du har ei utrolig nydelig frøken! :wub: :wub:

Takk! :flowers: Synes også det der ble fint, og vurderer å ha no sånt på veggen. Men da vil jeg få med hele henne. Er jo så fine farger ute nå :D Og her hadde jeg tatt av henne alt av bånd osv for å få det "fint". Hehe!

  • Svar 221
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Oi haha! Lenge siden sist gitt! Må oppdatere her litt oftere! Har planer om å trene mye i vår/sommer samt gå MASSE masse tur. Vært på en to timers tur på glatt i dag. Jeg hater føret som er nå. De

Hehe! Mana er ekstremt rask ja Men gøy blir det nok uansett Mayah er sikkert stor! Hvor høy er hun nå ca? Vi har kommet inn fra tur. Jeg fikk redigert noen bilder før jeg må dra på jobb. Nydelig

Ja det er klart man må spamme litt etter helgas besøk så her kommer en del bilder. Resten ligger på bloggen! Fredagen ble brukt til å bli kjent og leke. Lørdag ble det tur i regn med

Skrevet

Så fine bilder, også er hun jo rett og slett bare nydelig! :wub:

Takk! :) (det er rart å si det altså, jeg kan ikke noe for at hun er fin så rart å ta på seg "kylda" for det.. ) :P

Skrevet

Mana er blitt 5 mnd! Hun vokser så fooort og tida går så fooort! :D Fine jenta..!

Fant en tann i senga her om dagen, så nå tror jeg hun er så godt som ferdig.. :P

Dagen idag har blitt feiret med en lang skogstur! Jeg fikk såklart tatt noen bilder før kameraet døde. Ikveld skal hun få kose seg med et lammeribbein og en kyllingvinge.

IMG_1566.jpg

IMG_1595.jpg

IMG_1584.jpg

IMG_1541.jpg

IMG_1559.jpg

IMG_1550.jpg

Skrevet

:wub:

Hvor gammel var hun når hun begynte å felle tenner? Mayah felte sin første tann i går! :D Men syns 14 uker var tidlig jeg. Eller kanskje ikke? Leenge siden jeg hadde valp :P

Skrevet

:wub:

Hvor gammel var hun når hun begynte å felle tenner? Mayah felte sin første tann i går! :D Men syns 14 uker var tidlig jeg. Eller kanskje ikke? Leenge siden jeg hadde valp :P

Hmm.. Hun begynte vel rundt 4 mnd alder.. Da begynte de å løsne.. :) 14 synes jeg også er tidlig :P Men sikkert ikke uvanlig! Aldri hatt valp før jeg så dette var helt nytt for meg :P

Men grattis til Mayah da med begynnende tannfelling! Godt å bli kvitt nålene merker jeg! :D

Skrevet

Ja :D

På tide med en liten oppdatering igjen! Nå er hun snart 5 mnd gammel! :) Og hun har mistet alle tennene bortsett fra en hjørnetann. De nye er på vei opp, og så godt det skal bli med ordentlige tenner! :P

Vi har også begynt å se på LP1 øvelser og skal starte så smått med disse. Bør vel få tak i et hinder også.. Og noen å trene fellesdekk med :P

Idag var vi på tur og jeg fikk tatt noen bilder i høstomgivelser.. Fint ute nå!

IMG_1451.jpg

IMG_1501.jpg

IMG_1505.jpg

IMG_1460.jpg

Neste oppdatering blir vel på 5mnd dagen tenker jeg..

Fiiine bilder ! Vi må definitivt komme å hilse på neste gang vi er i oslo!! Få kose litt på ordentlig pels :wub: er jo mange her i lillehammer, men alle har den typiske grå fargen, ingen fine som Mana!

Skrevet

Hmm.. Hun begynte vel rundt 4 mnd alder.. Da begynte de å løsne.. :) 14 synes jeg også er tidlig :P Men sikkert ikke uvanlig! Aldri hatt valp før jeg så dette var helt nytt for meg :P

Men grattis til Mayah da med begynnende tannfelling! Godt å bli kvitt nålene merker jeg! :D

Hmm.. Jaja! Fint er det ihvertfall :D

Skrevet

Mana :wub:

Og gratulerer med stor frøken, tiden flyr, ikke sant? gled deg til puberteten :P , ikke lenge til nå ;) hihi

Fiiine bilder ! Vi må definitivt komme å hilse på neste gang vi er i oslo! Få kose litt på ordentlig pels :wub: er jo mange her i lillehammer, men alle har den typiske grå fargen, ingen fine som Mana!

Tida flyr ja! Haha..! Og ja! Snart kommer puberteten... Den blir nok kjempemorro! :P Vi har avtalt at det skal gå knirkefritt vi! :whistle:

Ja dere må bare komme å kose! :D Mange grå huskyer ja. Får ofte kommentarer på det fordi folk tror de bare finnes i "ulve"grått :P

  • 5 weeks later...
Skrevet

Oi! En mnd siden sist oppdatering jo!

Nå er Mana rukket å bli 6 mnd! Hun har stoppet å vokse noe særlig (synes jeg) men er like langbeint og hengslete :P

Idag har vi feiret med en langtur i skogen, og snart skal hun få elgkjøtt! Fikk tatt noen bilder før batteriet i kameraet sa takk for seg.

Bildespam! Bildene er ikke så bra for jeg klarte ikke å ta skikkeligebilder i lyset idag. Teit..!

IMG_2307.jpg

IMG_2378.jpg

IMG_2327.jpg

IMG_2324.jpg

IMG_2319.jpg

IMG_2340.jpg

IMG_2393.jpg

Frøken langbein :wub:

IMG_2391.jpg

IMG_2377.jpg

Pinner er gøøøøy!

IMG_2417.jpg

IMG_2396.jpg

IMG_2445.jpg

Skrevet

Nydelig hund! :wub:

Hvordan fungerer det å ha henne løs? Siden hun er husky :P Ingen fordommer altså, bare nysgjerrig, fordi jeg syns det er så fascinerende med kjempelydige trekkhunder. Bare sett en sånn før :D

Skrevet

Nydelig hund! :wub:

Hvordan fungerer det å ha henne løs? Siden hun er husky :P Ingen fordommer altså, bare nysgjerrig, fordi jeg syns det er så fascinerende med kjempelydige trekkhunder. Bare sett en sånn før :D

Kjempelydig er hun ikke :whistle: Men hun stikker ikke av på egenhånd osv og kommer på innkalling når vi er alene, og etter at hun har fått hilse på andre hunder. Så sånnsett så fungerer hun vel som en vanlig familiehund mtp lydigheten, men det skal vi trene mer på. På tur osv så krever jeg at hun kommer innimellom, og vi gjør små øvelser for at hun skal holde fokuset på meg. Jeg gjør meg som regel veldig spennende og inviterer en del til lek med pinner og kongler osv. Gjemme meg er også noe jeg gjør med gjevne mellomrom. Tror det er viktig at hun har lært seg å følge med på meg. Hun løper gjerne litt foranmeg på tur og stopper opp for å vente på meg eller for å se om jeg kommer samme vei.

Foreløpig så fungerer det greit. Vi får se når hun kommer i trassaldern og døvealdern osv.. :P Håper jeg fortsetter å ha muligheten til å ha henne løs. Nå er hun ikke til fare for noen, men det kan endre seg når hun blir voksnere og kanskje mer selvstendig. Jeg vil ikke utsette noen for fare osv.

Skrevet

Mana :heart::wub::heart::wub::heart:

Jeg har bestemt meg for at Mana skal ha et kull valper om ca 3år, og da skal jeg ha en blåøyd tispe etter hun...så er det spørs om eier og hund er med på den planen hi hi :innocent::rofl::whistle:

Skrevet

Mana :heart::wub::heart::wub::heart:

Jeg har bestemt meg for at Mana skal ha et kull valper om ca 3år, og da skal jeg ha en blåøyd tispe etter hun...så er det spørs om eier og hund er med på den planen hi hi :innocent::rofl::whistle:

Haha! Du har bestemt det ja! :D Får høre med Mana om noen år jeg da :P

Skrevet

Mana er så utrolig vakker! :wub:

Takk! :)

mana er flott :) jaktinstinktet (om de har) våkner når valpene er mellom 5-7 mnd ca, bare for å blande meg inn :)

Takk :) Hun følger godt i sporene til Tila og begynner å bli en flott hund! :) Ja instinktet våkner rundt den alderen ja. Regner med jeg får se mer av instinktet hennes etterhvert, men foreløpig er det ganske dødt. Så derfor får vi se hvordan det utvikler seg. Det er faktisk litt spennende og se også, hvordan de utvikler seg :)

Hi hi...er det ikke kjekt å vite om planer og sånt da :P

Greit å være ute i goood tid ja :whistle:

Nå skal vi ut på tur og jeg skal komme hjem med en drøss med bilder å spamme! :whistle:

Skrevet

Var på tur idag ja, og fikk tatt noen bilder. Jeg klarte å tulle til innstillingene på kameraet så mange ble dårlige.. Men her er noen ihvertall. Galleriet er oppdatert med bildene.

IMG_2526.jpg

IMG_2513.jpg

IMG_2465.jpg

IMG_2650.jpg

IMG_2584.jpg

IMG_2557.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...