Gå til innhold
Hundesonen.no

Angus & Alice


Guest Michellus

Recommended Posts

Guest Michellus
Skrevet

Praktiske opplysninger

Stamtavlenavn: Woodshine's Nija (Takk Belgerpia for at du skrev opp så mange forslag på gudenavn hos Anne Grete :P Jeg lurer på hvilken gud det er da)

Til daglig kalt: Angus

Født: 13. mars 2011

Rase: Belgisk fårehund, groenendael

Foreldre: NUch Typhoeus At av Nangijala x NUch Woodshine's Libera

Ja, så i går hentet vi lille Angus fra kennel Woodshine. Han ble født i et kull på 6 svarte dotter, og han var da den lyseblå av dem. Selv om vi bare har hatt han i ca en dag, så har jeg allerede lagt merke til et par ting som er spesielt med han.

- Han er veldig kosete :wub:

- Han har mye kamp i seg som er kjempegøy :D Tror han vil bli morsom å trene :D

- Han har en veldig dyr hobby. Strømledninger er veldig morsomt å tygge på, det samme er båndet. Vi må allerede kjøpe isolasjonsteip til to ledninger + et nytt bånd :P Han biter dog ikke på mennesker.

- Han liker ikke å bli fortalt hva han skal gjøre. Han fant et dødt dyr eller en papp ting eller et eller annet ute, og den skulle han SELVFØLGELIG ha. Dessverre ville ikke vi at han skulle ha den, så det endte med at vi tok den fra han. Da kom protesteringene for å si det sånn :P

- Han sover så og si hele natta. Det kan selvfølgelig snu, men jeg må si at det var ganske deilig å sove 6 timer (våknet av meg selv klokka 4) :D

Ellers er han verdens søteste og bare supersnill hele tiden :D Ganske myk selv om han protesterer, så sånn sett er han enkel å ha med å gjøre. En drøm altså :wub:

230346_2069122688870_1268913370_32502832_932848_n.jpg

Dette vakre og idylliske bildet av Angus er tatt av Belgerpia

  • Svar 186
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Halloo, oppdatering

Herlig å lese om all treningen dere driver med, rundering virker helt fantastisk!

Guest Michellus
Skrevet

Takk :D

Uff, jeg må liksom le litt av han også :P For han er sååå sliten men han bare mååå leke :P

Guest Belgerpia
Skrevet

Nå var det vel strengt tatt jeg som leverte en lapp med gudenavn til Anne Grete på lørdag, men det er ikke så farlig *ler*

Nija er forøvrig Gud for underverdenen - og har opprinnelse fra Polen av alle steder. (og så håper vi det ikke er jinxa sånn at han blir hunden fra h...)

Grattis med ny valp uansett - kos deg masse!

Guest Michellus
Skrevet

Toril: Tusen takk :D

Belgerpia: Åååå unnskyld! Jeg synes hun sa Tone jeg se :S Men da sier jeg takk til deg for at du leverte den lappen da :D

Jeg velger å holde meg til kallenavnets betydning enn stamtavlenavnets betydning, bare fordi at det er det jeg bruker til hverdags. "Ett valg" og "unaturlig sterk" er ting jeg kan leve med, enn hunden fra h... :P

Men ja, tusen takk :D

Skrevet

Og jeg trodde det var Carina som hadde sendt en masse gudenavn-forslag på mail til Anne Grethe :P

Men gratulerer med den lille, endelig var han hjemme! ;) Om han bare har halvparten så sterke meninger om ting som søsteren hans, så skal du få litt å bryne deg på.. hehe

Guest Belgerpia
Skrevet

Og jeg trodde det var Carina som hadde sendt en masse gudenavn-forslag på mail til Anne Grethe :P

Men gratulerer med den lille, endelig var han hjemme! ;) Om han bare har halvparten så sterke meninger om ting som søsteren hans, så skal du få litt å bryne deg på.. hehe

Ehhh... ja det gjorde hun, men sist jeg sjekket så kunne ikke Anne Grete lese mail liksom, og faktisk har hun ikke kunnet lese mail på snart 2 år.... Men hun fikk de navnene fra den mailen pluss en haug til på en lapp som jeg skrev og leverte på lørdagen!

Skrevet

Ehhh... ja det gjorde hun, men sist jeg sjekket så kunne ikke Anne Grete lese mail liksom, og faktisk har hun ikke kunnet lese mail på snart 2 år.... Men hun fikk de navnene fra den mailen pluss en haug til på en lapp som jeg skrev og leverte på lørdagen!

Flink, Merete! g018.gif

Guest Michellus
Skrevet

Thanks you guys :D Høres ut som om han er litt mer føyelig enn Nik, men det er jo greit det da :D Får vel ta et søskentreff snart vel? :ahappy:

Skrevet

Gratulerer så mye! Det må være fantastisk og endelig ha ham i hus :) (dritende på tepper :lol: )

Yaris er ihvertfall klar for playdate, så med en gang den lille har blitt husvarm, og du føler han er klar, så rop ut! :D

Guest Michellus
Skrevet

Hahaha :P Heldigvis ikke skjedd noen flere ulykker her inne, så håper det var det siste :P

Jeg roper nok ut snart jeg da :D Han blir fort varm i trøya, så skal se om jeg finner en dag som passer :D

Guest Michellus
Skrevet

:D

Takk begge to! :D Han er en liten sjarmør altså, om jeg får være så kvalm og si det selv :wub:

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...