Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Fredag var så hektisk at jeg fant ikke ro til å lage middag, ble bare kjapp brødmat innimellom slagene.

I går ble det nydelig middag med veiledning fra @JeanetteH - entrecote servert med bakte rødbetskiver som var dekorert med honning og castello, samt potet- og pærespyd. 

Jeg har igjen et spyd og en entrecote, så det blir det og et-eller-annet i kveld. 

  • Like 3
  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

Laget middagen på morgen idag :P Jeg steker alltid ekstra mye kjøttdeig når vi har taco (ca dobbelt så mye som vi trenger)  så koker jeg to pakker ris, tar rester av taco som løk, mais, paprika og blander dette med ferdigkokt ris og kjøttdeigen fra gårdsdagen, har i rester av salsa sausene, en pakke brune bønner og en pakke opphakkede tomater med hvitøk. Blander alt sammen, heller i ildfastform og ost på toppen, så inn i kjøleskapet klar til å varmes. Serverer med restene av salaten og kutter opp litt ekstra om det trengs :) Perfekt på travle dager, eller dager der jeg ikke er hjemme for samboer! Hjemmelaget meksikansk gryte :P

Jeg skal ut og spise med venninner på den lokale restauranten idag, men regner med det ovenfor blir lunsjen min imorgen :)

 

  • Like 2
Skrevet

Tror jeg må henge meg på her, trenger inspo til nye middager, det er alt for lett å bare lage det samme hele tiden. I dag lagde vi pølse og brokkoligrateng, det ble iallefall godkjent av kidden, og en helt grei middag :)

Skrevet

I dag ble det pizza med hjemmelaget tomatsaus og tre forskjellige oster. Pizzadeigen ble laget av en oppskrift som krevde at den ble laget dagen før. Var verd det, ble fryktelig godt! 

Skrevet

Idag ble det viltgryte. Kjøttet har kokt med løk, gulrøtter, laubærblad og en spennende "viltblanding" av tørkede urter fra gårdsmatutsalget her i mange timer. Finnhakket 4 sopp som jeg stekte i smør, som igjen ble kokt opp med to pakker fløte, litt salt og pepper til det ble tykt. Hadde så i grytekjøttet som ble kuttet opp, og en halv finhakket løk og spedde i kraften til alt fikk en fin konsistens. Lot det koke opp igjen i 20 min og ispedde kraft etter behov. Jeg spiser dette med sellerirotmos, ungene og samboer med poteter og brokkoli :)

Sent fra min SM-G930F via Tapatalk

Guest Belgerpia
Skrevet

I dag blir det hjemmelaget lapskaus med kalvekjøtt - ja, jeg vet - råflott med kalv i lapskausen, men hadde ei steik i frysen - den ble lapskaus, og den ble god :) Fordelen når man lager lapskaus er at man har mange middager :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...