Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Fredag var så hektisk at jeg fant ikke ro til å lage middag, ble bare kjapp brødmat innimellom slagene.

I går ble det nydelig middag med veiledning fra @JeanetteH - entrecote servert med bakte rødbetskiver som var dekorert med honning og castello, samt potet- og pærespyd. 

Jeg har igjen et spyd og en entrecote, så det blir det og et-eller-annet i kveld. 

  • Like 3
  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

Laget middagen på morgen idag :P Jeg steker alltid ekstra mye kjøttdeig når vi har taco (ca dobbelt så mye som vi trenger)  så koker jeg to pakker ris, tar rester av taco som løk, mais, paprika og blander dette med ferdigkokt ris og kjøttdeigen fra gårdsdagen, har i rester av salsa sausene, en pakke brune bønner og en pakke opphakkede tomater med hvitøk. Blander alt sammen, heller i ildfastform og ost på toppen, så inn i kjøleskapet klar til å varmes. Serverer med restene av salaten og kutter opp litt ekstra om det trengs :) Perfekt på travle dager, eller dager der jeg ikke er hjemme for samboer! Hjemmelaget meksikansk gryte :P

Jeg skal ut og spise med venninner på den lokale restauranten idag, men regner med det ovenfor blir lunsjen min imorgen :)

 

  • Like 2
Skrevet

Tror jeg må henge meg på her, trenger inspo til nye middager, det er alt for lett å bare lage det samme hele tiden. I dag lagde vi pølse og brokkoligrateng, det ble iallefall godkjent av kidden, og en helt grei middag :)

Skrevet

I dag ble det pizza med hjemmelaget tomatsaus og tre forskjellige oster. Pizzadeigen ble laget av en oppskrift som krevde at den ble laget dagen før. Var verd det, ble fryktelig godt! 

Skrevet

Idag ble det viltgryte. Kjøttet har kokt med løk, gulrøtter, laubærblad og en spennende "viltblanding" av tørkede urter fra gårdsmatutsalget her i mange timer. Finnhakket 4 sopp som jeg stekte i smør, som igjen ble kokt opp med to pakker fløte, litt salt og pepper til det ble tykt. Hadde så i grytekjøttet som ble kuttet opp, og en halv finhakket løk og spedde i kraften til alt fikk en fin konsistens. Lot det koke opp igjen i 20 min og ispedde kraft etter behov. Jeg spiser dette med sellerirotmos, ungene og samboer med poteter og brokkoli :)

Sent fra min SM-G930F via Tapatalk

Guest Belgerpia
Skrevet

I dag blir det hjemmelaget lapskaus med kalvekjøtt - ja, jeg vet - råflott med kalv i lapskausen, men hadde ei steik i frysen - den ble lapskaus, og den ble god :) Fordelen når man lager lapskaus er at man har mange middager :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...