Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I går hadde vi hjemmelagde elgkarbis med potet, brokkoli og blomkål, og hjemmelaget sopp-/fløtesaus..

I dag skal jeg ha helstekt fjellørret med potet, grønnsaker og saus :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

Lammefile marinert i timian, litt chilly, vårløk og pittelitt hvitløk.

Div rotgrønnsaker som var ovnsbakt og krydret med frisk timian og maldonsalt. Og potetemos av uskrelte mandelpoteter med masse smør og pepper.

*ekte høstmat*

Guest Gråtass
Skrevet

Rotmos og hjemmelagde pølser av vilt. (Syntes jeg lagde myyye pølser, men snart tomt i fysen jo :o bestille mer tarm, ja.... )

Oppskrift på pølsene??

Sent from my ST27i using Tapatalk 2

Guest Gråtass
Skrevet

Forslag til gryte å lage til et 50 årslag? (Ikke stroganoff) vi blir en del mennesker :)

Fårikål!!!

Sent from my ST27i using Tapatalk 2

Skrevet

Indisk korma kyllinggryte, laget dobbel så det blir i to dager.

I gryten ble det denne gangen: Kyllingbiter, kormasaus på glass, en boks kokosmelk, en boks mais stekt med kyllingbitene, spinat, koriander, blanding av vanlig og fullkornsris så begge blir fornøyde (:P)

Og pitabrød til (passer jo ekstra godt med nan).

Skrevet

Idag skal jeg lage pai:

Paibunn: mel, cottage cheese, ltt smør og salt

Fyll: egg, kokt skinke, fetaost, brokkoli, tomater, løk, sopp, paprika

Tilbehør: hjertesalat, ruccola, tomater, løk, fetaost, pinjekjerner, soltørkede tomater, reddik, tynne brokkoliskiver lett stekt

Skrevet

Lagde kjøttkaker:

400g kyllingkjøttdeig

2 økologiske egg

1 rød paprika finkutta med min elskede Tupperware-trommelkutter

4 hvitløksfedd

Muskat (som jeg hadde fordi jeg kjøpte feil til baksten, skulle ha kardemomme, men brukte muskat. :D)

Malt pepper

Paprikakrydder

4ss soltørka tomater

Legges i panna med skje

Kokte blomkål til og lagde peppersaus fra pose med matfløte i stedet for melk.

Jeg er awesome til å lage mat! :D

Guest Gråtass
Skrevet

"Barnet" lagde ytre filet av svin, med pommes frites, brokkoli og bernaise saus (som ikke jeg spiser) men godt var det!

Sent from my ST27i using Tapatalk 2

Skrevet

Oppskrift på pølsene??

Sent from my ST27i using Tapatalk 2

Jeg er ikke så god på å følge oppskrifter :P Så det blir mye slump og improvisering.. Men anbefaler boka "pølser fra mitt kjøkken" . Der står prinsipper, framgangsmåter og blandingsforhold greit. Så er det bare å bruke hva man har og fantasien :) Nå skal jeg snart til å lage spekepølser av de voksene sauene, det blir gøy :D

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest Gråtass
Skrevet

Spist middag på jobb i dag, Beinløse fugler med kålstuing og potet. (Ja jeg jobber på sykehjem... eneste stedet man spiser sånt til middag, selv om det er godt. Ikke aner jeg hvor det har fått navnet sitt fra heller, for det finnes jo ikke fugl i de avlange kjøttkakene..)

Skrevet

I dag lager jeg meg det som jeg tror blir ille godt, det lukter i hvert fall snadder.

To poteter, en søtpotet, to gulrøtter, en persillerot, en halv kålrot, 12 cm purreløk, en vårløk, to middagspølser og en dæsj røkt skinke i biter, kokes i en halvtimes tid med diverse krydder og et par buljongterninger. Og dette holder leeenge. Mmm... Gleder meg! Og trenger ikke lage middag resten av helga.

Jeg innbiller meg at nystekte rundstykker hadde vært godt til, men det orket jeg ikke å bake, og det blir nok mer enn bra nok uten.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...