Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

Pai et par dager på rad :D Se hvor liten og søt den er da!! :wub: også salat. Den bittebittelille hadde jeg i fiskekake, æsj det var skikkelig ekkelt så de måtte jeg plukke ut. I dag hadde jeg havregrøt til middag da.

Skrevet
Brokkoli og svinekjøttdeig grateng :)

3 ingredienser som frister- har du oppskrift?

I går ble det fiskegryte etter oppskrift her inne. Var godt, men veldig synd jeg ikke smakte FØR jeg smakte til med salt :huh: I dag får restene spes ut så kanskje det blir deilig fiskesuppe ;)

Skrevet
3 ingredienser som frister- har du oppskrift?

I går ble det fiskegryte etter oppskrift her inne. Var godt, men veldig synd jeg ikke smakte FØR jeg smakte til med salt :huh: I dag får restene spes ut så kanskje det blir deilig fiskesuppe ;)

Den var faktisk smaklaus :P Men jeg kutta brokkoli i biter og putta oppi en ildfast form, så stekte kjøttdeigen og helte over, så lagde jeg saus med 2 poser bretagne kyllingsaus, knekte to egg oppi når den var ferdig og helte over formen, litt revet ost på toppen, 220 grader i ca 20 min :)

I dag blir det Tikka Masala lasagn.

  • Like 1
Skrevet

I dag føler jeg et sterkt behov for å dra fram en rett jeg ikke har laget på lenge: kylling tempura + god sticky rice + sweet chili saus= nommy goodness. Fram med frityrkokern!

Skrevet

Middagene mine ligner alltid litt på hverandre :lol: samme grisete stil :P

Men denne var god da :D Salat med litt fullkornspasta, kidneybønner, masse brokoli, sjarlottlauk, fetaost, cherrytomater, agurk, tørkede tomater og pesto.

  • Like 1
Guest Gråtass
Skrevet

Sykehjemsmiddag: fiskepudding i hvitsaus med grønnsaker oppi. Helt ok. Gele med vaniljesaus til dessert. Spiste ikke kake i dag, for det var rullekake med smørkrem og det liker jeg ikke. Men spiste 2 brødskiver med egg og 2 knekkebrød til kvelds. Seriøst, jeg kommer til å rulle innen sommeren om jeg skal fortsette å jobbe der altså. Greit at man periodevis flyr beina av seg, men tviler på at forbruket er større enn konsumet..

Skrevet

En nyyydelig suppe! Herregud den var skikkelig god, og utrolig enkel! Spiste i går og i dag og er trist fordi nå er det tomt :(

Tok to søtpoteter og skar i terninger, skjærte masse gulerøtter i skiver, hakket en purreløk i småbiter og kokte ihjel alt til det var mosbart. Også moste jeg... hadde i grønnsaksbuljong, salt, pepper, og en halv hvitløk. Er egentlig sånn suppe som jeg pleier å blende, men hadde ikke noen, så da ble det seende ut som babymat :P Hadde og tenkt å ha i melk etter det var kokt ferdig, men det trengte jeg ikke, for den var god uten, hadde i en liten skvett med fløte.

Synes denne ble bedre enn med vanlige poteter, men hvordan er det med søtpotet vs vanlig potet? (Vet at søtpotet egentlig ikke er en potet altså.). Det er sunnere?

Skrevet

Jeg har igjen pannekakerøre fra i går, så jeg tror det blir det. Men egentlig har jeg lyst på en slags pastaform med spaghetti, kjøttdeig, ost, tomater og masse krydder. Det får bli i morgen kanskje, det.

Guest Yellow
Skrevet

Meksikansk gryte av: Karbonadedeig, ris, to bokser grovhakkede tomater, en løk, en paprika, 65 gram babyspinat, tacokryddermiks og chili/paprikapulver.

Skrevet

I anledning Christian sin 30 årsdag blir det ovnsbakt kylling med hjemmelagd fløtesaus, pannestekte grønnsaker og ovnsbakte potetbåter, til dessert smil sjokolade pudding! :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...