Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

Kylling masala all home made. Med ris, salat, revne gulrøtter og en mix av kesam/mango chutney ved siden av. Jeg er egentlig utrolig glad i ovnsstekt kyllingfilet, så jeg skjønner ikke hvorfor jeg ikke spiser det oftere!? Det har vært litt i overkant mye karbonadedeig den siste tiden. Liker eksamenstid jeg, for da er jeg bare hjemme, og da er matlaging fin avveksling. :)

  • Like 1
Skrevet

Ovnsbakte grønnsaker. :ahappy: De står og venter nå. Pak choi, rødløk, fersk hvitløk (seriøst, de lukter himmelsk!), chili, avokado, tyrkisk paprika og champignon. Skal serveres med et par skiver mozarella til. :ahappy:

Skrevet

Kylling masala all home made. Med ris, salat, revne gulrøtter og en mix av kesam/mango chutney ved siden av. Jeg er egentlig utrolig glad i ovnsstekt kyllingfilet, så jeg skjønner ikke hvorfor jeg ikke spiser det oftere!? Det har vært litt i overkant mye karbonadedeig den siste tiden. Liker eksamenstid jeg, for da er jeg bare hjemme, og da er matlaging fin avveksling. :)

Mmm! Det skal jeg lage meg i helgen! Har du en sunn og god oppskrift?

Skrevet

Vegetarlasangne med nyrebønner, løk, tomat, purre, selerirot, blomkål, grønne oliven, spinat, cottage cheese og pecannøtter. Mmmmm!

  • Like 1
Skrevet

Mmm! Det skal jeg lage meg i helgen! Har du en sunn og god oppskrift?

Det er ikke helt det samme som skikelig feit, god indisk altså. Men det smaker digg! Også kan man jo krydre risen litt med gurkemeie og eventuelt litt garam masala ekstra. Også bruke fersk koriander! Jeg hadde bare tørket.

Men jeg brukte i alle fall denne Grete Roede-oppskriften og erstattet fisken med kylling, eller samme fremgangsmåte:

http://www.greteroed...1681446.o2.html

Sunt og godt! Ja, det går faktisk an (who knew.. :P )

  • Like 1
Skrevet

Risengrynsgrøt. Vurderte å kjøpe to mandler, og to marsipangriser men innså at vi kanskje burde vokse fra sånt snart :P

Må aldri vokse fra slikt :P

I dag ble tomatsuppe, fra pose - herregud.... :lol:

Skrevet

Vi hadde lyst på kalkun med stuffing, så vi lagde stuffing og poteter :lol:

så egentlig kjøttpudding med sjampinjong, paprika, løk og krydder i ovnen, + ovnstekte poteter og saus :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
    • Har ofte erfaring med at de jeg spør på utstillinger eller andre stevner bare roser hunderaser helt og forteller kun det positive. De jeg snakka med på messen var kun positive til rasen.
    • Jeg har møtt noen fine individer, men ikke nok til at jeg tenker at rasen er en fin og god brukshund. Alt for mye merkelig mentalitet ute å går, og allergi og hd
    • Hunder lever fint med tre ben, jeg ser ikke at en amputert tå vil utgjøre store problemer for en såppas sprek rase. Hvis hunden ellers er frisk og sprek ville jeg gjort det, selv om den er godt voksen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...