Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

Kyllingwok med grønnsaker og szechuan-saus. Muligens pittelitt ris. Kjeeeeedelig mat, men ok da. Den er sunn. For meg er og forblir wok egentlig bare slankemat! :P

Guest Gråtass
Skrevet

Lammestek med hjemmelagde fløtegratinerte poteter, dampet brokkoli og sjysaus. Eget hjemmeslakt, så det er både biodynamisk, økologisk og fritt for både boler og antibiotika. Det var sååååååååååå godt at jeg tror jeg sprekker snart.

Skrevet

Taaacooo, skikkelig ekte taco med skjell for første gang på flere år! Skjell er jo digg, bare litt grisete.

Lammestek med hjemmelagde fløtegratinerte poteter, dampet brokkoli og sjysaus. Eget hjemmeslakt, så det er både biodynamisk, økologisk og fritt for både boler og antibiotika. Det var sååååååååååå godt at jeg tror jeg sprekker snart.

Hørtes superdigg ut, lam er et av yndlingskjøttet mine :D

  • Like 1
Skrevet

Elgsteik fra egen skog, tyttebær, kålrot- og gulrotstappe, potet, seleristappe, hjemmelaget viltsaus og stekte kantareller. Nam! Hadde stekt stor steik når jeg hadde noen venninner på besøk for et par uker siden, så har fryst skiver av det som ble igjen (ganske mye), så da er det bare å fikse tilbehør. Enkelt, godt og billig når man plukker sopp og bær, dyrker kålrøtter, har melkekuer og skyter elgen selv ;)

  • Like 1
Skrevet

I dag spiste jeg i kantina på Samfunnet, så da ble det elgkarbonader med ris og fløtesaus. Greit nok. Men masseprodusert kantinemat er kanskje ikke det diggeste som finnes. I morgen tror jeg at jeg skal slå til med spaghetti og Ingvilds gode kjøtt- og tomatsaus. Nam nam!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...