Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I går ble det kalkun grillpølser med potetmos. Fancy me! :o

Jeg lurer på om jeg skal lage meg taco i dag... Men til bare meg selv? Det er litt kjedelig da.

Kan forøvrig anbefale "taco"lompene fra olalompa! De er av potet, men er tilpasset tacobruk. Dødsgode :D

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

Vi spiste laks med couscous, sopp , grønnsaker og creme fraiche.

Men dere ; jeg har kjøp spekesild i dag. What to do ? Bill.mrk. enkelt , raskt og godt..

Skrevet
Men dere ; jeg har kjøp spekesild i dag. What to do ? Bill.mrk. enkelt , raskt og godt..
Flatbrød og potet??? :D

Her ble det stekt egg på ristet brødskive med stekte kantareller til :).

Skrevet

Vi har begynt med ukemeny; vi planlegger alle ukens middager på lørdag formiddag og handler inn til middagene på lørdag. Økonomisk, også slipper jeg å finne på middager hver dag, dra i butikken og så ende opp med masse jeg ikke trenger;) I dag hadde vi sånn "Maggie juicy chicken taco", egentlig bare kryddermix og en stekepose, puttet oppi oppdelte kyllingfileter, og stekte i ovnen. Delte opp salat, paprika mm og varmet tortillas--> middag:) I morgen er det fiskesuppe (sånn fryst fra findus) med ekstra reker og krepsehaler, onsdag- spaghetti og kjøttsaus (for da er det tidlig agilitytrening, så det må være enkelt), og torsdag er det noe som jeg fikk fra denne tråden faktisk; kyllingfileter med poteter i tomatsaus:) Fredag er det agilitytrening igjen så da tror jeg det blir brødskiver på benken;)

Skrevet

Kålrabistappe og kokte poteter :)

Har aldri smakt det før , men fungerer det med hjemlagd rotmos også da kanskje ? Planen er uansett å lage stygge mengder rotmos i dag og fryse ned. Rotmos passer til det meste.. jeg bruker mye kålrot, smør og fløte i rotmosen. Men den er mildere enn kålrabistappe siden jeg bruker endel poteter og gulrot. Må passe godt til ? Eller ?

Skrevet

Har aldri smakt det før , men fungerer det med hjemlagd rotmos også da kanskje ? Planen er uansett å lage stygge mengder rotmos i dag og fryse ned. Rotmos passer til det meste.. jeg bruker mye kålrot, smør og fløte i rotmosen. Men den er mildere enn kålrabistappe siden jeg bruker endel poteter og gulrot. Må passe godt til ? Eller ?

Gjør det sikkert. Vi bruker litt gulrot og poteter i kålrabistappen for å få den mildere :)

Skrevet

Dagens meny består av noe vi kaller "cowboy-mat" :D Det er veldig populært hos husets minstemann, så vi har det ca en gang i uka. Da spiser han masse!

Det er skiver med oppskåret, pannestekt Falukorv, potetbåter stekt i ovnen og rikelig med tomatbønner til.

Skrevet

I dag blir det tortilla. Tacokrydret krøttdeig, salsa, paprika, perletomater, salat, agurk, rødløk og rømme i lefser.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...