Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Guest Yellow
Skrevet

Tikka masala igjen i dag, med kyllingfileter denne gangen, grønnsaker, en skvett rømme og ris.

I morgen blir det pastarett som jeg ikke har laget før, men som blir slik:

Freset hvitløk og finhakket løk i pannen med olje, en neve amreikansk grønnsaksblanding (erter, mais og gulerot i små terninger), og kyllingfilet(er) kuttet i strimler. Krydret med det man selv ønsker, selv skal jeg bruke hvitløk+chilipulver, litt paprikapulver og en dasj pepper. Tilsett matfløte og la det putre litt.

Serveres med pastarør. :)

Skrevet

Hjemmelaget brun lapskaus med terninger av okse indrefilet. Superdigg og veldig sunt! :D

Gulrot, persillerot, potet og kålrot ++

Skrevet

Lammekoteletter med potet, grønnsaker og kålstuing fikk jeg servert i dag :) I morgen skal jeg lage kyllingfilet med en god salat og ris til. Kutter opp kyllingen og steker den med tikka masala-krydder og hvitløk, namnam!

Guest Gråtass
Skrevet

pannestekt småørret på brødskive med rømme og purre- yummi. I morra blir det kjøttkaker med saus, brokkoli og poteter.

  • 2 weeks later...
Guest Yellow
Skrevet

I dag ble det kjøttboller med ris-salat og hjemmelaget Tzatziki. :)

Det du trenger (til 2 personer):

Kjøttboller ("Farmen" fra Rimi er faktisk veldig gode, eller lag fra bunn).

Ris (bruker du Boil-in-bag så kun 1 pose).

1 pose sukkererter.

1 rød paprika.

1/2 isbergsalat.

Til Tzatziki:

1 beger matyoghurt.

1/2 agurk.

1 hvitløk.

Olivenolje.

Salt og pepper.

Press 3 båter hvitløk inn i yoghurten, kutt en halv agurk i små biter og tilsett, ca. en stor teskje med olivenolje. Smak til med salt og pepper. Bland godt sammen og la det stå i kjøleskapet minimum en halvtime før servering.

Kok risen, og stek kjøttbollene. Når de er ferdig stekt, sett de av på tallerken.

Fres så oppkuttet sukkererter og paprika i tynne strimler raskt i pannen (skal bare varmes), og tilsett så den ferdigkokte risen og bland inn kjøttbollene.

Kutt isbergsalat og bland det sammen på tallerkenen.

Serveres med tzatziki over, og det ble godt. :D

Skrevet

I dag ble det posesuppe fra Toro, kremet blomkål og brokkoli. Med rundstykker ved siden av. Ikke akkurat luksus, men er lat om dagen og orker ikke lage middag hver dag etter lange dager på skolen. Dessuten tømmer vi skapene for mat om dagen. Penger spart :D

I går laget jeg en veldig god tomatsaus med løk, basilikum, chili, hvitløk og tomatpure. Til den hadde jeg byggris, sambo spaghetti, og pølsebiter av kylling og kalkun, også rester. Tomatsausen var skikkelig nam! :D

Og tzatziki da. Det er digg, det!

Skrevet

I dag skal jeg ha stekt torskeloin (høres så fancy ut) med Lofoten fiskesaus og potet- og gulrotmos. Det samme skal jeg ha i morgen. På lørdag blir det tikka masala-kylling med ris og rømme, og så det samme igjen på søndag. Enmannshusholdning er ikke alltid like gøy. :P

Guest Gråtass
Skrevet

Idag ble det pangiusfilet (hvit flat fisk) stekt med bacon og Jamies erte og potetpure. Enkelt og kjempegodt!

Skrevet

I dag, taco! En evig klassiker og sunt er det også. Bruker mager kesam i stedet for rømme, ikke ost og fullkornswrap. Ellers tomat, mais, salatblanding og rødløk. Liker :D

Dessuten - hjemmelaget tacokrydder. Mye sunnere enn pose og minst like godt!

  • 2 weeks later...
Guest Yellow
Skrevet

Dagens middag blir i dag kyllingsalat av: Kyllingfileter, isbergsalat, perletomater, purreløk, rød paprika, mais (og fullkornspasta til min samboer) med litt rømmedressing.

I morgen skal jeg prøve ut denne oppskriften av basilikumkylling. :)

På søndag blir det fullkornpasta, kjøttdeig stekt med paprika, mais, løk og tomatsaus.

Skrevet

I dag blir det Gullgryte...

I morgen kjøpepizza... :P

På søndag blir det pangius-fisk med fløtegratinerte poteter og posegrønnsaker.... :)

Ikke særlig avansert meny med andre ord.... :P Men mett blir jeg nok :D

  • 2 weeks later...
Guest Yellow
Skrevet

Ytrefilet av okse, pommes frites, bearnaise, isbergsalat + stekt løk og varmede cherrytomater. :w00t: Lørdagskos!

Skrevet

Tirsdagen ble det salat med "alt" oppi (agurk, avocado, cherrytomater, fetaost ++++)

På onsdag kjørte vi første middagen sin vi flyttet i ny leilighet - blomkålsuppe

Torsdagen ble det taco

Fredagen skinke, ost og broccoli pai

I går var det lasagne med salat og hvitløksbaguetter.

I dag tror jeg det blir pairester :D (Super studentmat, er jo så lett å ta med seg et stykke på skolen som lunsj også!)

Skrevet

Kjøttkaker med potetmos. Potetmosen min er veldig god, men ikke akkurat sunn. Revet muscatnøtt, meierismør, litt salt og kremfløte moses med nykokte, varme poteter.

Til dessert: Mango- og vannmelonbiter med bringebær og blåbær strødd over. Droppet vaniljesausen fordi jeg brukte fløte i potetmosen. Nok er nok, liksom :lol:

Skrevet
Potetmosen min er veldig god, men ikke akkurat sunn. Revet muscatnøtt, meierismør, litt salt og kremfløte moses med nykokte, varme poteter.

Høres akkurat ut som min potetmos det der :D. Supergod - også jeg som aldri har likt hjemmelaget potetmos før jeg begynte å lage den selv nå i vinter :).

I dag ble det karrigryte med kyllingbiter og peanøtter - litt sånn "man tager hva man haver"-middag:

- To kyllingfileter delt i småbiter, stekt i panne med grillkrydder

- En hakket løk frest gylden i smør

- Ca 3 dl vann helles over og kokes opp sammen med en kyllingbuljongterning

- Krydres med masse karri og litt pepper og Aromatkrydder

Dette får koke litt inn før fløte helles over og kokes opp.

Peanøtter tilsettes på slutten av koketida.

Serveres med Jasminris :).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
    • Vi mistet begge hundene pga alder i 2023. Odin ble 17 og Kovu 13, så anstendig alder på begge.  Jeg har vært 100% ufør omtrent like lenge og går for tiden 500 meter et par ganger i uken, det er det. Og litt hagearbeid. Tollef lufter når vi passer hunder, eller jeg bruker handicapscooter. Men selv da holder det med et par uker hundepass om gangen.
    • Bortsett fra en del lyd i gitte situasjoner så må jeg si jeg er meget fornøyd med valget og positivt overasket så langt. Og lyden håper jeg roer seg litt igjen når hormonene gjør det 😅  Er du helt hundeløs nå? Dårlig form? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...