Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

Min middag i dag! Maggie Juicy Chicken på en seng av blomkålpurè toppet med stekt asparges! :D Kyllingen er litt funky farge på fordi posen og krydder var beregnet for 5 kyllingfileter, og jeg hadde 2 stk oppi :P:whistle: Men godt var det og mett er jeg :D

563130_10151515936835203_744095202_23565660_1970746426_n.jpg

Skrevet

Min middag i dag! Maggie Juicy Chicken på en seng av blomkålpurè toppet med stekt asparges! :D Kyllingen er litt funky farge på fordi posen og krydder var beregnet for 5 kyllingfileter, og jeg hadde 2 stk oppi :P:whistle: Men godt var det og mett er jeg :D

563130_10151515936835203_744095202_23565660_1970746426_n.jpg

MMMM!

Blomkålpurè er så undervurdert ;)

Guest Kåre Lise
Skrevet

Så avanserte dere er ;) Det er kjøttdeig på tilbud her så jeg tror jeg skal rusle dit, kjøpe 1kg + og steke opp kjøttkaker å ha i frysern. kanskje jeg kliner til med kålstuing og brun saus?

Skrevet

En avokado skvist/blandet med litt rømme og sitronpepper.

4 stekte kryddrete kyllingvinger

Stekt hvitløksbrød

Skrevet

Dagens middag står i ovnen; laksefileter med poteter i båter, gulerot, sukkererter, purre og paprika, fløte...

(Litt bekymret for at jeg har hatt for mye salt på - krysser fingre for at det blir OK!)

Guest Yellow
Skrevet

I dag blir det en enkel middag med grøvbrød, eggerøre og kaldrøkt laks.

I morgen blir det Tikka masala med masse strimlet svinekjøtt, en kladd lettrømme i sausen og en finhakket løk. Servert med ris, isbergsalat og agurk.

Skrevet

Jeg er fortsatt på det stadiet der å lage middag er en så ny ting for meg at jeg tar bilde hver gang :lol:

I dag var det uteliggermiddag, bønner og bønner og speilegg. Ser stusselig ut, men er egentlig ganske godt. Og utrolig lettvindt, dette er min nye ferdigpizza.

MHM_1120421204903.jpg

Skrevet

Dagens middag er hamburger med hjemmelagd pomes frites, fylte tomater, salat, "wokka" grønnsaker og brød med hjemmelagd kryddersmør :drool: Jeg har vært i det huslige hjørnet mitt idag :cool:

Skrevet

Grønnsakssuppe! I dag igjen! Det her er vel 4. gangen på 2 uker. :lol: Samboer'n er i Kina, og jeg gidder ikke lage middag til meg selv. :P Jeg kokte opp masse grønnsakssuppe før han dro, delte det og putta det i frysern. Enkelt og godt!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...