Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

BareLinn: Hvor har du kjøpt veggpynten med Carpe Diem på? Det er mottoet mitt, og hadde kanskje passet fint inn på soverommet mitt også...

423573_10150747336196303_530141302_12009689_2122610157_n.jpg

Alle andre; hvor pleier dere å handle interiør? Jeg trenger tips og inspirasjon.

Jeg handler mye på Home and Cottage, Indiska, Ikea (såklart :P ), Sofies Villa og Ellos.

  • Svar 232
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har også flyttet, og derfor fått ny stue! Vi stortrives...

Stua hjemme, julepynta: "Stua"/ andre halvdelen av hytta (den første halvdelen er senger, og oppbevaring- og er mindre enn denne.) Bygd 1709, jeg har akkurat røska ut og brent og hivd alt ræl

Mitt evighetsprosjekt... Huset er fra slutten av 1700-tallet eller begynnelsen av 1800-tallet. Jeg har strippet bort alt som er nytt bortsett fra badet. Fornøyd med tømmerveggen, men mangler lister ru

Posted Images

Skrevet

Gjesdahl Interiør har masse fint! Ellers handler jeg interiør på Ikea, SoriaMoria, Princess, Jysk, Kremmerhuset og noen ganger har de faktisk fine småting på Nille og Europris (er mest rammer og lys som blir kjøpt her).

Wallsticks kjøper jeg billig via ebay - der har de omtrent alt :) Ebay har også en del interiør man kan få kjøpt billig.

Edit: Kremmerhuset og Gjesdahl har også nettbutikk :D

Skrevet

Skal sjekke ut de sidene :) Handler også en del på Jysk, og Nille har mye fine lys og små pyntegjenstander!

Det dumme med min leilighet er at veggene er laget slik at det nesten er umulig å henge opp wallsticks.

Skrevet

Takk for komplimenter! :)

Jeg handler som regel på Nille jeg... :P Det er veldig mye fint og så hjelper det på at det er sinnsykt billig..! Ikea også.. Jeg gidder ikke bruke 400 kr på en ting jeg kan henge på veggen. Jeg sparer på penger når jeg kan så jeg handler bare på billige butikker. Det er selvsagt veldig mye nydelig på interiørbutikker, men jeg klarer å holde meg unna... :P

Skrevet

Hvordan er dise wallstickersene å fjerne? Leier leiligheten vi bor i, og det er jo ikke sikkert huseierne synes det er like kult som meg.. hehe;)

Skrevet

Den veggdekorasjonen som BareLinn hadde på veggen, har jeg også. Har en lignende på soverommet, som det står Sweet Dreams på... :D

Har kjøpt mine på Ellos i hvert fall :)

Skrevet

BareLinn: Hvor har du kjøpt veggpynten med Carpe Diem på? Det er mottoet mitt, og hadde kanskje passet fint inn på soverommet mitt også...

423573_10150747336196303_530141302_12009689_2122610157_n.jpg

Alle andre; hvor pleier dere å handle interiør? Jeg trenger tips og inspirasjon.

Jeg handler mye på Home and Cottage, Indiska, Ikea (såklart :P ), Sofies Villa og Ellos.

Jeg kjøpte på PriceClub,engang... Men klarte å ødelegge det,så jeg fikk et nytt i gave.. Men ser noen sier at de har kjøpt på ellos ;)

Skrevet

Hvordan er dise wallstickersene å fjerne? Leier leiligheten vi bor i, og det er jo ikke sikkert huseierne synes det er like kult som meg.. hehe;)

Svært enkel å fjerne! Er liksom bare klistremerker :)

Det er så enkelt å fjerne at jeg til og med klarte å flytte en wallstick fra en vegg til en annen...

  • 4 months later...
Skrevet

Er vel ikke helt min stue, men jeg har i det minste ryddet den frem. Bonden og min sin, for tenk. :D Skal ta bedre bilder med annet enn mobilen etterhvert, men da skal hundetepper i sofa og klesvask utenfor fjernes først, for de skal vises til min mor. Og må ha oppnye gardiner først.

Veggene her er helt spesielle, malt av tippoldefar eller noe sånt av Bonden, og har vært på veggen i gamlehuset før dette huset ble bygget. One of a kind:

7718407088_54768a92d4_z.jpg

Fra spisebordet mot verandaen:

7718409518_d292c377ab_c.jpg

7718451466_b62407e79e_c.jpg

Andre veien:

7718412168_12ca776de7_z.jpg

7718450052_2ba11c07f3_z.jpg

  • Like 2
  • 3 months later...
Skrevet

Ja! :D

Kul att se bilder av sonisars bo :D

Er veldig moro ja! Jeg tror ikke jeg skal vise noe fra hvordan vi har det. Alle her har det jo så straight og fint og vi.. vel.. øh.. ikke straight og fint for å si det slik. Men vi har ihvertfall nøyaktig samme stå-kose-lampe som Rak har i stua si'!

Og Pippin - du maler da sykt fine bilder!

Guest Belgerpia
Skrevet

Fra i sommer..... - og nei, det ser ikke alltid så ryddig ut *ler* Husarbeid og jeg er ikke særlig kompatibelt, men jeg liker å ha det ryddig og rent så jeg prøver å holde orden sånn nogenlunde i alle fall.

Stua mi er ikke så stor, bildet er tatt fra ene enden, dvs. det er vel igjen en meter bak meg til veggen, spisestua står til høyre for meg og til venstre er pulten med PC*en og thats it - det er alt det er plass til :)

382482_3098332512323_1730811402_n.jpg

Skrevet

Og Pippin - du maler da sykt fine bilder!

Takk! :)

Jeg har egentlig lyst til å ommøblere, men det er liksom ingen annen praktisk løsning her for tiden.. Så det blir vel stående slik, med mindre jeg tar det samtidig som julevasken.. Tipper man finner litt av hvert under sofaen nå :whistle::lol:

  • Like 1
  • 1 month later...
Skrevet

Jeg kan dele vår stue også.

Her er et bilde fra sofaen mot spisestuen:

post-11567-0-48418300-1357498738_thumb.j

Her er et tatt fra spisebordet og mot selve stua. Stua er større enn det ser ut som, vi har to bokhyller ved siden av sofaen, på samme vegg som lampettene. Vi hadde nettopp flyttet inn her, så vi hadde ikke fått hengt opp bilder eller noe:

post-11567-0-02626900-1357499054.jpg

Skrevet

Stua hjemme, julepynta:

post-10638-0-06519100-1357502097_thumb.j

"Stua"/ andre halvdelen av hytta (den første halvdelen er senger, og oppbevaring- og er mindre enn denne.) Bygd 1709, jeg har akkurat røska ut og brent og hivd alt rælet der- så jeg er ikke helt ferdig enda med nyinnflyttingen. Men det var helt tomt, t.o.m ovnen har jeg hivd ut, og flyttet plassering på den "nye". Sengen og kjøkkenet har jeg plassbygd, kjøkkenbenken modifisert for å få nedi halv-gasskomfyren. Ikke vann, ikke strøm, ikke mobildekning, ikke bilvei om vinteren. Mitt paradis :) Alt er gjort på ekstremt lavbudsjett, med noe fra her, noe fra der, og masse jeg har funnet gratis.

post-10638-0-31868200-1357502311_thumb.j

post-10638-0-71574200-1357502342_thumb.j

post-10638-0-54612500-1357502365_thumb.j

post-10638-0-65771600-1357502388_thumb.j

  • Like 10
Skrevet
Jauda, sikke en herlig hytte :D

Takk for det :flowers: Det er min mentale rekreasjon. Og jeg har reist opp dit hver en ledig stund i 1 1/2 år nå, for å bli ferdig med om"renoveringen" min. Ting tar tid når det eneste elektriske er en ferdigoppladet drill, og jeg er helt alene :) . Ungene blir store "nok" til at det blir hyggelig til sommeren som kommer, så til vårs må jeg få ut fingeren, og bli ferdig med sovehalvdelen. Vi er 5 stk. som skal ha plass :ahappy: Litt hodebry, men jeg elsker å drive med slike ting. Forøvrig ser det sånn ut til slutt uansett hvor jeg har bodd- det der er visst stilen min :lol: Som man ser på bildet av stua hjemme...

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...