Gå til innhold
Hundesonen.no

Alder  

186 stemmer

  1. 1. Hvor gammel er du?

    • Under 20
      21
    • 20-25
      80
    • 25-30
      49
    • 30-35
      19
    • 35-40
      7
    • Over 40
      10


Recommended Posts

  • Svar 123
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

seriøst ja, det skal jeg love deg! Jeg elsker livet og alt det har å by på! Og selv om jeg ikke har reist verden rundt, selv om jeg ikke har opplevd ting andre mener man må oppleve, så er livet mitt

smårips!

Fysisk blir jeg yngre og yngre tror jeg, for har startet opp med trening igjen og sunnere vaner. Årene bare renner av

Skrevet

Siden det enda er ei lita uke igjen til jeg går over i ny "boks", valgte jeg å trykke i 20-25 boksen, det har jo tross alt enda ikke passert 25 år siden jeg ble født. :lol:

Skrevet

Jeg er 22, fyller 23 i år.

:lol:

Edit: Hæ? Anette, trodde du var eldre enn meg!

Jeg? :lol: jeg har bare sett gammal ut veeel :aww:;) du er ikke den første isåfall, jeg har hatt min del med krangling om barnebillett på bussen ol :aww:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...