Gå til innhold
Hundesonen.no

Flat coated retrieveren Pøbel


Recommended Posts

Skrevet

Jeg sier meg veldig enig med de andre: :wub: :wub: :wub: :wub: !

(og det er bare å fortsette å pøse på med bilder!:D )

  • Svar 619
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Lenge siden jeg har oppdatert her nå, så her kommer noen rykende ferske bilder tatt i dag! Det var litt snø oppå "toppen" vår rett i nærheten, og Pøbel elsker snø. Snø er nemlig det beste han vet, sån

SnøPøbel! Ja, han elsker snøen. Han får ekstremt mye mer energi (og man skulle ikke tro at han kunne få mer ...) av det. Han nærmer seg 7 år i juli, og ei vi møtte trodde jeg mente 7 måneder, for det

Stjeler bilde, jeg! Kamar og Yodeldoodle har jo vært på utstilling i Kongsberg på søndag! BIR, ble han. Kritikk: "M. spenstig og elegant. Bra proposjoner. Godt hode. Velstående ører. Bra hals

Skrevet

Å så søøøøøt :wub: Han er blitt litt større da! Fint han har innkallingen på plass :D Det der kan bli en Basenji som motbeviser alt jo! :D Kommer på innkalling, liker dammer og søle :lol:

Skrevet

Å så søøøøøt :wub: Han er blitt litt større da! Fint han har innkallingen på plass :D Det der kan bli en Basenji som motbeviser alt jo! :D Kommer på innkalling, liker dammer og søle :lol:

Sånn ikke for å drepe gleden, så er de fleste basenjier inkallingsflinke fram til et vist pungt, noen forblir slike men lønner seg å ikke ha de største forhåpningene kanskje ;P :whistle:

Skrevet

Sånn ikke for å drepe gleden, så er de fleste basenjier inkallingsflinke fram til et vist pungt, noen forblir slike men lønner seg å ikke ha de største forhåpningene kanskje ;P :whistle:

Jeg har ingen megaforventninger heller. :) Altså, kult og en stor bonus hvis han alltid vil komme til enhver tid om jeg har no' mat på meg (som jeg ofte egentlig nesten har), men jeg vet at virkeligheten ikke er sånn. Pøbel er ikke alltid en engel på å komme på innkalling han heller, men vi gjør da det beste ut av det allikevel, sant? :)

Skrevet

Jeg har ingen megaforventninger heller. :) Altså, kult og en stor bonus hvis han alltid vil komme til enhver tid om jeg har no' mat på meg (som jeg ofte egentlig nesten har), men jeg vet at virkeligheten ikke er sånn. Pøbel er ikke alltid en engel på å komme på innkalling han heller, men vi gjør da det beste ut av det allikevel, sant? :)

Jeg gjør som du sier, alltid tar jeg en neve med godbiter i lomma når jeg går ut. Det har gjort sånn at Amiga som regel alltid kommer, men har jeg ingenting kommer hun ikke :P

Kamar babis :wub: mer bilder!

Skrevet

Vi prøvde å ta oppstillingsbilder i dag, men Kamar ville IKKE samarbeide. Han ville løpelekeløpelekeløpeleke og hadde ikke tid til noe som helst. Han sier at han er veeeldig fornøyd med at det er sol og fint vær ute. :lol:

Kamar jakter seg inn på Pøbel som storkoser seg med lekene sine.

6073090268_1e97283da2_z.jpg

Her synes jeg han så veldig spesiell ut. Skikkelig valpete kropp enkelte steder, og "normal" andre plasser. :lol:

6072549123_bd9dd05615_z.jpg

Kamar hadde såvidt tid til å si hei til kameraet. :rolleyes2:

6072553259_e3c0597175_z.jpg

Så dårlig tid hadde han, faktisk! Løpeløpeløpe.

6073095812_a012a2e3fc_z.jpg

Skrevet

Spammer litt ekstra med verdens beste Pøbel-bilder, jeg! Ikke heeelt happy med bildekvaliteten, jeg klarer visst ikke å fikse sterkt sollys og helsvart hund ... :lol:

Her skjønner dere det!

6073092588_d0a2d9f118_z.jpg

Pøbel hilser og sier han er Godzilla.

6072551533_fe6b895041_z.jpg

Han hadde ikke spesielt mye tid til å være foran kameraet i dag han heller, gitt. rolleyes2:

6072552435_76602b52bb_z.jpg

Skrevet

Kamarraptus. Jeg har visst vært heeelt på trynet når jeg har filmet. :lol: Eller, raptus og raptus. Han blir bare veeeldig fokusert når jeg sier "hei!".

Det er ikke lov å være så søt! :wub: :wub:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...