Gå til innhold
Hundesonen.no

AD Ringlets Forest "Eine"


Recommended Posts

Skrevet

Eine er en labrador fra engelske jaktlinjer og kommer fra Ringlets kennel. Han er født 28. mai 2010.

ValhallmMailinogLira14.jpg

Lære seg å leke

ValhallmMailinogLira05.jpg

En periode lignet han litt på en minigris

ValhallmMailinogLira02.jpg

Koordinasjonen var ikke den beste heller

tulleeine1.jpg

Bare litt gal :lol:

tulleeine3.jpg

Ja, som sagt... :lol:

DSC_0077.jpg

Eine og katten er ikke bestandig like gode venner :D

DSC_0030.jpg

Øve på å gå pent i bånd

DSC_0034.jpg

Oiii, der var jo fotografen!

DSC_0060.jpg

:D

DSC_0069.jpg

:icon_redface:

DSC_0074.jpg

:D

  • Svar 728
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg fikk dessverre dårlige nyheter hos veterinæren i dag. Kreften har spredt seg til lymfekjertlene og det er ikke noe mer å gjøre. Veterinæren og jeg er enige om at så lenge han har så god allmentils

Eine har kreft ? Sist vi var hos veterinæren sjekket hun analkjertlene hans fordi de har vært noe betente i høst og da oppdaget hun en kul rett innenfor. De tok vevsprøve av kulen som viste at det er

På lørdag måtte jeg ta farvel med min elskede venn? Takk for alt, Eine❤️    

Posted Images

Skrevet

Mere mere mere!

Fra playdate i dag, bilder tatt av meg :lol:

4934985178_dbe257514e_z.jpg

Se på de goingene :icon_redface: (bikkja mi i bunn)

4934992500_cbb8cd0263_z.jpg

4934977914_9acd5373c9_z.jpg

4934967598_d6765829ce_z.jpg

4934370343_7ab9dbc64e_z.jpg

Han er så GOOO, skikkelig labrador! Kommer med FULL entusiasme, kravler seg opp på fanget ditt, koser litt med beina sprellende alle veier, før han åmer seg ned og freser rundt i skogen :lol:

Skrevet

Såååå fine labbiser da :aww:

Han Eine er virkelig en hjerteknuser! :) (dog litt vill og gal :P )

Han er litt begge deler, ja :) Men sammenlignet med aussiene våre, er han ikke så veldig vill og gal :)

  • 1 month later...
Skrevet

Ja, absolutt! Ikke noe valp mer. Nesten litt vemodig... Men minner meg på alle valpestreker, så da er det kanskje ikke så vemodig likevel :icon_redface: Er spent på hvordan han kommer til å være som unghund. Han blir 5 mnd nå på fredag.

Skrevet

Æh, ja... Vi har noen sånne vi også:

58270_443373812224_772132224_4700279_3922296_n.jpg

:( og for noen sylskarpe pirayatenner! Er glad for at Eine sine er på vei ut og at han er over bite-på-alt-fasen. Da han ble 4 mnd ble alt så meget enklere :P

Eine er vakker :P Jaktlabber er virkelig flotte! :P

Takk! Gleder meg til å se hvordan han blir seende ut som voksen. Satser på staselig herremann :P

Er vel ingen tvil om hvilken rase det er i hvert fall, utifra dette bilde :P

:P Godt poeng!

Whaat.. har han blitt så stor allerede :P

Veldig fin da :P

Ja, 5 mnd i dag! Det har gått veldig fort!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...