Gå til innhold
Hundesonen.no

DeepEyes Sleepless Malice II, "Ikke"


Recommended Posts

Skrevet

Takk Marvin :)

Må slenge inn et bilde tatt av Jeanette også, for båndet til Jeanette var så fint :P Må kjøpe en slik selv også.

320571_10150856581340072_834435071_21210341_718061951_n.jpg

Også et fra utstillingsringen

314571_10150856579485072_834435071_21210311_1862594502_n.jpg

Det siste bildet viser hvordan halen til Ikke ser ut under, og den bidra vel ikke akkurat med en bedre helhet i eksteriørringen :P Aner ikke hva det kan komme av. Kan hjorelus gjøre slikt? Det er ikke rødt, har aldri sett henne rive av pels der og oppdaget dette først i forgås. Hadde hun hatt det lenge så tror jeg at jeg hadde sett det.

  • Svar 651
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

NKK Hamar i dag! 14 mnd gammel og opprykk til LP3, og det med 0 på fellesdekk! Har ikke karakterarket her, men hun fikk 10 på fri ved foten, innkalling med stå, apportering, hopp over hinder, avst

Tusen takk Har dessverre ikke film! Fellesdekk: 0 - vi gikk ut av ringen og opp trappene. Etter å ha stått der i 2 sekunder hører jeg "brrrrrrp!" opp trappene og der kommer Ikke halvsmygende, men

Her er film fra treningen i dag! Vi har hatt en lang pause i vinter, så fremgangen er ikke så stor. Er allikevel superfornøyd med hvordan avstanden hennes har blitt! http://www.youtube.com/watch?v=5

Skrevet

Tusen takk! :D :D

Marie: hun pleier ikke å ha problemer med fellesdekken, men den på Hamar er ekstremt vanskelig for en uerfaren hund :P

Åå. Ja, jeg begynte å lure litt når alt jeg har sett av henne på trening og alt du har fortalt har vært så bra, men når du skrev i akkurat nå tråden at du gruet deg til fellesdekken, så trodde jeg ikke det var fordi du visste du måtte gå opp en trapp osv :P Trodde det var fordi hun kanskje hadde vært dårlig siste gangen dere trente før dere skulle starte eller noe :)

Skrevet

Gratulerer! Lille søte Ikke! :D Bra gjort og så ung da! :D Dere er flinke!

Hva det er med halen aner jeg ikke.. Tenkte på noe med talgkjertlene og hormoner.. Ildere har sånne perioder, der halen blir veldig hårløs pga talgkjertler, og der er det ihvertfall normalt og vaske halene i grønnsåpevann.Men det er jo ikke sikkert det er problemet her da.. :)

Skrevet

Gratulerer igjen! :heart: Utrolig gøy, dere er så flinke :D

Er glad jeg fikk sett programmet, FVF hennes var heelt nydelig ! :heart:

Hun så ikke bort et lite microsekund engang og holdt posisjonen perfekt hele tiden!

Har dere jobbet mye med den etter Thomaskurset eller bare falt den på plass av seg selv igjen?

Og hvilke tips fikk du av Thomas igjen?

Skrevet

Tusen, tusen takk! Det er så motiverende for videre trening når man får så mange fine ord og gratulasjoner! :)

Ane: Nei, dessverre! Før jeg gikk inn i ringen var jeg ganske nervøs pga fellesdekken og lurte på hvorfor i pokker jeg drev med lydighet - det er jo selvpining og ikke noe gøy! :lol: Men var veldig gøy i ringen og etterpå da! Haha. Så akkurat da tenkte jeg bare på å komme gjennom dette, og ga blaffen i filming selv om jeg hadde pakket filmkameraet. Angret en del etterpå ja. Jeg lærer aldri! :P

Marie: Takk! Ja, den var akkurat slik jeg vil ha den! Thomas tipset om å bruke litt omvendt lokking før vi starter å gå, for å få henne til å konsentrere seg litt og roe seg ned. Også har jeg begynt å belønne mindre med høyre hånd bak ryggen, men mer med venstre hånd mens jeg "presser" henne bakover. Deretter belønner jeg henne for å frivillig komme inn igjen og finne riktig posisjon, og ofte belønnet jeg henne (ved å stappe en godbit i trynet hennes :P ) da akkurat når hun kom inn og nådde den posisjonen jeg ville ha. Så jeg belønner henne før hun rekker å komme for langt frem. Er hun sliten trener jeg lengre fri ved fot-økter. Er hun hyper trener jeg korte og går MYE sakte marsj for at hun må tenke mer på posisjonen sin. Har egentlig trent veldig lite på det, og det var veldig effektive tips som har vist raske resultater! Nå "kan" hun jo egentlig riktig posisjon, men måtte bare minnes på hvor den er!

*titte på LP3 øvelser* :icon_redface:

Slik ståa er nå så tror jeg nok at det blir debut i LP3 utpå våren en gang :) Hun har det meste inne, men mye av det trenger å bli sikrere. Jeg kjenner at det er veldig deilig at jeg har lagt ned mye tid på å få et godt grunnarbeid på henne. Det gjør at det er veldig enkelt å avansere til andre øvelser. De fleste momentene har hun liksom hatt noe med allerede uansett, så hun kjenner prinsippene.

Skrevet

Marie: Takk! Ja, den var akkurat slik jeg vil ha den! Thomas tipset om å bruke litt omvendt lokking før vi starter å gå, for å få henne til å konsentrere seg litt og roe seg ned. Også har jeg begynt å belønne mindre med høyre hånd bak ryggen, men mer med venstre hånd mens jeg "presser" henne bakover. Deretter belønner jeg henne for å frivillig komme inn igjen og finne riktig posisjon, og ofte belønnet jeg henne (ved å stappe en godbit i trynet hennes :P ) da akkurat når hun kom inn og nådde den posisjonen jeg ville ha. Så jeg belønner henne før hun rekker å komme for langt frem. Er hun sliten trener jeg lengre fri ved fot-økter. Er hun hyper trener jeg korte og går MYE sakte marsj for at hun må tenke mer på posisjonen sin. Har egentlig trent veldig lite på det, og det var veldig effektive tips som har vist raske resultater! Nå "kan" hun jo egentlig riktig posisjon, men måtte bare minnes på hvor den er!

Tusen takk for svar, tror jeg skal jobbe litt slik med Balrog også fremover :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...