Gå til innhold
Hundesonen.no

Mikke & Gneis


Recommended Posts

Guest janson
Skrevet

Yepp. Fikk et par ok gitt. Bikkja de er rar, sånn i tilfelle du ikke visste det. :lol:

What?? :icon_confused:

Mikke var ikke helt fornøyd med koseskillsa dine i dag:

7029970471_01599394a2_o.jpg

  • Svar 275
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Den diskusjonen kan dere vel ta i en annen tråd. Jaggu har frøkna blitt høy! Og mikke må man bare digge.

Hahah Akkurat på det stevne har jeg også dårlige erfaringer! Jeg TRYNA under foten i mine egne skolisser hahaha Dritt stevne!

Gratulerer med dagen, Mikke!

Guest janson
Skrevet

Han virker utrolig kul :) Og av en eller annen grunn minner han meg litt om Grumpy, min egen altså :P

Takk! Jeg har også vært innom tanken! :P

Grattis med dagen Mikkel, kjempefine gutten:)

Mikke logrer og sier takk!

Gratulerer :D

Tenk to år, wow :wub:

Takk! Og ja, er det ikke rart? :ahappy:

Hipp hurra for Mikke! :-)

Tusen takk! :D

Gratulerer med dagen lille kelpie-gærning! Stor gutt blitt, men like crazy i uttrykket for det - slik ordentlige kelpiegutter skal være!

Takk, og jeg er helt enig. Slik skal det være! :D

Kjempepene Mikke :D :D Gratulerer med dagen til han! Håper han har kosa seg stort? :D

Takk! Åjadda! Her har vi rasa rundt på jordet og spist rådyrmøkk. Nå har han fått litt ekstra godt å tygge på, så jeg tror Mikke er ganske fornøyd med dagen! :ahappy:

Grattis, Mikke! :banana:

Yay, en banan! Nå tror jeg Mikkes dag er fullkommen! :D Takk!

Og enkelte ting endrer seg aldri: Mikke liker fortsatt å gjemme seg!

c.jpg

Mikke 4 måneder.

7030283535_22d2f12bdc_o.jpg

Mikke 2 år.

  • 2 months later...
Guest janson
Skrevet

I går fikk Mikke Mus tenke litt!

Vi gikk uoff LP kl 1 og endte opp på 170,5 poeng. Øvelsene kan han for det meste og de gikk greit med unntakk av lineføringa hvor Mikke ble veldig fascinert av rullestolen som fartet rundt i ringen ved siden av. Men beste var fellesdekken som vi fortsatt egentlig ikke er ferdig med. Vi har trent for oss selv hjemme og klart to min, og i går på formiddagen klarte Mikke to min ute i gata. Dvs aldri to min med hunder på begge sider. Og hvem ligger der paddeflat gjennom hele? Ja, jeg lever lenge på den der! :D

Så til poengene!

Tannvisning: 10

Fellesdekk 2 min: 10

Lineføring: 6,5

Dekk fra holdt: 9,5

Innkalling fra sitt: 9

Stå under marsj: 8,5

Hopp over hinder: 9,5

Avstand: 7

Helhet: 8

7371381666_acf43a7ecc_o.jpg

7186151273_6ba926afe7_o.jpg

(Var ikke alltid like lett å holde Dum & dummere adskilt! :lol:)

Bildene er tatt av «Grim».

Guest janson
Skrevet

Gratulerer med fint gjennomført program! :)

Takker! Du burde forøvrig bli med! Det er FBK som arrangerer på Berg. Kjempehyggelig arrangement og fin måte å bli kjent med folk på! :) Neste stevne er i aug!

Skrevet

Takker! Du burde forøvrig bli med! Det er FBK som arrangerer på Berg. Kjempehyggelig arrangement og fin måte å bli kjent med folk på! :) Neste stevne er i aug!

Får slenge meg med når jeg er tilbake på Ås! :) Er i Trøndelag nå og skal etter planen gå uoff. LP1 med Tinka på tirsdag. Får se hvordan det går...! :lol:

Guest janson
Skrevet

Får slenge meg med når jeg er tilbake på Ås! :) Er i Trøndelag nå og skal etter planen gå uoff. LP1 med Tinka på tirsdag. Får se hvordan det går...! :lol:

Gjør det! :D Haha, jeg var helt sikker på at Mikke skulle fyke ut av ringen i går og reise seg på fellesdekken, så de kan jo overraske også! Masse lykke til! :ahappy:

  • 3 weeks later...
Skrevet

Takker! Du burde forøvrig bli med! Det er FBK som arrangerer på Berg. Kjempehyggelig arrangement og fin måte å bli kjent med folk på! :) Neste stevne er i aug!

dato? jeg trenger slike ting :P

Og flinke mikke :ahappy:

Guest janson
Skrevet

dato? jeg trenger slike ting :P

Og flinke mikke :ahappy:

Jeg tror dessverre konkurransen kun er for klubbens medlemmer… :hmm:

Og takk, han glimter til innimellom! :ahappy:

Skrevet

Jeg tror dessverre konkurransen kun er for klubbens medlemmer… :hmm:

Og takk, han glimter til innimellom! :ahappy:

:gaah: jeg trenger uoffisielle ting å gå på!!! :gaah::P

  • 4 weeks later...
Guest janson
Skrevet

Si hei til Gneis!

7630658290_38ce8962f4_z.jpg

Født 27. mai etter Cefeus FloJo og Evallens Red and Tan Zaldo. Mikke er jo opprinnelig oppkalt etter «Crocodile (Mick) Dundee, men har jo etter hvert blitt til Mikke Mus, ergo måtte denne frøkna bli noe i de samme banene. Da ble det Prinsesse Gneis.

7630658594_a7e6df879a_o.jpg

Nå er det litt over et døgn siden vi kom hjem og hun har så langt vært en artig sak å ha i hus. Litt forsiktig av seg til og begynne med, men det tar ikke lang tid før hun blir varm i trøya og småfrekk! Natten gikk greit og så langt har vi bare hatt to små uhell. Hun virker dog som typen som tar ting veldig fort, så regner med at det ikke tar altfor lang tid før det er i boks.

7630658924_53139cdfd8_o.jpg

7630657950_0c02312c8f_o.jpg

Mikke synes hun er veldig kul, men litt furt for at hun får lov til å sove i senga vår også. Den var tydeligvis hellig, mente han. Men det ser ut som om det også bedrer seg. I stad sov de begge dypt snute mot snute. Og Gneis synes jo allerede at Mikke er fryktelig morsom å erte!

Og ja, jeg har allerede blitt veldig sjarmert! :wub:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vurderer å kun holde meg til hund. Selv om jeg også har lyst på andre typer dyr. Kjekt med litt forskjellig synes jeg men hvis det er en ulempe og til hinder for hundene går jo ikke det. De er viktigst.
    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...