Gå til innhold
Hundesonen.no

Australsk Kelpie kull


Guest Jonna

Recommended Posts

  • Svar 986
  • Created
  • Siste svar
Guest Jonna

Jeg også teller 7. Oppe ved hofta er det en som ikke er markert på bildet i spoileren, man ser jo ett lite framben der også :)

Sjekket nå og det ser ut som det kommer to framben ut av bekkenet hennes og en anntydning til noe rundt der også. Så jeg er nesten sikker på 7 nå ja :D

Men jeg har også en skalleløs ryggrad som forvinner inn i tarmene/ribbena til Talli. Skal prøve lage noen piler.

Åååå jeg glemte å si at jeg er veldig veldig veldig veldig glad på dine vegne Jeanette, dette er vel fortjent og jeg krysser fingre for at alt gå fullstendig smertefritt og fint :lol:

Takk ;)

Jeg håper det jeg også, holder på å bygge meg opp en støttegruppe nå så ikke jeg ser "feil" overalt når fødselen begynner. Blitt veldig god på å se når ting går som det ikke skal. Men usikker på hva som er normalen :D

Jeg ser også minst 7. Nesten overraskende mange til at Talli er så slank og smekker enda. Ikke rart hun angrer med så mange terrorister som runderer i magen hennes. ;) Nei, lykke til med siste innspurten - måtte det gå like godt som det har gjort til nå. :lol:

Du er nok ikke alene om den overraskelen. Ikke har hun lagt på seg noe mer enn 2,5 kg. (men hun har jo også brått blitt tynn :) Og mistet litt muskelmasse siden hun ikke vil trimme)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Dratini

talli7kids.jpg

Samme ser jeg :)

Sjekket nå og det ser ut som det kommer to framben ut av bekkenet hennes og en anntydning til noe rundt der også. Så jeg er nesten sikker på 7 nå ja :lol:

Men jeg har også en skalleløs ryggrad som forvinner inn i tarmene/ribbena til Talli. Skal prøve lage noen piler.

Jeg ser de samme som SaraS :) Er jo så spent på disse små som kommer :lol: Og nå skal de siste dagene gå like bra de også, fødsel tar fineste Talli på strak arm, bare vent og se :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna

Da er det nytt bilde etter studering og studering av orginalen. Ganske sikker på 7 jeg også nå, men har også "a blind spot" hvor jeg ikke får ting helt til å stemme overrens.

DSCF3888-1-2.jpg?t=1280229976

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna

Duuuu.... jeg føler at jeg ser flere jeg - har du lyst til å sende meg ett bilde på mail så jeg kan leke litt i photoshop med det?

*sendt*

Håper du har adressen som står på hjemmesiden din :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

*sendt*

Håper du har adressen som står på hjemmesiden din :lol:

Kult - ja, den burde være rett den :lol:

Da har jeg noe å leke med når jeg kommer hjem he he he he - tror nemlig den hodeløse valpen din gjemmer hodet sitt bak den mørkeblå (ellers så har den ett innmari digert hue)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna

Kult - ja, den burde være rett den :lol:

Da har jeg noe å leke med når jeg kommer hjem he he he he - tror nemlig den hodeløse valpen din gjemmer hodet sitt bak den mørkeblå (ellers så har den ett innmari digert hue)

Ja det er noe i det område der oppe jeg ikke helt får til å stemme.

Morro å se hva du kommer fram til :)

ps: Talli skal nå virkelig få gode prosjoner med mat framover nå tror jeg :lol:

En liten edit til:

Jeg tok vare på kvitteringen min i dag og sjekket nå hva jeg betalte for Herpes vaksinen. Jeg syns jeg betalte mye mindre enn det jeg har "hørt" andre betale og at den skulle være så dyr. Veterinæren her bestilte og søkte for meg om å få den inn. Og pr vaksine har jeg betalt 335,20 NOK.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Dratini

Jeg synes jeg ser noen ribbein mellom den mørkeblå og den rosa også jeg (sånn under den ene streken som JeanetteH har til venstre for det rosa hjertehodet) :lol: Etter litt "mysing" så kan det være ribbein eller ryggrad... :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åååååå dette er bare så gøy :lol:

Hun synes nok hun fortjener litt ekstra mat nå med så mange i magen, for nå skal hun jo virkelig ese ut den siste tiden. Ebba sier hun trenger ekstra mye, for her blir det mye jobb. :lol:

Da er det bare å vente enda litt til da...

Skjønner forresten at jeg skal bytte vetterinær for herpesvaksina.

Eller kan Ebba fortelle at hun likte veldig godt geitemelk på slutten av drektigheta og etter fødsel, og jeg kjøpte inn en boksemat fra Hills hos veterinæren(skal finne ut hvilken type) som er en energibombe og lett å fordøye. Den falt veldig i smak her før fødsel og etterpå.

*danse litt rundt i felles glede*

Dette har du virkleig fortjent!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna

Åååååå dette er bare så gøy :lol:

Hun synes nok hun fortjener litt ekstra mat nå med så mange i magen, for nå skal hun jo virkelig ese ut den siste tiden. Ebba sier hun trenger ekstra mye, for her blir det mye jobb. :)

Da er det bare å vente enda litt til da...

Skjønner forresten at jeg skal bytte vetterinær for herpesvaksina.

Eller kan Ebba fortelle at hun likte veldig godt geitemelk på slutten av drektigheta og etter fødsel, og jeg kjøpte inn en boksemat fra Hills hos veterinæren(skal finne ut hvilken type) som er en energibombe og lett å fordøye. Den falt veldig i smak her før fødsel og etterpå.

*danse litt rundt i felles glede*

Dette har du virkleig fortjent!

Nå overrasker stadig denne veterinæren med priser på enkelte ting. Eks så betaler jeg bare 500,- for blodprøve som skal til analyse. Så vidt jeg har hørt så betaler man mer på Veterinær høyskolen.

Jeg kjøpte med meg 3 slike Hills bokser med A/D nå hos veterinær. Jeg har brukt det på Blaze etter begge snittene hennes og det var det eneste jeg fikk i henne (utenom kokt høne). Veldig energirikt og velsmakene ser det ut som på hundene.

Desverre sto det ikke noe om hvor mye kalk det var i det föret, så Talli får havregrøt og ett som mellommåltid framover også :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det noen som husker Astrid I. sin oppskrift til tispene under valping? Den som inneholder havregrøt og egg?

Jeg finner ikke oppskriften min.

Jeg fant ikke noen med havregrøt, men denne:

hønsekraft med 20g kalsiumfosfat eller kalsiumlaktat pr liter,

druesukker 50g pr liter

hønsekjøtt/malt storfekjøtt

rå eggeplommer etter smak

Ellers : Yipee, masse ekornbebiser! :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei! Med straff mener jeg noe som avbryter og på sikt reduserer den uønskede adferden. Hva det er og hvor hard straffen er vil selvsagt avhenge av hund og situasjon. For mitt eget vedkommende er det i en del tilfeller nok med et bestemt "nei" for å avbryte stirringen. Men det er jo per def straff det også. Ja, leash-pop kan funke på noen hunder, men i slike situasjoner er min erfaring at man også bør være litt forsiktig med det, da leash-pop faktisk også kan trigge utagering.   Ja, enig i det du sier om å bruke metode som kan utvikle stress ved passering. Det er også noe av grunnen til at jeg bruker motbetinging når avstanden er stor nok. Jeg har forøvrig god erfaring med å benytte motbetinging på langt mindre avstand etter å ha straffet tidligere. Dermed unngår man også stress og at hunden assosierer motgående hunder med noe negativt.   PS! Veldig bra jobbet at det har funket for deg kun med motbetinging.
    • Jeg tenker det kommer an på hunden. ..og hva du mener med straff. Er det en innarbeidet lyd som indikerer avbryt, ellers..? Hva ellers?  Fra YouTube ser det ut som såkalt "leash pop" fungerer på mange hunder. Det finnes jo mange grader av det, det trenger ikke være så kraftig at det gjør vondt, og det kan fungere som Caesar Millans: "Tssscht!" for å få kontakt på en måte som ikke fungerer som belønningsmarkør, men advarsel om at nå blir jeg sur og det blir kjip stemning her? Mange hunder tar det til seg at fører er misfornøyd. Mer interessant å gjøre fører happy. Så er det andre hunder som ikke kunne brydd seg mindre om det.  Personlig er jeg skeptisk til å gjøre noe hunden kan utvikle stress ifbm passeringer av. Motbetinging har alltid fungert for meg, men det kan som du sier ta tid, og jeg vet om TO meget erfarne som ikke har lykkes med den metoden på sine hunder selv etter to år med konsekvent trening, så 🤷🏼‍♀️ Privattimer med erfaren instruktør?    Edit: Av alternativ adferd virker sitt litt kjedelig. Hvor mye begeistring og belønning er hunden vant med at en plain sitt utløser? Jobbe den opp litt om det har gått rutine i den?
    • Hei! Slik jeg ser det er det i hovedsak tre metoder hvis man har passeringsproblemer: 1) motbetinging/sladring, 2) alternativ adferd (f eks sitt eller fot), 3) straffe uønsket adferd (f eks straffe/avbryte stirring, da det gjerne er steget før utagering). 2) og 3) kan selvsagt overlappe, f eks om man vil kreve en alternativ adferd. Men så til spørsmålet: Er motbetinging uforenlig med å straffe uønsket adferd? I utgangspunktet skjønner jeg at man vil svare at metodene er helt uforenlige. Jeg mener at motbetinging i utgangspunktet er en fantastisk metode, uten risikoen for uønskede "bivirkninger" hvis det gjøres riktig. Problemet med motbetinging er at det tar lang tid å komme i mål og i hverdagen vil man gjerne, selvsagt litt avhengig av hvor man bor, møte en hund som er så nær at motbetinging ikke funker. I disse tilfellene vil jeg heller avbryte/straffe stirring for å være i forkant, og så kreve at hunden min følger meg forbi, og deretter belønne rett adferd når fokuset er på meg. Dette kan virke som nærmest det motsatte av motbetinging, men det er stor forskjell på å se/registrere den andre hunden og å stirre på den. Når avstanden er stor nok vil jeg imidlertid benytte motbetinging for å passere. Tenker dere at jeg kombinerer metoder som er uforenlige? Burde jeg heller bruke kun én av dem?
    • En han. Har merket meg at andelen testosteron på kurs og trening er påfallende mye lavere enn østrogen. Ofte er det eneste testosteronet til stede i følge med sin mykere halvdel, som har dratt dem dit. Resten av testosteronet kom ferdig utlært og er ute med hundene løse i parken, hilser på fremmede i bånd, og deler villig sin ekspertise med random damer som antakelig ikke kan like mye om hund som dem selv.  #notallmen men når den taggen føles nødvendig..
    • Jeg er ute og går tur med hunden min i belte. Det er mellom 2-3 m. langt og gjør at jeg har god kontroll på henne. Hun går stort sett fint og rolig ved siden av meg. Hun kan trekke litt i begynnelsen da hun har høy energi, men ellers rolig og fint kroppspråk.  Jeg ser en fyr som kjører sikk sakk i veien på skateboard med en bulldog/boxer. Hunden stopper opp og bjeffer på min. Som den ansvarlige hundeeieren jeg er går jeg inn en sidevei for å vente på at de passerer på hovedveien. "Er hun ikke gira?" "Er det tispe?" "Dette er gutt. Han er ikke farlig?" Han spør igjen to ganger om hun ikke er gira. Jeg har sagt at hundene har møtt hverandre før og det ikke er en god match og at avstand over greit.  Hundene er tydelig usikre på hverandre og viser det gjennom kroppsspråket sitt. Dette er ikke situasjonen for å hilse. Begge hundene er i bånd. Det var forøvrig flere mennesker rundt og en vei det også ferdes mye biler fra folkene som bor der. Hvorfor så vanskelig å lese situasjonen? Eller ser jeg flere som går tur og snakker i mobil, eller med headset som stenger ute lyd og er i egen verden. Det mest frustrerende er kanskje de som snakker i tlf. som stopper midt i veien (som forøvrig er trang) med hunden sin slik at du bare må vente på at de ser deg og dere blir enige på en eller annen klønete måte om hvordan passeringen blir.  For egen og andre sin del forsøker jeg å være oppmerksom på både egen hund og omgivelser på tur. Da blir det hyggeligere og enklere for alle andre.  Sånn, det var dagens utblåsing for egen del. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...