Gå til innhold
Hundesonen.no

bully kutta


monica_n

Recommended Posts

Det var en "pussig" hund... Vil vel ikke akkurat kalle den vakker, var liksom hverken fugl eller fisk (men var kanskje ikke meningen heller det da??)... :rolleyes2:

Den andre må jo være en spøk? American bully?? *fnise*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bullehunder i "bully-style" er vel et felles uttrykk for enkelte raseversjoner som er mer kompakte, har kraftigere hode og litt kortere nese enn "orginalen".

Edit:

Etter litt googling: american bully er en egen, kraftigere og tyngre versjon av american pit bull terrier - og det er ikke alle som er like glad i denne varianten:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her kan du lese mer om Bully Kuttaen. Det er veldig store forskjeller innad i "rasen" på grunn av utbredt blanding, på linken i startinnlegget var det stort sett hunder som ikke så veldig bra ut rent fysisk. :icon_redface:

Nederst på siden hos molosserdogs er det et galleri med BKer.

normal_raka1.JPG

bk.JPG

Mojoo%20(Custom)%20(1).jpg

Grub_PC_04.jpg

15%20Weeks.JPG

nisha6a.JPG

Alle bilder hentet i galleriet til Molosserdogs.com

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men jeg bare lurer på en ting, hvorfor finner man disse "rasene" så frastøtende? De skiller jo seg strengt tatt ikke særlig ut egentlig.

Det kan vel være det at en del av bildene på linken til TS viste hunder med tenna på tørk, digre hengete tryner med masse sikkel, uharmonisk bygning osv. De tiltalte ikke meg noe særlig heller utifra akkurat de bildene.

Den andre hundetypen viste vel bare overdrevne pitbuller som liknet mer på engelsk bulldog, og liker man ikke overdrevne hunder så liker man ikke det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De siste bildene synes jeg var flotte hunder, og den brindle som det var bilde av på linken var fin. De hadde så snåle poter :icon_cry: Denne rasen står ikke på listen over ulovlige hunder, så det skal vel ikke være umulig det? Jeg synes de var kule jeg :icon_redface:

American bully var bare helt j**** :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men jeg bare lurer på en ting, hvorfor finner man disse "rasene" så frastøtende? De skiller jo seg strengt tatt ikke særlig ut egentlig.

Pga gjennomgående dårlig sluttete poter som må gi en ekstrem slitasje andre steder på en slik stor hund. Det ser egentlig ut som den bare står på "hæla/håndbakken" pga det. Og de veldig hengende og røde(tørre) øynene som jeg heller ikke tipper er så ekstremt behagelig for hunden.

Den lile "feite" var nettopp det, alt for overdreven i alt. Ser nesten ut som en Pekineser uten pels.

Slike ting er ekstremt lite tiltalende uansett rase.

Men det var noe fine individer der også, og de er ikke frastøtende. Pene store hunder :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan henge meg på anbefalingen om Collie, men vær nøye på valg av oppdretter og linjer. Det er ikke å stikke under en stol at det finnes mentale brister innad i rasen. En god collie derimot er en enormt kjekk hund å ha! Så gå seriøst inn og møt hunder i flere settinger og se hvordan de tar ting, eventuelt om de har en MH så er jo den fin å få sett om de har filmet den f.eks. 
    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...