Gå til innhold
Hundesonen.no

bully kutta


monica_n

Recommended Posts

Skrevet

Vet ikke så fryktelig mye om dem, men var ett kull på Finn for ikke allverdens tid siden, så de fins nok i Norge ja. Bully Kutta hvertfall, de andre der aner jeg ikke..

Skrevet

Det var en "pussig" hund... Vil vel ikke akkurat kalle den vakker, var liksom hverken fugl eller fisk (men var kanskje ikke meningen heller det da??)... :rolleyes2:

Den andre må jo være en spøk? American bully?? *fnise*

Skrevet

Den der amerikanske saken er vel neppe tillatt all den tid amstaffblandinger er forbudt, men bully kuttaen burde jo ikke være noe problem. Virker som en trivelig rase :icon_redface:

Skrevet

jeg synes Bully Kuttaen var fin jeg, men jeg ville nok ikke hatt en :icon_redface: Men den der "lille" saken vet jeg ikke helt hva jeg synes om, så ut som den har plass til hele hodet mitt i kjeften jo :icon_cry:

Skrevet

Jeg synes de var flotte jeg :icon_cry: Ta vekk voldsomme halsbånd og kjettinger så blir inntrykket "mildere" også :icon_redface:

Skrevet

kommer bare inn på pit bull sider når jeg søker på american bully jeg.

ADBA.jpg

ukc.jpg

lekkert :icon_redface:

edit;

uff

tua_01.jpg

så det er bare pit i bully-style, kom jeg frem til i min halvhjertede googling. Eller pit/amstaff blanding

Skrevet

Bullehunder i "bully-style" er vel et felles uttrykk for enkelte raseversjoner som er mer kompakte, har kraftigere hode og litt kortere nese enn "orginalen".

Edit:

Etter litt googling: american bully er en egen, kraftigere og tyngre versjon av american pit bull terrier - og det er ikke alle som er like glad i denne varianten:

Skrevet

Her kan du lese mer om Bully Kuttaen. Det er veldig store forskjeller innad i "rasen" på grunn av utbredt blanding, på linken i startinnlegget var det stort sett hunder som ikke så veldig bra ut rent fysisk. :icon_redface:

Nederst på siden hos molosserdogs er det et galleri med BKer.

normal_raka1.JPG

bk.JPG

Mojoo%20(Custom)%20(1).jpg

Grub_PC_04.jpg

15%20Weeks.JPG

nisha6a.JPG

Alle bilder hentet i galleriet til Molosserdogs.com

Skrevet

Men jeg bare lurer på en ting, hvorfor finner man disse "rasene" så frastøtende? De skiller jo seg strengt tatt ikke særlig ut egentlig.

Skrevet

Men jeg bare lurer på en ting, hvorfor finner man disse "rasene" så frastøtende? De skiller jo seg strengt tatt ikke særlig ut egentlig.

Det kan vel være det at en del av bildene på linken til TS viste hunder med tenna på tørk, digre hengete tryner med masse sikkel, uharmonisk bygning osv. De tiltalte ikke meg noe særlig heller utifra akkurat de bildene.

Den andre hundetypen viste vel bare overdrevne pitbuller som liknet mer på engelsk bulldog, og liker man ikke overdrevne hunder så liker man ikke det.

Skrevet

De siste bildene synes jeg var flotte hunder, og den brindle som det var bilde av på linken var fin. De hadde så snåle poter :icon_cry: Denne rasen står ikke på listen over ulovlige hunder, så det skal vel ikke være umulig det? Jeg synes de var kule jeg :icon_redface:

American bully var bare helt j**** :)

Skrevet

Men jeg bare lurer på en ting, hvorfor finner man disse "rasene" så frastøtende? De skiller jo seg strengt tatt ikke særlig ut egentlig.

Pga gjennomgående dårlig sluttete poter som må gi en ekstrem slitasje andre steder på en slik stor hund. Det ser egentlig ut som den bare står på "hæla/håndbakken" pga det. Og de veldig hengende og røde(tørre) øynene som jeg heller ikke tipper er så ekstremt behagelig for hunden.

Den lile "feite" var nettopp det, alt for overdreven i alt. Ser nesten ut som en Pekineser uten pels.

Slike ting er ekstremt lite tiltalende uansett rase.

Men det var noe fine individer der også, og de er ikke frastøtende. Pene store hunder :icon_redface:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...