Gå til innhold
Hundesonen.no

Et Foto I Timen (1. i mnd)


Recommended Posts

  • Svar 489
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Eller en HOT en

Husk EFIT i morgen da Skal prøve å være med, selv om jeg ikke tror det blir så spennende....

Husk EFIT i morgen, folkens! 1. mai har vel bortimot alle fri, så da kan man ikke skylde på at man har kjedelig skole-/arbeidsdag heller.

Skrevet

Jeg tok fem bilder. Men fant ut at det ble litt kjedelig når det kun ble bilder av pcen, tven, boka og ut vinduet på regnet. :blink:

Skrevet

Ikke fått med meg dette jeg... vært en ide å lage ny tråd eller forandret undertittelen på denne? :blink:

Jeg fikk det heller ikke med meg. Om dere derfor finner en egen EFIT-dag så er det fint at dere rapporterer tråden slik at undertittel kan endres av en moderator.

  • 3 weeks later...
Skrevet

For moro skyld foreslår jeg at den 1. hver måned er EFIT, så er det en dato alle husker, det faller stadig på forskjellige dager, og folk kan bli med om de vil.

Skrevet

For moro skyld foreslår jeg at den 1. hver måned er EFIT, så er det en dato alle husker, det faller stadig på forskjellige dager, og folk kan bli med om de vil.

Ja det var et bra forslag :ahappy: Mye lettere å huske det da :ahappy:

Skrevet

For moro skyld foreslår jeg at den 1. hver måned er EFIT, så er det en dato alle husker, det faller stadig på forskjellige dager, og folk kan bli med om de vil.

Bra forslag, lettere å huske :ahappy:

Skrevet

1. mai altså`?? Da må jeg få litt hjelp, vet ikke helt hvordan jeg skal få til å ta jevnlige bilder på min bryllupsdag, men det er sikkert nok av andre som gjør det :whistle:

Skrevet

1. mai altså`?? Da må jeg få litt hjelp, vet ikke helt hvordan jeg skal få til å ta jevlige bilder på min bryllupsdag, men det er sikkert nok av andre som gjør det :)

det kommer til å bli en helt fantastisk EFIT :P

da er jeg på valpeshow med Elvis :whistle:

Skrevet

1. mai altså`?? Da må jeg få litt hjelp, vet ikke helt hvordan jeg skal få til å ta jevlige bilder på min bryllupsdag, men det er sikkert nok av andre som gjør det :whistle:

Fest et engangskamera i strømpebåndet, så er det alltid i nærheten!

Skrevet

1. mai altså`?? Da må jeg få litt hjelp, vet ikke helt hvordan jeg skal få til å ta jevnlige bilder på min bryllupsdag, men det er sikkert nok av andre som gjør det :whistle:

Men hadde ikke det vært en idè til takkekort, en liten EFIT fra brullupsdagen? Dere må jo da koordinere med en fotograf som for ansvaret for din dag, og en for Yodelmannens dag. Og med litt morsomme kommentarer, f.eks "tenk om han/hun sier nei" ol

Fest et engangskamera i strømpebåndet, så er det alltid i nærheten!

*tjihi*

Skrevet

også første mai da gitt! da blir det mange sene morgener og trøtte tryner tipper jeg:P he he

Mens 1. juni er en tirsdag, så da blir det tidlige morgenen og trøtte tryner... ;)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Så jeg at det var en stund siden forrige post her. Huske på EFIT i morgen da folkens

Spennende :lol: Da blir det mye hundebilder :lol: Skal være med søstersen på valpeshow :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...