Gå til innhold
Hundesonen.no

Et Foto I Timen (1. i mnd)


Recommended Posts

  • Svar 489
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Eller en HOT en

Husk EFIT i morgen da Skal prøve å være med, selv om jeg ikke tror det blir så spennende....

Husk EFIT i morgen, folkens! 1. mai har vel bortimot alle fri, så da kan man ikke skylde på at man har kjedelig skole-/arbeidsdag heller.

Skrevet

Skal prøve å få tatt så ofte eg kan på jobb :P Hehe.. Skal få nytt kassasystem i morgen, så det kan jo bli litt spennende, jeg må jo lære det ekstra godt som de sier så jeg kan hjelpe de andre når de gjør feil :) Haha :P

Skrevet

Åhhr... :P glemte det igjen.... har til og med satt det på alarm.. Synes det virker så festlig å prøve en gang :P Meeen, får satse på en annen måned.. en dag jeg ikke er på jobb hvertfall.. :P

Til dere andre som HAR husket det - GLEDER meg å se! :):)

  • 5 weeks later...
Skrevet

Ehm, tror ikke jeg skal delta i morgen :P Skal dissekere hund fra 9-14 (og etter det skal jeg bare være på jobb, så spennende).

Seriøst, det hadde vært en superkul EFIT! Kan ikke du smugle med deg kameraet da, jeg vil se :aww:

Vurderer å slenge meg med, men orker ikke drasse med meg store kameraet på skolen merker jeg..

Skrevet

Åiåiåi. EFIT! :D Gleder meg allerede til bildetrådene :ahappy:

Labbis, jeg vil se dyredisseksjon. Sett på advarsel for de som ikke vil se, så kan vi spesielt interesserte få se?

Skrevet

Ehm, tror ikke jeg skal delta i morgen :P Skal dissekere hund fra 9-14 (og etter det skal jeg bare være på jobb, så spennende).

Det hadde vært interessant å se!

Kanskje jeg skal hive meg med jeg også, men tror det blir en lite hunderelatert EFIT, så spørs hvor interessant det vil bli.

Skrevet

Hmm, jeg skal starte dagen med gastroskopi, og hvis jeg orker etter det, trene med Kovu. Ingen spennende planer for dagen. Men nå ladet jeg kameraet i dag, så får se om jeg orker.

Skrevet

Hmm, jeg skal starte dagen med gastroskopi, og hvis jeg orker etter det, trene med Kovu. Ingen spennende planer for dagen. Men nå ladet jeg kameraet i dag, så får se om jeg orker.

Huffda, hørtes ikke noe særlig ut :( Men hadde nesten vært litt interessant å se bilder av det også :innocent:

Skrevet

Hehe, jeg kan nok ikke det, vi legger ikke ut slike ting. Veldig dumt om noen plutselig kjenner igjen sin egen hund eller lignende. Også føler jeg at slike bilder ikke har noe annet enn med undervisning å gjøre :P

Skrevet

Huffda, hørtes ikke noe særlig ut :( Men hadde nesten vært litt interessant å se bilder av det også :innocent:

Sonen har litt kontroversielle bildeønsker :lol:

Hehe, jeg kan nok ikke det, vi legger ikke ut slike ting. Veldig dumt om noen plutselig kjenner igjen sin egen hund eller lignende. Også føler jeg at slike bilder ikke har noe annet enn med undervisning å gjøre :P

Hvem kjenner da igjen innvollene til hunden sin? :whistle:

Huff, dette kunne blitt en litt over-the-top-efit.. Tror jeg klarer meg med bilder av skolebøker, levende hunder og mat jeg :P

Skrevet

Hmm... Jeg har ikke internett før onsdag-torsdag til uka, er det noe vits i å bli med på EFIT da?

Ja, kan du vel! :) du bare poster den litt sent vel :)

Skrevet

Hehe, jeg kan nok ikke det, vi legger ikke ut slike ting. Veldig dumt om noen plutselig kjenner igjen sin egen hund eller lignende. Også føler jeg at slike bilder ikke har noe annet enn med undervisning å gjøre :P

Er vel egentlig enig med deg i det :)

Skrevet

Jeg forsøker for første gang på en EFIT :blink: Mobilbilde-EFIT vel å merke :o Men men.. ;) Litt kjedelig når man er på jobb men :getlost: :rolleyes2:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...