Gå til innhold
Hundesonen.no

Dalmatineren Casper (Curia's Bebop)


Recommended Posts

  • Svar 748
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

11.mars måtte jeg farvel med min beste venn. Vi fikk 11 fine år sammen.  ❤     

Favoritthunden min blir 7 år i dag! http://lolapagola.com/7-ar-dag-d/

Ja synes det er synd jeg og, jo mer jeg tenker på det egentlig. Godt gemytt og pen og se på. Men blir det ikke noe trøster jeg meg med at selv om han får noe etter seg blir det ikke Casper-kloner uans

Posted Images

  • 1 month later...
Skrevet

Vi har vært en tur på stranda i dag :-) og for andre gang i år tok jeg med kamera på tur :-) Ser at det har vært en "sløv" vinter for oss, uten mye løping, ski eller trekking. Så han er ikke akkurat muskuløs for tiden, men det skal fikses på fremover, bare jeg får oppover kickbiken.

Under-broen-5.mai-2013-05-05-337.jpg

Under-broen-5.mai-2013-05-05-192.jpg

Forsøk på oppstilling, men han står jo som en gyngehest og ser mye lengre ut enn det han er, samt det ser ut som han har skikkelig fremskutt skulder :P men men

Under-broen-5.mai-2013-05-05-017.jpg

Under-broen-5.mai-2013-05-05-474.jpg

Under-broen-5.mai-2013-05-05-332.jpg

Under-broen-5.mai-2013-05-05-364.jpg

(Fra ligg til løp :P )

Under-broen-5.mai-2013-05-05-362.jpg

the amazing batdog

Under-broen-5.mai-2013-05-05-214.jpg

Under-broen-5.mai-2013-05-05-372.jpg

Under-broen-5.mai-2013-05-05-319.jpg

Under-broen-5.mai-2013-05-05-410.jpg

viktig å virkelig drepe vannet

Under-broen-5.mai-2013-05-05-277.jpg

  • Like 6
Skrevet

Noe så flott :wub:

Også elsker jeg å lese det du skriver om ham, det er så fint og varmende.

  • Like 1
Skrevet

Oæooo så mange flotte bilder..Nydelig natur, flotte effekter og ikke minst en uber kjekk prikkemodell!

  • Like 1
Skrevet

Jeg har sikkert sagt det tusen ganger før, men han er så nydelig! Han er liksom det optimale prikkedyret, og hvem som helst måtte vel få lyst på en dalmis når de ser den staute karen der! :wub:

  • Like 1
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

Elsker dere! :wub:

Casper har besøk av dachsen Sniff denne helgen :-) Tolleren Tira stikker rett som det er innom og, så i dag gikk vi ned for å bade hundene. Gullet syntes enda vannet var litt kaldt da, som resulterte i at den fine flyteleken hans har seilt sin egen sjø, fordi han ikke gadd å hente den, og ingen av de andre hundene så jeg kastet den... fordi jeg skulle være grei å gi ham et forsprang, han gidder nemlig ikke å hente ting hvis han ser at noen kommer frem før ham.

2013-06-01-093.jpg

Han syntes det var morsommere å spise gress og lukte på blomstene, som forsåvidt er greit, hvis han lar være med å spy opp en gressball på teppet i natt, slik han gjorde nå i natt.

2013-06-01-051_01.jpg

Marte-sin-bursdag-2013-2013-05-31-049.jp

Marte-sin-bursdag-2013-2013-05-31-074.jp

flere bilder i bloggen :-) (link i signatur)

  • Like 6
Skrevet

Han er helt nydelig Lola :wub: Helt eksepsjonelt supervakker faktisk! Du MÅ få vist resten av gjengen hvordan en skikkelig prikk skal se ut snaaart! Elsker bildene med refleksjon i vannet, de var superhotte!

  • Like 1
Skrevet

Han er så fin, og jeg har sikkert sagt det før, men du tar bare så utrolig fine bilder!

Tusen takk! :-)

Han er helt nydelig Lola :wub: Helt eksepsjonelt supervakker faktisk! Du MÅ få vist resten av gjengen hvordan en skikkelig prikk skal se ut snaaart! Elsker bildene med refleksjon i vannet, de var superhotte!

Han er ikke vond å se på nei, det må jeg jo innrømme selv og :lol: Tusen takk! Hadde litt feil objektiv og sånn, og det var et "uhell" at det ble refleksjon (men når jeg så det måtte jeg jo ta flere), men gøy! :D

Kan du dele litt tips om hvordan du får så fine bilder? :D

:D Vel... først og fremst er det viktig å tenke på fokuset, at det ligger på øynene, hvis de blir uskarpe er hele bildet ødelagt etter min mening. Også handler det vel mest om timing og, jeg pleier som regel ikke bare knipse ivei, men tar ett og ett bilde... også liker jeg godt å bruke 50mm på f2 -f1,4, det slipper inn mye lys, men da blir det enda viktigere å tenke på hvor du fokuserer, siden det blir uskarpt rundt. Også handler det om redigering og i ettertid :) Men det som er så fint med 50mm er at endel av bildene egentlig ikke trengs å gjøre noe med etterpå.

--------

Er ikke jeg heldig da, som har en SÅ pen hund! Svar: ja! :D Og fy søren, den personligheten hans altså... hunder senere i livet har STORE sko å følge.

Har hatt ham med på et par klassefester i det siste, og det er ikke vanskelig å tenke seg hvem som blir festens midtpunkt. Og gjett om han koser seg da! Han er egentlig skikkelig mammadalt, men jeg kan bare stikke på do, også enser han nesten ikke at jeg kommer tilbake igjen, fordi han er opptatt med å kose med folk han aldri har møtt før :wub: Han er rett og slett en skikkelig trivelig hund, og det har jeg fått høre mye i det siste, hvor utrolig heldig jeg har vært med ham. Og det vet jeg at jeg har vært, herregud som jeg digger den karen!

Sniff-og-Casper-i-hagen-2013-06-02-093.j

Sniff-og-Casper-i-hagen-2013-06-02-033.j

  • Like 4
Skrevet

(Kanskje jeg skal gå for dalmatiner neste gang, neehh, de røyter. Jammen, de er jo pene å se på da, og dessuten vil jeg jo ha en skikkelig turhund. Åeee, Casper får valper etter seg, og han virker jo sååå skjønn utvendig og innvendig. Jeg skal jo ha en hund til om et par år... Må jo prøve noe annet enn puddel?)

Diskuterer med meg selv mens jeg ser på bilder av Casper. Han er så sinnsykt flott og en god grunn til å kjøpe dalmatiner i framtiden. FY SØREN :wub:

  • Like 1
Skrevet

Han er bare så fantastisk flott!

Bra du er så flink å ta gode bilder så han kommer til sin rett og slik at vi andre også kan få nyte han på avstand i alle fall:-D

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...