Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

duo.jpg

Synes dette bildet er veldig søtt, men samstundes er eg ikkje nøgd. Har dere noe konstruktiv kritikk om kva som kan endrast? :)

Kjempefint! Nydelige farger, og nydelig motiv. Eneste som plager meg, men som ikke alltid er mulig å gjøre noe med, er båndene. Synes bånd og halsbånd forstyrrer slike vakre bilder.

  • Like 1
  • Svar 2.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tar sinnsykt mange bilder på lure coursing treninger/prøver. Utfordringen min er å få bilder som ikke er kjedelige og platte.. Føler jeg traff litt annerledes her!

Posted Images

Skrevet

Kjempefint! Nydelige farger, og nydelig motiv. Eneste som plager meg, men som ikke alltid er mulig å gjøre noe med, er båndene. Synes bånd og halsbånd forstyrrer slike vakre bilder.

Ja, de ødelegger, men vet ikke om det blir så mye bedre å redigere de bort heller. Alltid irriterende når jeg glemmer å ta de av for fotografering!

Skrevet

Tok litt bilder på treningssamlinga på søndag. Var knall blå himmel og stor sol, ikkje været etter mine evner :P
Nokre tankar om desse bildene? :)

10423647_10154279196920468_3982233964561

10489792_10154279229690468_4388464166225

  • 4 weeks later...
Skrevet

Okay. Jeg er lidt irriteret. Jeg har forsøgt at tage billeder i sort/hvid - monochrome - men når jeg ligger dem ind på computeren og åbner dem i photoshop elements 11 er alle billederne pludselig i farver vedikke.gifmegaked.gifdamn.gif Hvorfor sker det??!

  • 1 month later...
Skrevet

Okay. Jeg er lidt irriteret. Jeg har forsøgt at tage billeder i sort/hvid - monochrome - men når jeg ligger dem ind på computeren og åbner dem i photoshop elements 11 er alle billederne pludselig i farver vedikke.gifmegaked.gifdamn.gif Hvorfor sker det??!

B/W på kamera er bare for å hjelpe deg med å ta bedre bilder. Bildene lagres ikke i sort og hvitt, dessverre. Husker jeg stusset over det, jeg også, da jeg var helt fersk innen foto. Du må bare gjøre om til b/w i photoshop :)

  • Like 1
Skrevet

Første gangs lek med "abstrakter". Ser at jeg kunne vært mer nøyaktig med maskeringen. Fra en konkuransse i Sørum i regi av Romerike avd av Norsk Schäferhundklubb.

10636716_10152663903595860_7562785741748

  • 1 month later...
Skrevet

Første gangs lek med "abstrakter". Ser at jeg kunne vært mer nøyaktig med maskeringen. Fra en konkuransse i Sørum i regi av Romerike avd av Norsk Schäferhundklubb.

10636716_10152663903595860_7562785741748

Var litt spesielt og uvanleg, men på ein vakker måte. Fin jobb! :D

Korleis har du fått det til eigentleg?

Skrevet

Fikk ikkje Catania nøyaktig der eg villa ha ho, då eg gjerne ville ha fjellet lenger til høgre, men samtidig ha krapylet ca midt på bildet nede. Men pyttsann :)

10353702_10154758306955468_1971772891238
fb-kvalitet.

Skrevet

10712603_999856950040709_447797439695070

(fb kvalitet)

Kritikk? Eneste som plaget meg var at jeg ikke fikk med mer av bena, men vanskelig å få alt perfekt når du prøver å ta bilde av en høne som bare står stille i et halvt sekund om gangen! :P

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Skrevet

Noen innspill?

10993966_10153019369822225_5847728941148

Oser nord-norsk natur(selv om jeg ikke vet om dette faktisk er tatt nord på)! Jeg synes steinen nederst i venstre hjørnet var litt forstyrrende, og kunne ønske at den ikke var der. Ellers synes jeg bilde er fantastisk flott! Noe majestetisk med naturen, og den flotte puddelen :)

Skrevet

Vil veldig gjerne ha kritikk på disse bildene:

Haizee.jpg

Hva kan jeg gjøre for å få bort rotet i bakgrunnen f.eks?

Black5.jpg

hei! fine bilder!

det er linsen som avgjør hvor mye av bakgrunnen som er detaljert i et bilde. hvilken linse har du brukt til disse?:) syntes det er god skarphet der fokusplanet ligger.

  • Like 1
Skrevet

hei! fine bilder!

det er linsen som avgjør hvor mye av bakgrunnen som er detaljert i et bilde. hvilken linse har du brukt til disse? :) syntes det er god skarphet der fokusplanet ligger.

Takk :) Det er en standard Tamron 70-300 linse, med polariseringsfilter for mer farger ;)

Syntes selv det første bilde er veldig fint, men er litt irr på alt rotet i bakgrunnen :(

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...