Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå - Februar


Rufs
 Share

Recommended Posts

Og der stoppet bilen igjen, for tredje gang på et halvt år... Denne gangen var det litt ekstra skummelt ettersom bremsene slutta å virke :fear: Blir spennende å se hva mekanikeren finner ut, brukte en liten formue på reparasjoner i fjor så jeg hadde jo tenkt at den skulle holde en stund nå, men det spørs vel om dette blir spikeren i kista. Den er jo tross alt 23 år gammel :fear:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I slutten av november forsvant en hund, som det stadig letes etter. Den er blitt veldig sky, og vanskelig å fange. Og da lurer jeg på; hvordan blir disse hundene som er blitt så sky, når de kommer hjem igjen? Kommer de raskt i rollen som et god kjæledyr? 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I dag har jeg vært på en kjempefin tur med hunden. Vi gikk med en venninne jeg sjeldent ser, så det var kjempehyggelig, også for hundene.

Hun snakket om planene hun hadde med å sette valper på en av tispene sine. (hun er oppdretter av en retriever-rase). Hun fortalte at hun trolig hadde funnet hann-hunden hun skulle bruke.

Jeg lurte på hva resultater han hadde, siden hun ønsker å avle på hunder som skal brukes i jakt eller andre hundesporter. Men denne hann-hunden hadde ingenting å vise til. Hadde fått excellent på utstilling da. Men han var enda ikke helsetestet.

Og da spurte jeg om hvordan det gikk med tidligere avkom av han. Det viser seg at han hadde aldri blitt brukt. Han var bare (snart) 2 år. 

Og da blir jeg litt sånn; "Var han det beste du har greid å finne?"

Jeg trodde at man brukte det beste man kunne finne/den beste hannhunden som passer til tispa. Og ikke en hannhund som har en grei eier. Ble litt skuffet. Spesielt fordi hun har sagt at jeg må kjøpe en av valpene. Men... Nei takk. Dette virket ikke seriøst nok for meg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dette er skummelt og trist. Særlig fordi det ofte er sånn det ender opp, eller at hannhund eier bor nærme, eller at de tar lavere pris, eller bare liker utseende. 

Ser at retrieverklubben kommer til å stemme nei til vedtak om å få ned innavlsgraden i rasene- det gjør meg bekymret. 

PS: at en hannhund på to år ikke er brukt før, er bare et pluss. Men på den andre siden ville jeg kanskje valgt en hannhund som kunne vise til avkom. 

 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Da har jeg sett siste episode av "Redningshundene". Fantastisk bra program :banana:

Og når jeg ser alle disse hundene som jobber og jobber og står på :dog_running:, så tenker jeg på disse hunderasene som man har laget som eierne (og oppdretterne)  er så stolt over når de kan bevege seg noen hundre meter uten å besvime av luft-mangel f.eks. bulldog og mops. 

Den ene ytterligheten til den andre;  :yawn: - :jump:

  • Like 2
  • Thanks 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

4 timer siden, LinL skrev:

Enig, kjempe fin serie. Til dere som har hundeabstinenser på TV så har HBO et program som heter The Dog House. Ganske søtt og enkelt program. :) 

Elsker den serien, så koselig å høre om historiene til familiene og se at de finner drømme hunden sin ?  

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Må han være der? Jeg tenker det kan være greit som en del av alenetreningen etterhvert, men så lenge dere er hjemme disse første ukene så ser jeg ingen grunn til å stenge ham inne der med mindre dere har behov for å skjerme ham for noe, unna gulvvask, støvsuging og sånt. Men selv det er også ting han bør bli vant til, strengt tatt. La valpegrinda være åpen så mye som mulig både dag og natt, så lærer han nok å finne roen etterhvert.
    • Valpen vår på snart 10 uker er vandt med valpeinnhegning med et bur inni(dør åpen til buret) på batteristandard. Vi sover enn så lenge på madrass på utsiden av innhegningen. Men på dagtid blir han helt rabiat når han blir satt i innhegningen. Hyler og skriker i evigheter selv når han ser oss. Vi vet han både har er mett, har tisset og bæsjet og behovene hans er fylt. Hvor lege skal han få lov å holde på før jeg gir opp? Valpehjerte får jo vondt av han, men vil jo heller ikke gi opp for lett. Vi vet det enda er tidlig og vi har fri helt frem til nytt år for å være hjemme med han. Gode tips og råd mottas med takk. 
    • Kan stedet jeg beordrer hunden for irettesettelse være den vanlige dagsenga i stua eller bør det være et separat sted/seng?
    • Jeg har hentet flere valper gjennom årene og har aldri tenkt over at det er noe problem at tisper i huset har løpetid.  Tror det går fint med både tispe og valp.
    • Ja han har teppe fra dem. Han koser seg fint i buret sitt på dagtid.  hittil må vi ut med ham rundt kl 02 og igjen kl 05.30 når han våkner på morningen. Han blir tatt ut for å tisse og legger seg raskt tilbake i buret. Men går 3-5 minutter så kommer han tuslende over på madrassen. Vi får prøve å legge oss utenfor å se hvordan det går. Bare håpe. Vi ikke vekker han for mye da når vi flytter madrassen vi skal sove på.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...