Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg tenkte at vi kunne blåse litt liv her inne ved og lage en bildetråd med "jeg vil se" 

Den går egentlig bare ut at den siste som kommenterer skriver "jeg vil se en hund som sitter bamse" f.eks. Det går ut på hva DU vil se, om du vil se en hund som koser med pus, tigger, sitter bamse, ligger i senga eller går fot er helt opp til deg ? 

Du som legger ut bilde kan selfølgelig skrive "jeg vil se..." under ditt eget bilde som nestemann. ?

 

Jeg vil se en hund som hopper i snøen! ?

Skrevet
1 time siden, LinsorCollie skrev:

 

*klipp bilde*

 

Var dette innafor? ?

Jeg vil se hund som tigger.. ?

Denne kan Lyn ta, smisketrynet som mener drektigheten gir henne rett på alle matene i hele verden :lol:

FB_IMG_1574371388042.thumb.jpg.173126fe9a18d522fc5945479966f3c7.jpg

 

Jeg vil se en hund som ikke er enig med eieren sin :D

  • Like 3
  • Haha 3
Skrevet
1 time siden, Nathalie98 skrev:

Hund som både bader og er uenig med eieren om å komme opp ?

 

Jeg vil se en hund som hopper!

 

Jeg vil se en hund baser i snø

6F1DA424-4F98-4DD6-AB47-B218A87CBCC8.jpeg

  • Like 1
  • Haha 2
Skrevet
3 timer siden, Milius skrev:

Jeg vil se en hund som gjør favorittrikset sitt 

 

Vanskelig å fange på bilde, men hun snurrer ?IMG_20191122_231852.thumb.jpg.34bde739f59f9b0bc916d37795921bd2.jpg

 

Jeg vil se en hund på fjellet!

  • Like 1
Skrevet (endret)
På 11/22/2019 at 4:49 PM, Miloficent skrev:

Jeg vil se en hund med et rart ansiktsuttrykk?

Jeg vil se rare posisjoner/bevegelser

0EDFC574-38E1-488C-B67D-5FD3728D7AD9.jpeg

Endret av tmp
Skrevet (endret)
1 time siden, Anooni skrev:

Jeg vil se en hund trene agility! 

83B19BA9-9E5C-4EFF-803D-6F0B0F43F84F.jpegMin Albert og bilde tatt av Helene Dybedal ?

Endret av tmp
  • Like 2
Skrevet
5 hours ago, LinsorCollie said:

Jeg vil se en rosettvegg! ?

 

Fra mine crazy cat lady-dager ;)

994772_10151662837696005_920803354_n.jpg

Hunden har ikke rosettvegg som sådan, men jeg henger opp det vi vinner i løpet av året, også pakkes det bort etter hver sesong. I år ble det ikke så mye; 3xVG på utstiling, gjennomført BPH og godkjent duftprøve i nosework.

rosetter2.jpg

Jeg vil se en hunderelatert tatovering!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...