Gå til innhold
Hundesonen.no

Har denne hunden klikka, eller har den raptus?


Recommended Posts

Skrevet
Just now, Lola Pagola said:

Raptus ?

Det der er virkelig en intens, dyp raptus like no other :lol: Har sedd mye raptus, men aldri hvor hunden dreier rundt seg selv :P Fölte det kunne väre noe feil med hunden i dette klippet.

Guest Yellow
Skrevet
Just now, Kangerlussuaq said:

Det der er virkelig en intens, dyp raptus like no other :lol: Har sedd mye raptus, men aldri hvor hunden dreier rundt seg selv :P Fölte det kunne väre noe feil med hunden i dette klippet.

Ser ikke noe mistenkelig ved dette. :) 

Skrevet
Just now, QUEST said:

Tja..si det..jeg får ikke åpnet linken såe..fikk forresten ikke åpnet den forrige  du la inn fra samme nettside heller.

Enn om du selv skriver www.9gag.com ?

Skrevet
Just now, Kangerlussuaq said:

Har sedd mye raptus, men aldri hvor hunden dreier rundt seg selv :P

Min snurrer på akkurat samme måte når det er mat i sikte, og hun er ikke en gal mynde engang :lol: 

Skrevet

Jeg tror omtrent alle mine hunder har gjort det der en gang eller to. Dere skulle sett en puli gjøre sånn :P

Kaninene mine gjorde også det. Eller Mono..stereo var litt mer dannet..

Skrevet
55 minutes ago, QUEST said:

Prøvde og jeg får opp siden men videoen vil ikke starte..

Det er en GIF tror jeg, altså mangler du antakeligvis noe i browsern din. Har du oppdatert firefox/google chrome?

Guest Stella
Skrevet

Min dvergpuddel gjør det der når hun blir glad av noe slag. Ikke bare ved raptus, men når hun er glad også. Så det er ikke noe unormalt :P

Skrevet

Min hund får også raptus, men ikke sånn spinnerundtsegselv, hadde blitt bekymra om hunden min plutselig gjorde det :lol:  Men godt å vite at det ikke nødvendigvis trenger være nevrologisk skade eller tvangsatferd :D

Skrevet

Min Bedlis har akkurat denne raptusen hver gang han får lov å springe løs etter å ha vært i bånd lenge, type første frislipp etter båndtvang. 

Hvis jeg girer han opp under lek gjør han det også, hver gang. Det å snurre i lyntempo rundt seg selv er faktisk det han gjør oftest når han blir ordentlig gira opp.

Det forundrer meg ikke at det er en mynde som gjør det, min oppdretter sa at det er whippeten i Bedlisen som er ansvarlig for det ?.

Som tidligere collie og retrievereier hadde jeg aldri sett noe slikt før, og trodde virkelig det hadde rabla helt for han første gangen jeg så det.

Skrevet
På 29.3.2018 at 3:30 PM, Kangerlussuaq skrev:

Det der er virkelig en intens, dyp raptus like no other :lol: Har sedd mye raptus, men aldri hvor hunden dreier rundt seg selv :P Fölte det kunne väre noe feil med hunden i dette klippet.

Mine whippeter får samme raptus innimellom. :P 

Skrevet

Papillonen har også slike ville spinne-psycho-rundt-seg-selv-fooooort-raptuser :lol: Særlig hvis hun er nybada - tromler seg sjæl liksom :lol::P 

  • Haha 1
Guest *Kat84*
Skrevet
Akkurat nå, Khela skrev:

Papillonen har også slike ville spinne-psycho-rundt-seg-selv-fooooort-raptuser :lol: Særlig hvis hun er nybada - tromler seg sjæl liksom :lol::P 

Ja, det gjorde Aragon også. Trengte ikke være nybada en gang :P 

Sjef får sånne rare anfall hvor han er en kombinasjon av oppreist og sammenkrøllet, og spinner rundt ute. 

Synes ikke det er noe i videoen her som skurrer eller tyder på at det er noe galt med hunden. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...