Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har hatt min i.. 3? År ca. Er mer fornøyd med den enn originalen. Først nå er den begynt å ryke litt i sømmene, men jeg har hund som ikke graver/herjer med sengen.

Skrevet
Akkurat nå, Paranomia skrev:

Syntes den revner fort i sømmene, tåler ikke stort de vi har hatt iallfall. Tror det hadde blitt billigere å kjøpe èn ordentlig :P 

De revner lett i sømmene de også.. på forrige hunden var vel en sånn hel i maksimalt 3mnd.. 

Skrevet

Vi har hatt en sånn fra vi hentet G, som igjen har hatt den i ca 2 år. Perioder mye brukt, men han har aldri gravd eller herjet særlig i den :) 
Den er enda helt fin, ingen hull, og G er veldig fornøyd med den! :) 

Skrevet

De forrige jeg hadde varte i år uten synlig slitasje. Kjøpte ny nå til bølla siden jeg ikke tok vare på de når jeg ikke hadde hund. Denne har revnet litt i sømmene ser jeg. Snart et år gammel. Men foreløpig er det hverken et kosmetisk problem eller noe annet, Den henger sammen enda og det er lite synlig. Er ellers fornøyd med dem. Har ikke hatt originalen da så har ikke noe å sammenligne med.

Skrevet

Kjøpte en til min for drøyt halvannet år siden. Den er vel brukt hver dag vi er hjemme, men hun sover ikke i den om natten. Selve materialet virker sterkt (men hun hverken biter eller graver), men nå er det blitt ganske store glipper i sømmene (i bunnen der hvor hun ligger). Hadde det ikke vært for det så hadde det vært terningkast 6, prisen tatt i betrakning.

Skrevet

Har to her i heimen, og har hatt dem i mange år. Like fine. Ingen av hundene graver og styrer da, men de blir ligget i hver natt :) Godt fornøyd med kvalitet kontra pris her :) 

Skrevet

har to. Fornøyd

Har et par fleecetepper oppi dem, våre nøyer seg med å grave litt i dem ( i motsetning til ute i hundehus med halm, der sentrifugeres det)

Skrevet

Hadde en i et år - ble ligget i på dagtid, ikke på natta. Kantene ble ligget ned i løpet av året og etter et år så var ene sidekanten helt flat. Opplevde stor kvalitetsforskjell sammenlignet med den ordentlige bia bedden. Har hatt en vanlig biabed siden 2011 og den blir ligget i hver natt (og har blitt det av nå tredje hunden) og den er akkurat like fin.

Skrevet

Jeg har 3 stykker, en som er 3 år, en som er 2 år og en som et 1 år. Alle er like fine, og jeg er veldig fornøyd med dem. Har tepper og dyner i mine, men det er mer pga ene hunden sitt krav om komfort :aww:

Blir brukt av whippet, border collie og dverg puddel (og 2 katter).

 

Skrevet

Har hatt den til Midas, men den gikk ganske fort istykker fordi Midas gravde av og til før han skulle legge seg. Har hatt flere av originalen og de har holdt i årevis til tross for graving. Hvis hunden bare legger seg ned i den uten videre seremoni vil jeg tro de kan holde ganske lenge, men hvis det er litt graving så er originalen mer slitesterk. 

Skrevet

Takk for svar.

Har to biabed (original) i stua som brukes en del, men lurte på å kjøpe noen billige senger å ha på hunderommet. Stor fare for at de blir makulert så gidder ikke kjøpe noe dyrt. På hunderommet har de to plastsenger med fleecetepper, men teppene drar de ut. Pluss en sofa som de har startet litt med å dra av trekket på. Skjønner ikke hvorfor de må makulere sengeplassen, de har jo leker og andre ting de kunne drevet med. Tror jeg prøver en sånn billig biabed og ser om den overlever :P

 

 

Skrevet

Vår varte i 2 år før en av de små ankelgnagerne bestemte seg for å sjekke hva den var fylt med. Sengen overlevde forsåvidt smaksprøvingen, men mangler to hjørner. 
Ellers upåklagelig til den prisen. Mye brukt her hos oss. 

Skrevet

Første varte ca. 1,5 år, før sømmene ble ødelagt av graving. Gikk fremdeles an å ligge i den, og hunden(e) likte den godt.

Kjøpte ny, den har nå vart i 2 år, ingen tegn til skader. Hunden har fått klar beskjed ved hvert graveforsøk at det ikke er lov.

Begge hundene vi har hatt har elsket den. Han vi har igjen ligger i den hver dag, veksler mellom den og sofaen. Vel verdt prisen :)

Skrevet

Holder halvannet år til våre digre hunder. Den originale biabeden varte ca ett år lenger. Den fra Biltema ble også litt flatere etterhvert, men det er kanskje ikke så rart mtp vår bruk. 

Skrevet

De knertet en ny madrass på 20 min i dag, så gidder ikke prøve Biabed engang. 
Vi har som sagt originalen i stua, de får klare seg uten på hunderommet. Men kjekt å vite om en skulle ha behov for en ekstra på hytta eller noe. 

Skrevet

Har vært utrolig fornøyd med denne til havanaisen jeg hadde, og hadde lett kjøpt den igjen til hund under 15 kg som ikke leker med senga si. Har derimot også erfart at den tåler lite fra tøffe hunder og at skumgummien etterhvert blir veldig flat av at tyngre hunder bruker den.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...