Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har hatt min i.. 3? År ca. Er mer fornøyd med den enn originalen. Først nå er den begynt å ryke litt i sømmene, men jeg har hund som ikke graver/herjer med sengen.

Skrevet
Akkurat nå, Paranomia skrev:

Syntes den revner fort i sømmene, tåler ikke stort de vi har hatt iallfall. Tror det hadde blitt billigere å kjøpe èn ordentlig :P 

De revner lett i sømmene de også.. på forrige hunden var vel en sånn hel i maksimalt 3mnd.. 

Skrevet

Vi har hatt en sånn fra vi hentet G, som igjen har hatt den i ca 2 år. Perioder mye brukt, men han har aldri gravd eller herjet særlig i den :) 
Den er enda helt fin, ingen hull, og G er veldig fornøyd med den! :) 

Skrevet

De forrige jeg hadde varte i år uten synlig slitasje. Kjøpte ny nå til bølla siden jeg ikke tok vare på de når jeg ikke hadde hund. Denne har revnet litt i sømmene ser jeg. Snart et år gammel. Men foreløpig er det hverken et kosmetisk problem eller noe annet, Den henger sammen enda og det er lite synlig. Er ellers fornøyd med dem. Har ikke hatt originalen da så har ikke noe å sammenligne med.

Skrevet

Kjøpte en til min for drøyt halvannet år siden. Den er vel brukt hver dag vi er hjemme, men hun sover ikke i den om natten. Selve materialet virker sterkt (men hun hverken biter eller graver), men nå er det blitt ganske store glipper i sømmene (i bunnen der hvor hun ligger). Hadde det ikke vært for det så hadde det vært terningkast 6, prisen tatt i betrakning.

Skrevet

Har to her i heimen, og har hatt dem i mange år. Like fine. Ingen av hundene graver og styrer da, men de blir ligget i hver natt :) Godt fornøyd med kvalitet kontra pris her :) 

Skrevet

har to. Fornøyd

Har et par fleecetepper oppi dem, våre nøyer seg med å grave litt i dem ( i motsetning til ute i hundehus med halm, der sentrifugeres det)

Skrevet

Hadde en i et år - ble ligget i på dagtid, ikke på natta. Kantene ble ligget ned i løpet av året og etter et år så var ene sidekanten helt flat. Opplevde stor kvalitetsforskjell sammenlignet med den ordentlige bia bedden. Har hatt en vanlig biabed siden 2011 og den blir ligget i hver natt (og har blitt det av nå tredje hunden) og den er akkurat like fin.

Skrevet

Jeg har 3 stykker, en som er 3 år, en som er 2 år og en som et 1 år. Alle er like fine, og jeg er veldig fornøyd med dem. Har tepper og dyner i mine, men det er mer pga ene hunden sitt krav om komfort :aww:

Blir brukt av whippet, border collie og dverg puddel (og 2 katter).

 

Skrevet

Har hatt den til Midas, men den gikk ganske fort istykker fordi Midas gravde av og til før han skulle legge seg. Har hatt flere av originalen og de har holdt i årevis til tross for graving. Hvis hunden bare legger seg ned i den uten videre seremoni vil jeg tro de kan holde ganske lenge, men hvis det er litt graving så er originalen mer slitesterk. 

Skrevet

Takk for svar.

Har to biabed (original) i stua som brukes en del, men lurte på å kjøpe noen billige senger å ha på hunderommet. Stor fare for at de blir makulert så gidder ikke kjøpe noe dyrt. På hunderommet har de to plastsenger med fleecetepper, men teppene drar de ut. Pluss en sofa som de har startet litt med å dra av trekket på. Skjønner ikke hvorfor de må makulere sengeplassen, de har jo leker og andre ting de kunne drevet med. Tror jeg prøver en sånn billig biabed og ser om den overlever :P

 

 

Skrevet

Vår varte i 2 år før en av de små ankelgnagerne bestemte seg for å sjekke hva den var fylt med. Sengen overlevde forsåvidt smaksprøvingen, men mangler to hjørner. 
Ellers upåklagelig til den prisen. Mye brukt her hos oss. 

Skrevet

Første varte ca. 1,5 år, før sømmene ble ødelagt av graving. Gikk fremdeles an å ligge i den, og hunden(e) likte den godt.

Kjøpte ny, den har nå vart i 2 år, ingen tegn til skader. Hunden har fått klar beskjed ved hvert graveforsøk at det ikke er lov.

Begge hundene vi har hatt har elsket den. Han vi har igjen ligger i den hver dag, veksler mellom den og sofaen. Vel verdt prisen :)

Skrevet

Holder halvannet år til våre digre hunder. Den originale biabeden varte ca ett år lenger. Den fra Biltema ble også litt flatere etterhvert, men det er kanskje ikke så rart mtp vår bruk. 

Skrevet

De knertet en ny madrass på 20 min i dag, så gidder ikke prøve Biabed engang. 
Vi har som sagt originalen i stua, de får klare seg uten på hunderommet. Men kjekt å vite om en skulle ha behov for en ekstra på hytta eller noe. 

Skrevet

Har vært utrolig fornøyd med denne til havanaisen jeg hadde, og hadde lett kjøpt den igjen til hund under 15 kg som ikke leker med senga si. Har derimot også erfart at den tåler lite fra tøffe hunder og at skumgummien etterhvert blir veldig flat av at tyngre hunder bruker den.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...