Gå til innhold
Hundesonen.no

Sonens Secret Santa 2017


Recommended Posts

  • Svar 169
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det har blitt en tradisjon at vi arrangerer Sonens Secret Santa, så i år spør jeg ikke en gang om folk vil være med Regler for Sonens Secret Santa 2017 Kort oppsummering: Sonens Secret Santa

Åh, @Snoffe kom deg i forkjøpet, og jeg tror ærlig talt at det blir mange kokker og mye søl om for mange skal holde stye på dette. Men det er andre adventstradisjoner vi har hatt på Sonen som kan vekk

Se ned = jorda, Tellus. Se opp = himmel, sol og måne = luna. [emoji51][emoji56] Synes den var ganske lur jeg! Sent fra min VTR-L29 via Tapatalk

Posted Images

Skrevet
Blir det laget gjettetråd, eller skal vi gjette her?

 

Sent fra min SM-T550 via Tapatalk

 

 

Vi kjører på her tenker jeg!

 

...

 

Veldig fin gave og kort fra min nisse. Men sååå enkelt å gjette da gitt! Min nisse er Absolute Entertainer. [emoji847] Tusen takk! Gruer meg til å gi de fisk (?), men hundene gleder seg max.

 

Redigert: glemte bildet!

 

Sent fra min VTR-L29 via Tapatalk

 

 

7c027971f114bfd5358defad216dc4eb.jpg

  • Like 3
Skrevet
16 minutter siden, Ozzy skrev:

Kjempegode sokker og to knalltøffe neglakker :D

Hintet "dogoretriever" kan vel ikke være noen andre enn @Poter ?  :)

IMG_20171224_094956.jpg

Det er fra meg, ja :) Jeg måtte bare ta det hintet :lol: Litt internt hint, vi følger hverandre på snap og når Ozzy legger ut film eller bilde av tispen sin, som skal bære alt mulig med seg hjem, alt fra ei diger grein til ei lita kongle hun gjemmer i munnen, er hun så lik Eine, så derav navnet dogoretriever :lol::wub:

Skrevet
Akkurat nå, Poter skrev:

Det er fra meg, ja :) Jeg måtte bare ta det hintet :lol: Litt internt hint, vi følger hverandre på snap og når Ozzy legger ut film eller bilde av tispen sin, som skal bære alt mulig med seg hjem, alt fra ei diger grein til ei lita kongle hun gjemmer i munnen, er hun så lik Eine, så derav navnet dogoretriever :lol::wub:

Ja, men det er hyggelig det, da blir det litt mer personlig føler jeg! :)

Tusen takk! :)

  • Like 1
Skrevet
Jeg sliter skikkelig med hvem min hemmelig venn er, men jeg er så fornøyde [emoji3] For en fin og så hyggelig gave å åpne [emoji813]
Snapchat-1629467365.thumb.jpg.74ddbd665c0035ea57ea4dc835fb983b.jpg
Legg ut hintet så kanskje vi kan hjelpe!

Sent fra min VTR-L29 via Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

Tusen takk for en fin gave :ahappy:

Den håndkremen luktet bare helt nydelig! Trengte en liten håndkrem som passer i vesken, alt julenissen vet :D ansiktsmasken gleder jeg meg til å teste :)

IMG_20171224_111006444.thumb.jpg.4c1c8cc047ea83c10865fbfa8befa295.jpg

Hintet var vanskelig. Men må begynne med å gratulere nissen min med bursdagen! :sorcerer:

Må tenke litt på det hintet, så kommer sterkere tilbake:ahappy:

 

IMG_20171224_111002897.thumb.jpg.46a6f7ddd4ce5e60635c1f828f23c625.jpg

  • Like 1
Skrevet

Altså, jeg har ikke ord. TUSEN TAKK for gaven :heart: SÅ mye fint, alle dyra ble lykkelige, grisene fikk en godteristicks hver og jeg fikk masse kult selv også :D Gaven var virkelig heeeelt perfekt! 

25659559_1730278973683099_16112637713345

25660253_1730278987016431_90220996382684

25552237_1730279153683081_24372196312044

Ettersom @laikamor har en boxer som heter Gira, og jobber som radiograf (?) tipper jeg det er deg? :D Tuuusen takk! 

Skrevet
On 15.11.2017 at 11:56 AM, Snoffe said:

Tusen takk for gaven til min Secret santa. 

Har ikke smakt på de enda, men de ser gode ut ?

Jeg tipper min hemmelige nisse som kom med dette hintet:"Har 2,5 hund, de har blitt mindre og mindre en stund. Mine første var samme type som dine, uten en stamme som var like fine :) " 

Er @2ne? 

 

 

PS, får ikke vekk quoten over her. 

DSC_1319.JPG

Skrevet
Just now, Snøfrost said:

Tusen takk for gaven til min Secret santa. 

Har ikke smakt på de enda, men de ser gode ut ?

Jeg tipper min hemmelige nisse som kom med dette hintet:"Har 2,5 hund, de har blitt mindre og mindre en stund. Mine første var samme type som dine, uten en stamme som var like fine :) " 

Er @2ne? 

 

 

PS, får ikke vekk quoten over her. 

DSC_1319.JPG

Stemmer :ahappy: 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...