Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå September!


Recommended Posts

Skrevet

Møtte tilfeldigvis halvbroren min på dyrebutikken. Han driver reptiloppdrett og hadde med seg noen av småvennene sine, så nå har jeg tatt på en slange for første gang :poke:

  • Like 2
  • Svar 2.7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

SÅH letta nå! Det var far og yngste sønn som var her, de likte Uno kjempegodt! Uno oppførte seg fint, selv om han stjal en sko... De var inne og kosa litt, så gikk vi ute en liten runde og kasta litt

Jeg er så lykkelig nå! Det første som møtte meg da jeg og søsteren min dro for å lete i dag var nøklene mine som hang på et gjerde rett ved bilen!!! [emoji3][emoji3][emoji3] Hadde egentlig mistet håpe

Hjemme fra jobbintervju - kryss fingrene for at de andre 5 som var til intervju har driti seg ut...

Posted Images

Skrevet

Sambuar reiser på elgjakt om halvanna veke, og no ser det ut til at Hera har fått løpetid, ho som skulle vere med på jakt for første gong (sett vekk i frå då ho var pittelitta i fjor). Det var ikkje heilt med i timeplanen der, gitt. Fack! 

Skrevet
9 timer siden, SFX skrev:

Nå er jeg ikke helt imponert. Hadde legetime 09.30, og 09.25 ringer de for å fortelle at legen er syk i dag. Da satt jeg på venteværelset... Jaja...

På vei hit mistet bilen all motorkraft, og masse lamper blinket. Jeg trillet i åttisona uten at gassen responderte mens jeg speidet etter et greit stoppested, og var nede i andregir med varsellysene på. Plutselig fikk jeg motorkraft igjen. Noe jeg bør sjekke, eller kan det ha vært noe kondens i bensintanken? Bilen kjørte tur-retur i helga, kjørte en svipptur for å stemme mandag, og sto i ro i går.

Min bil fusket flere ganger før det ble en feilmelding for så å gå bra ei stund for så å stoppe. Den stoppet på værst tenkelige tidspunkt Dyrskuhelga og jobbehelg. Bare deler for min franskmann og jobben kommer på mellom 6 og 7000 + leie av bil siden jeg måtte på jobben og da  ble det 1800+drivstoff så det ble en veldig dyr affære. Får du fram noen feilmelding så går det å reise innom verksted å se hva det er 

6 timer siden, Christine skrev:

Vi fikk besøk flere dager i uka en periode :aww: Jeg er alt for høflig. Plutselig begynte de å dukke opp utenfor treningssenteret broren min trente på.. tilfeldig? Neida, fordi de sto og ventet ved bilen vår til han kom ut. En dag klaffet det slik at pappa åpnet døra, og siden har jeg ikke sett de i nabolaget vårt, og det er noen år siden nå :lol: Lurer veldig på hva han sa, for det ville han selvfølgelig ikke fortelle :aww: 

Å en far som skal stoppe folk som presser seg på datra er ikke så nådig av seg. Skulle gjerne vært flue på veggen der :)

5 timer siden, Kaisen skrev:

Jeg håper samboer åpner neste gang. Han er flink til å avvise de:aww: sist gang fikk jeg kjeft av han fordi jeg hadde snakka med en selger fra et eller annet strømselskap. Jeg klarte ikke å si nei, så snakket bare rundt det han sa hele tiden, så han sa jeg skulle få tenke på det, så kom han tilbake om en times tid. Jeg var taktisk nok til å "tilfeldigvis" gå ut med hunden da, så det var samboer som måtte snakke med han når han kom tilbake:whistle:

Så hadde vi besøk av en fra sector alarm også. Han la ut om tilbudene sine, og jeg virka nok oppriktig intressert. Etter en halvtime klarte jeg endelig å si nei. Du verden så sur han ble:lol:

Kan jeg ikke bare sende de til deg da?:lol: det er sykt mange som kommer på døren her, aldri opplevd liknende andre steder vi har bodd.

:lol:

Sector alarm prøver å imbille meg at dem kan komme på ti minutter. Men vakt kontorer finnes det ca 1 time unna. JA dem har bilder rundt omkring sier dem. Hvor stort område har bilene da? Da får jeg aldri svar. Vi er ikke så mange folk her i kommunen dem må jo ha det til å gå i rundt økonomisk, derfor må dem jo gjerne ha større runder der det er færre med folk. Og nabokommunene er det enda mindre med folk og enda lengre avstander. 

2 timer siden, JeanetteH skrev:

Kan noen lære samboer å kaste selgere på døren? :lol: Han fikk besøk av sector alarm her og syns det hørtes SÅÅÅÅ bra ut. Men han eier jo ikke huset. Så nå driver sector alarm å ringer meg med privat mob nr. Måten jeg har funnet ut av det er at jeg finner nr, tar ikke fremmedenr på jobb, tror kanskje det er noen som vil spørre om rase e.l. får på FB og ser at de jobber for sector alarm ...

Jeg ser på alarm som totalt bortkastet der jeg bor ettersom jeg vet at de bruker 1,5 time før de kommer til min bolig da det ikke fins vaktselskap utplassert fast lokalt :P 

Dem har biler i området HELE tiden kommer dem med her. Vi er en kommune på ca 3000 innbyggere. Jeg tviler på at dem har bil i nærheten til enhver tid og fra ene utkanten av kommunen til den andre ja da kan det fort ta borti en time 

Skrevet

Oioi, det var god middag det! Stekt kyllingfilet (skikkelig saftig), aspargestopper frest i smør, og en pure av sellerirot og pastinakk :ahappy: Blir gjentagelse i morgen bare med stekt laks - lagde nok pure til to dager :D 

  • Like 3
Skrevet
2 timer siden, *Kat84* skrev:

Når vår bil som da var 7-8 år gammel plutselig mistet all kraft var det en morknet gummislange i motoren som hadde sprukket. Da ble det dratt inn luft i ett eller annet i motoren som jeg ikke husker hva var nå, og da begynte den å fuske. Det kostet "bare" et par tusen. I motsetning til 20.000 som det kunne vært hvis det var partikkelfilteret som måtte skiftes.

Jeg kan sikkert titte under panseret, men jeg kan jo ingenting og aner ikke hvordan det skal se ut... Jeg har kjørt en 14 mil eller så etter at det skjedde i stad, uten problem. Bilen har service om noen uker, så håpte jeg kunne vente til da. 

Akkurat nå, lijenta skrev:

Min bil fusket flere ganger før det ble en feilmelding for så å gå bra ei stund for så å stoppe. Den stoppet på værst tenkelige tidspunkt Dyrskuhelga og jobbehelg. Bare deler for min franskmann og jobben kommer på mellom 6 og 7000 + leie av bil siden jeg måtte på jobben og da  ble det 1800+drivstoff så det ble en veldig dyr affære. Får du fram noen feilmelding så går det å reise innom verksted å se hva det er 

Det er ingen lamper som lyser nå, de ble borte med en gang motorkraften kom tilbake. Jeg bor et sted uten kollektivtransport, så ethvert scenario uten bil er verst tenkelige øyeblikk :-P 

Jeg har fått unna en rekke ærend i dag, greit med fridag for å rekke lege, veterinær, gavehandling og slikt. Avsluttet med halvannen times skogstur i oppholdsvær - det bøttet ned før og etter. Jeg tok masse fine turbilder, men får ikke til å lenke med mobilen, så dere får forestille dere tricolor duo i høstfarger.

Nuh chicken tikka masala!

Skrevet

I natt sov jeg 11 timer, og så sov jeg tre timer på dagen i dag. 

Nå skulle jeg ta en slurk vin fra glasset til Musikeren. Jeg klarte imidlertid å bomme på munnen, og helte dermed en stor munnfull med vin ned i utrigningen. Altså. Hvordan er det mulig? Hvordan BOMMER man på munnen, og HELLER UT drikken istedet?!

  • Like 2
Skrevet
Akkurat nå, SFX skrev:

Jeg kan sikkert titte under panseret, men jeg kan jo ingenting og aner ikke hvordan det skal se ut... Jeg har kjørt en 14 mil eller så etter at det skjedde i stad, uten problem. Bilen har service om noen uker, så håpte jeg kunne vente til da. 

Det er ingen lamper som lyser nå, de ble borte med en gang motorkraften kom tilbake. Jeg bor et sted uten kollektivtransport, så ethvert scenario uten bil er verst tenkelige øyeblikk :-P 

Du kunne sikkert det altså. Men jeg leverte den inn på verksted.  Greit nok at jeg vet hvordan motordeler ser ut, men jeg kan ikke stoles på med verktøy nedi der :lol:

@Tinkie 

:lol:

Jeg har også klart det! Helt edru til og med. Nesten gjort det med kaffe også :blink:

 

Skrevet

@SFX her å ble det ille. For bilen stoppet når alt rundt var leid ut og ingen utleiefirma hadde vakttelefon utenom et og de hadde alt utleid. JA intil jeg kom på at bilbergeren her har bil til utleie. Men det ble jo dyrere for jeg måtte ha leiebil den helgen pga jobb. 

Så lenge du har fått varsellamper til å lyse en gang og dem er slukket nå så kan dem få fram feilen på diagnose dingsen. Da vet du plutselig hvor mye det koster når det skal fikses. JA jeg har måtte gå, sykle og vente og ta buss og leie bil. Bare på de dagene fra fredag av. Håper bilen blir fikset til helga igjen da, savnet er stort.

Skrevet
Just now, *Kat84* said:

 

@Tinkie 

:lol:

Jeg har også klart det! Helt edru til og med. Nesten gjort det med kaffe også :blink:

 

Jeg er også edru. Jeg kjente det renne nedover puppene og magen og stoppe langs strømpebuksa på midjen. Herregud :lol:  

Skrevet
23 minutter siden, Tinkie skrev:

I natt sov jeg 11 timer, og så sov jeg tre timer på dagen i dag. 

Nå skulle jeg ta en slurk vin fra glasset til Musikeren. Jeg klarte imidlertid å bomme på munnen, og helte dermed en stor munnfull med vin ned i utrigningen. Altså. Hvordan er det mulig? Hvordan BOMMER man på munnen, og HELLER UT drikken istedet?!

:lol:

NUH skal vi ut på tur, sier Symra. Ja vel da, sier jeg. Jeg er ganske godt dressert.

Og så er det så rart å ikke ha vann utover kjøkkengulvet. Symra drikker så mye mer sivilisert enn Pippin gjorde.

 

Skrevet
19 timer siden, tillien skrev:

I dag har jeg, etter drøye 14 måneder, omsider klart å gå inn i rekkene som "en sånn helvetes hundeeier". Min første konfrontasjon med en tilfeldig forbipasserende :o

Jeg ser selvsagt at jeg gjorde feilvurderinger, men du verden, på en litt barnslig måte, så urettferdig behandlet jeg følte meg likevel! :D Her har jeg gått over et år med øyne i nakken og vært så forsiktig og med "plettfri vandel" - til og med plukket opp dritt når jeg har vært på plasser hvor det neppe har vært folk siden jernalderen, og så ved første lille feilvurdering, så smeller det og man får huden full.

Var på en lengre tur. Som vanlig legger vi turen der ingen skulle tru at nokon kunne ta ettermiddagsturen sin, men akkurat her var det en liten kilometer med en relativt lite traffikert sti først. Jeg har aldri møtt noen der før i alle fall. Normalt ville jeg festet kobbelet når vi kom til denne stien, men på tur tilbake merket jeg at jeg har mistet det. Jeg tar ikke så tungt på det, har jo aldri sett folk der uansett. Hunden går noen meter foran meg, og ser plutselig noe som jeg ikke ser. Joda, der var en dame med en hund 20 meter lengre fram. Jeg prøver meg på et "sitt" - og det virket! En liten milepæl for oss så giret hun er på hunder og mennesker. Hun ble sittende og jeg fikk kontroll på hunden. Gikk bort til den hyggelige eieren med nydelig Curly Coated Retriever. Første feilvurdering: vi slapp hundene der på stien. De lekte veldig fint i lag. Mens de lekte og vi snakket, så så jeg en bevegelse i øyekroken. Der kom en dame i godt driv bortover stien. Her kom andre feilvurdering: Voksen dame, ser to hunder som leker, viker ikke - da får vi tro hun ikke har noe i mot hunder. Begge hundene viste, i brøkdelen av et sekund, interesse for den nyankomne. De avbrøt leken da hun var 2 meter fra dem og henvendte seg til henne. Min hund gjorde et halvhjertet hilse-hopp før leken fortsatte med den andre hunden. Dama blei pisse sur og kom med en lekse om at dette ikke var greit, tenk om det var noen som var redde for hunder, spesielt redde barn osv - en oppriktig unnskyldning uten noen form for bortforklaringer gjorde henne vel nesten bare mer irritert. Og freste noe om at det hjelper veldig lite. Heldigvis gikk hun raskt videre, men jeg er av typen som går og gnager på slikt resten av dagen. Her på en veldig ambivalent måte: Hvordan kunne du være så dum og hvordan kunne den dama være så urimelig! :D 

Uansett, lesson learned. Selv om et voksent menneske traver i høy fart mot to lekende hunder, så betyr det ikke at hun er glad i hunder. Og ikke slipp hunder på en tursti - selv om man aldri har sett folk der så er ferske fotspor ofte en indikasjon på at noen andre også ferdes der :D 

God natt.

De fleste har gått på den smellen der, men da er mer obs neste gang. Redde folk, blir gjerne fort sure og utrivelige.

10 timer siden, enna skrev:

Venter på veterinærkontoret mens Nova er under kniven. Får  vondt av å se på en bulldog som tydelig dresseres av eier etter alle Milans regler...tjsssh- lyder, rykk og napp og rulling over på rygg mens eier presser bikkja i bakken... og hunden ser bare stressa ut... 

Møtte et sånt menneske i går, med en fire mnd valp- jeg måtte gå unna for å ikke drelle til personen.

7 timer siden, Kaisen skrev:

Nå har jeg gått på ei skikkelig blemme her:P 4 gamle damer stod utfor naboen når jeg kom hjem. De kom bort til meg å begynte å snakke om bibelen osv. Det viste seg at de var fra jehovas vitner. Siden jeg er dum og er kjent for å ikke klare å si nei, tok jeg imot bladet deres. Samboer fortalte meg at nå kommer de til å komme tilbake:aww: tror bare jeg må la være å åpne døren når det ringer på i nærmeste fremtid...

Bare si at de trolig har glemt å sjekke den sorte boken sin. Det gjorde jeg, og det viste seg at jeg sto der:)

 

 

I dag blir det tv, stearinlys og kakao i et deilig sammensurium.

Skrevet

Malt ferdig taket i stua! Og gått en deilig tur, noe annen rute enn planlagt da elven var umulig å krysse idag! Høy vannføring ja :| Og så kom naboen bort og sa ifra at jeg hadde glemt å skru av lysene på lånebilen, så utrolig hyggelig!!

2 timer siden, Tonje skrev:

Første møte med hjorteflue etter en tur ut i hagen her. Kjente noe som kravla i nakken og pella frem noe heslig noe, det ligna jo på en edderkopp :cry::| Iiiik.

Her og :x De er så ekle!! Jeg har ikke fått tak i det krypet som ble med oss inn enda, og det kribler på hele kroppen :fear:

 

47 minutter siden, Tinkie skrev:

I natt sov jeg 11 timer, og så sov jeg tre timer på dagen i dag. 

Nå skulle jeg ta en slurk vin fra glasset til Musikeren. Jeg klarte imidlertid å bomme på munnen, og helte dermed en stor munnfull med vin ned i utrigningen. Altså. Hvordan er det mulig? Hvordan BOMMER man på munnen, og HELLER UT drikken istedet?!

:teehe: 

Skrevet

Driver å trener på at Casper skal stå, og at jeg kan flytte så mye jeg vil på beina hans. Har trent litt hver dag i en uke, og det betaler seg :D han er mye mer tålmodig, og jeg kan rose masse og han blir likevel stående! Han logrer masse med halen da :D så da er målet mitt nådd med at han syntes det er kjekt :ahappy:

Planen er å trene sånn at han er kjempetrygg på stå og flytting på beina her i stuen, så neste uke så begynner jeg å gjøre det når vi går tur, på verandaen og andre steder vi måtte være.

 

  • Like 2
Skrevet
7 minutes ago, Bananen said:

Noen her som vet om noen som tover hundepels og kan strikke vanter eller skjerf av det?

Mener du å spinne garn av hundeull for å strikke vanter/skjerf? I så fall gjør eg det. 

  • Like 2
Skrevet
1 time siden, Tinkie skrev:

Jeg er også edru. Jeg kjente det renne nedover puppene og magen og stoppe langs strømpebuksa på midjen. Herregud :lol:  

:lol:

 

Skrevet

Jeg skulle egentlig legge meg, men så dumpa jeg borti en interessant belger-diskusjon på facebook. Den har selvsagt sporet helt av fra utgangspunktet, men den er jo ikke uinteressant av den grunn :P  

Skrevet
Just now, MarieR said:

Jeg skulle egentlig legge meg, men så dumpa jeg borti en interessant belger-diskusjon på facebook. Den har selvsagt sporet helt av fra utgangspunktet, men den er jo ikke uinteressant av den grunn :P  

Det er vel gjerne akkurat det som gjør diskusjoner interessante :lol: 

Vet du forresten hvem som er beskrivere i helgen?

Skrevet
Akkurat nå, Line skrev:

Det er vel gjerne akkurat det som gjør diskusjoner interessante :lol: 

Vet du forresten hvem som er beskrivere i helgen?

Godt poeng :lol:  Nei, det vet jeg ikke. Prøvde å finne info om det på hjemmesidene deres også, men der er jo ikke test nevnt med et eneste ord, annet enn i terminlista ... 

Skrevet
2 timer siden, Debbie skrev:

 

Bare si at de trolig har glemt å sjekke den sorte boken sin. Det gjorde jeg, og det viste seg at jeg sto der:)

 

 

I dag blir det tv, stearinlys og kakao i et deilig sammensurium.

Hæ? Sorte bok??:lol:

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...