Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
43 minutter siden, Pixie skrev:

Hjemme fra kurskveld 1 av 4. Bikkja har spist, herja, vært ute og gjort smått og stort, løpt fullstendig tulling i to minutter og kollapsa på senga vår. Jeg har landa i sofaen med kakao, skal bare litt så blir dusj, rent laken på senga og sove. I morgen blir det opp tidlig og ture hund før jeg skal avgårde og skrive under praksispapirer, har vært i praksis i samme butikk før så det er ikke det minste spennende. Håper fortsatt jeg skal kunne finne noe annet...

Kurskvelden i dag skulle handle om lek og motivasjon. Uno leker som bare det hjemme men motiveres ikke i det hele tatt av leker på trening eller stevner, så jeg hadde håpet på å få noen tips. Kom ikke noe lenger, han overså alle lekene og delte oppmerksomheten mellom de andre hundene og kyllingen jeg hadde i lomma. Fikk en fin treningsøkt likevel da :) I morgen blir det passering og gå pent i bånd-trening, det trengs!!

Mitt beste tips er å stimulere mer jakt i han. Og da både hjemme og borte. Og så finnes det mange andre triks, men da bør man helst se hunden..

28 minutter siden, Anette skrev:

Om jeg vil male en vegg på soverommet, kan jeg sove der samme natt? Om jeg åpner alle vinduer og får på gjennomtrekk osv. har også en AC jeg kan skru på. 

Jeg ville i alle fall ha kjøpt maling så luktfri som mulig. Det lukter ganske kraftig det første døgnet med vanlig maling.. 

39 minutter siden, Bananen skrev:

Så Oslo og Bergen også. Her og i Bergen med oppkast og diaré.

Sikkert pga det våte været mistenker jeg.. 

  • Svar 2.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå er jeg skikkelig stolt av Fetter. Nå er han godkjent redninghund! Vi har til og med bestått alle prøver vi har vært oppe til på første forsøk. Dette hadde jeg ikke sett for meg da jeg for snart to

jeg fikk melding fra nav nå nettopp om at jeg får innvilget ungufør Endelig godtok de at jeg (som nå er 25år, vært syk i 9 år) oppfyller kravet om å ha blitt alvorlig syk før fylte 26 år! Fy flate det

I   my dog Stakkers Fetter som har en slik gal eier som meg.

Posted Images

Skrevet
2 hours ago, Lola Pagola said:

Ser på en dokumentar om minimalisme. Folk som har valgt å ikke ha så mange ting, og det må egentlig være innmari deilig. Jeg prøver og å leve litt mer minimalistisk enn det som faller meg naturlig, men sloss veldig med maksimalisten i meg.
Uansett, de folka da, de har fks en sofa, seng, bord, kjøkkenting og noen få plagg. Så veldig tomme hus med andre ord. Greit det, men de kunne vel hatt noen bilder på veggene? Det ser virkelig helt nitrist ut inne i husene deres... jeg hadde iallefall blitt deppa av å leve sånn men de trives tydeligvis med nakne vegger og tomme rom...

Sent fra min SM-G903F via Tapatalk
 

Jeg har også sett den, og kunne godt levd mye mer minimalistisk enn nå, men jeg bor med en hoarder..

Skrevet
Akkurat nå, Teserere skrev:

Høres ut som hønselammelse kanskje? :( 

Får det ikke helt til å stemme med hvordan kyllingen var, men så er jeg nybegynner så jeg vil ikke si det sikkert...

Skrevet

I morra er det vaksinetid. Dvs: 6 katter og 2 hunder inn i en Tesla. Det blir spennende :lol:  Blir nok et skikkelig sirkus også, men det er jo igrunn resten av livet vårt òg. :lol: 
Stakkars veterinæren som satt vaksinene sist, han var livredd katter. Og vi kom med 6 katter. Håper ikke det er han denne gangen, for hans egen skyld :lol:  

Skrevet
4 timer siden, Stine skrev:

Jeg får helt angst av å tenke på at Trym og Tuva skal dø, og jeg veit liksom ikke om jeg kan erstatte dem? Jeg kommer jo til å gjøre det, for jeg kan jo ikke ikke ha hund liksom. Æsj altså, nå ble alt så trist her :lol:

Jeg er visst veldig sentimental om dagen og har litt småpanikk for den dagen Harly ikke er mer. Kan jeg bli skikkelig fornøyd med en annen hund igjen?  Må jeg konvertere til en eller annen selskapshund? Æsj altså. Noen legger listen fryktelig høyt :( 

 

 

....er jeg på fjerde og siste nattevakt for denne gang. Sikkert derfor jeg er så følsom, antageligvis litt underernært på søvn og energi. Gleder meg til helgen, da er det agility pt med en veldig dyktig instruktør, kvalitetstid med K, muligens en bytur og bondens marked hvis været tillater det. Og de som tenker "det finnes ikke dårlig vær....." de har ike vært i Bergen den siste tiden! :P

 

  • Like 4
Skrevet
4 timer siden, maysofie skrev:

Noen som kan fortelle meg hva svenske 'spö' betyr på norsk, i hundetreningssammenheng? :huh:

Ett spö är en pisk.
Att ge någon spö är att slå någon.

Skrevet
8 timer siden, Siri skrev:

Noen ganger er jeg bare litt treig i pappen... men i kveld kom jeg på at jeg kanskje kunne sjekke om det fantes en omformer som kan stikkes i sigarettutaket på bobilen og gjøre om 230 v til 12 v (eller motsatt... whatever...). Og det fantes jo, det. Da kan jeg jo få spilt både CD'er og kanskje høre på radio i bobilen på turen sørover uten å bruke en formue på batterier :bananas:For nei, jeg har ikke DAB+radio i bobilen, og den radioen som sitter i har heller ikke AUX-uttak (og da jeg trykket på en knapp en gang jeg var på tur, så sa den i tillegg takk for seg), så da kan jeg ikke engang bruke sånn DAB-adapter. Og siden jeg er litt gnien og ikke har tenkt å bruke en formue på ny bilradio heller, så kjøpte jeg jo en litt billigere bærbar CD-spiller/DAB-radio som jeg kan ha i bilen. Nå kan jeg kjøre den på strøm i stedet for batterier, og det er jo veldig praktisk :D 

åh nå fikk jeg minner til når jeg og en venninne skulle på roadtrip. Vi skulle ha med cd spiller, og siden vi har skikkelige jenter hadde vi ikke et stort drog..neida liten og søt var den. Og når vi kjørte på E18 med den i baksete på full guffe var det såvidt vi hørte Britney når vi hadde vinduene oppe:D

Om å miste hunder, har ikke hatt en hund som har blitt syv år, Prima er fire år nå.. og jeg ser jo ikke for meg at jeg er så heldig at hun lever så mye lenger enn det ho heller...

Nå skal jeg hive meg rundt og være effektiv... det er vanskelig når man har ferie:blink:

Skrevet

Felix reagerer veldig når jeg trykker han over krysset med fingre og negler og hele bakparten senker seg så mye at han setter seg ned. Det som er så rart er at han virker helt fin ellers, halter ikke og vil gjerne være med på tur. Bare en litt øm muskel kanskje?

Skrevet
9 timer siden, Symra&Pippin skrev:

Jeg hører dabradio på mobilen i bilen jeg, når jeg gidder å sette den på (det tar 4 sekunder). Alt for gnien til å kjøpe ny bilradio jeg også.

Jeg har tenkt tanken på å bruke mobilen, jeg også, men drar ikke det mye datatrafikk? Eller hvordan fungerer det egentlig? Jeg har vel strengt tatt ikke radio-app på mobilen min heller, men det er vel ingen kunst å laste ned :aww: 

52 minutter siden, Debbie skrev:

åh nå fikk jeg minner til når jeg og en venninne skulle på roadtrip. Vi skulle ha med cd spiller, og siden vi har skikkelige jenter hadde vi ikke et stort drog..neida liten og søt var den. Og når vi kjørte på E18 med den i baksete på full guffe var det såvidt vi hørte Britney når vi hadde vinduene oppe:D

:lol: Jeg ser dere levende for meg :lol: Jeg vurderte faktisk å kjøpe en liten, rosa sak... men fant ut at jeg kanskje burde være voksen og kjøpe en mer ordentlig en :lol: 

  • Like 1
Guest *Kat84*
Skrevet

Jeg er ikke laget for å stå opp så inn i granskauen tidlig jeg. 
I dag var det helt umulig, så jeg sov til klokka var 8. Før klokka 6 er jo ren tortur, så det blir noen tøffe uker fremover for å si det slik :aww: 

Jeg burde satt meg i bilen for lengst for å få unnagjort jobb i Stavanger før det blir langt på dag. Men printere og jeg er ikke så veldig gode venner, så det tok tid å få den til å gjøre som jeg ville :lol: 

Trøttheten og min lette klønethet og treghet viser bare at det er en tiden i måneden igjen da. Altså den tiden i måneden jeg skal gjøre den jobben jeg aller minst vil, men likevel gjør bare for å få mest mulig penger :P 
Jeg gleder meg til jeg kan avslutte alt der for å si det slik :aww: 

Skrevet
7 minutter siden, Siri skrev:

Jeg har tenkt tanken på å bruke mobilen, jeg også, men drar ikke det mye datatrafikk? Eller hvordan fungerer det egentlig? Jeg har vel strengt tatt ikke radio-app på mobilen min heller, men det er vel ingen kunst å laste ned :aww: 

:lol: Jeg ser dere levende for meg :lol: Jeg vurderte faktisk å kjøpe en liten, rosa sak... men fant ut at jeg kanskje burde være voksen og kjøpe en mer ordentlig en :lol: 

JOOOOO gjør det.

Nå venter jeg på at dyrebeskyttelsen  skal ringe, så de kan overta lille Tardis, som jeg fant søkkblaut og fortvilet på utsida her... den har gått her og skreket i to døgn.. nå orket jeg ikke mer. Så nå skal lille Tardis komme til noen som bryr seg.

Søt kattunge, som er fryktelig nysgjerrig og kjælen, men det er ikke lett å kose når det er så mye en skal utforske.

Kalte han Tardis, for han er en klassisk hvit og sort katt som ikke skille seg ut.  Var nesten koselig med kattung.

Skrevet
10 minutter siden, Siri skrev:

Jeg har tenkt tanken på å bruke mobilen, jeg også, men drar ikke det mye datatrafikk? Eller hvordan fungerer det egentlig? Jeg har vel strengt tatt ikke radio-app på mobilen min heller, men det er vel ingen kunst å laste ned :aww: 

Du har ganske mye data inkludert i hele Europa hvis du har mobil betalt av jobben. Det går nok bra. 

  • Like 1
Skrevet

Roadtrip til Sverige idag, bare 60 mil igjen! :D  Har pakket med fagbøker, kosebøker, nok garn til 2 prosjekter, og masse offline Netflix! 

  • Like 3
Skrevet
10 timer siden, Kaisen skrev:

Æsj, jeg skulle egentlig der, men må jobbe :( men tror det letteste vil være å ta toget til bryne kanskje... og eventuelt ta buss derfra. Jeg reiser så og si aldri kollektivt, så har ikke så mye peiling lenger. Men du kan sjekke feks kolumbus.no og jaerlines.no

Takk for forslag - mulig jeg da heller ser meg om etter leiebil :)

Ble signaturbildet bedre nå tro?

  • Like 1
Guest Klematis
Skrevet

Bizi ble levert sin hundepasser til ellevill begeistring fra dem begge 0655 i dag. De skal hygge seg på hyttetur mens jeg jobber så henter jeg henne så hun får vært med på båten i helgen. Siden foten min har slått seg vrang og er vond å gå på så er det ekstra kjekt med litt hvile.

Skrevet
1 time siden, Siri skrev:

Jeg har tenkt tanken på å bruke mobilen, jeg også, men drar ikke det mye datatrafikk? Eller hvordan fungerer det egentlig? Jeg har vel strengt tatt ikke radio-app på mobilen min heller, men det er vel ingen kunst å laste ned :aww: 

:lol: Jeg ser dere levende for meg :lol: Jeg vurderte faktisk å kjøpe en liten, rosa sak... men fant ut at jeg kanskje burde være voksen og kjøpe en mer ordentlig en :lol: 

Jeg tror jeg ble fortalt at 1GB data rekker til ca 18 timer radio.. 

  • Like 1
Skrevet

Jeg har sendt dennem fler tilsvarende av samme bil(han kjørte forbi oss først, og laget farlig situasjon.)Etter det ble han hindret av annet vogntog, som han så passerte i en sving... se video...

 

Skrevet
54 minutter siden, Debbie skrev:

JOOOOO gjør det.

*Se for seg voksen kjerring med rosa "masterblaster" på skuldra :lol:*

53 minutter siden, Kokospaniel skrev:

Du har ganske mye data inkludert i hele Europa hvis du har mobil betalt av jobben. Det går nok bra. 

Jeg har jo jobbtelefon, men har litt dårlig erfaring med mengde data utenlands faktisk - synes de fort tar slutt :o Nesten så jeg mistenker selskapene for å jukse litt på sommeren med datamengden... :aww: 

Akkurat nå, Krutsi skrev:

Jeg tror jeg ble fortalt at 1GB data rekker til ca 18 timer radio.. 

Da burde jeg vel ha nok til noen timers kjøring ja :D 

Sånn - da er begge hundene endelig ferdig revaksinert mot rabies også, leptospirosen er i orden og ormekur er inntatt... Da er det bare for meg å få med meg alt jeg skal ha med på tur i 4 uker - og vente på at mandag skal komme. Mulig jeg bør jobbe litt på jobben også da, mens jeg venter :aww: 

  • Like 1
Skrevet
4 minutes ago, enna said:

Jeg har sendt dennem fler tilsvarende av samme bil(han kjørte forbi oss først, og laget farlig situasjon.)Etter det ble han hindret av annet vogntog, som han så passerte i en sving... se video...

 

Oh shit! For en dust! Håper han får sparken og mister lappen! 

Skrevet

... og den dingsen jeg bestilte for å få strøm i "masterblaster'n" i bilen blir fraktet med PostNord... Da ser jeg vel ikke noe til den før lenge etter ferien antar jeg :aww: 

  • Like 1
Skrevet
1 time siden, Yodel skrev:

Takk for forslag - mulig jeg da heller ser meg om etter leiebil :)

Ble signaturbildet bedre nå tro?

Nei, det er fremdeles stort synes jeg da :P 

Akkurat nå lurer jeg på om mennesket jeg mailer med ikke er helt på nett i dag. Jeg ber henne sende og fakturere to nye høreapparater til en bruker som har mistet sine, men i flere mails nå har hun forklart at han fikk høreapparater dekket av NAV for 3 år siden. Jo takk du, det veit jeg, jeg prøver bare å få bestilt to nye til stakkaren som har mistet de! :gaah:

Skrevet
48 minutter siden, enna skrev:

Jeg har sendt dennem fler tilsvarende av samme bil(han kjørte forbi oss først, og laget farlig situasjon.)Etter det ble han hindret av annet vogntog, som han så passerte i en sving... se video...

 

Jeg kjenner et sterkt sinne mot sånne som setter liv i fare for å spare et par minutter og de har ingenting i trafikken å gjøre. Bra du sender inn! 

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...