Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 247
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja, tenker at det viktigere å glede seg over innblikket i andres hundehold og forholdet de deler med bikkja si, enn å føle på tilkortkommenhet fordi en sjøl ikke er ute hele dagen/konkurrerer/har lydi

Har sett flere ulike grupper har egen snapchatkonto hvor brukerne har snappen en dag/et døgn i slengen også bytter man på. Hadde ikke det vært noe for sonen? Synes det hadde vært koselig å bli bedre k

Stjerna er klar for morgendagen og lader opp voldsomt, håper dere vil følge oss!  

Posted Images

Guest Christine
Skrevet

Tror ikke jeg orker å være med på en vanlig hverdag med jobb osv, men på en helgedag med litt hundeplaner hadde det vært gøy å vært med :) Og vært gøy å sett andres hverdager/helgedager!

Skrevet

Noen som kan lage et system for hvem som har når? Vet noen grupper legger ut forespørsel for en uke i slengen også sier man hvilken dag man kan ha. Om det er veldig populært, kan man sikkert planlegge lengre frem i tid. 

Skrevet
21 minutter siden, marlenbli skrev:

Hundesonen eksistrer herved på snapchat under brukernavnet Hundesonen :)

Da foreslår jeg at alle som vil administrere sender en PM til deg med en gmail-konto, og så får man brukernavn og passord og så fordeler du hvem som skal oppdatere hvilke dag eller noe sånt? 

Skrevet
Akkurat nå, Vilje skrev:

Da foreslår jeg at alle som vil administrere sender en PM til deg med en gmail-konto, og så får man brukernavn og passord og så fordeler du hvem som skal oppdatere hvilke dag eller noe sånt? 

Ja, men jeg kan jo egentlig like godt sende innloggingsinfo på PM til de som er interessert her? Send meg en melding og skriv gjerne når dere er interessert i å ha kontoen, så kan vi forsøke å få opp en plan for første uka :) Første dag i morgen, noen frivillige?

Jeg skjønner at de fleste synes det passer best i helgene, men det vil jo ikke funke at alle skal ha da. Hvis dere har planer om trening på ettermiddagene for eksempel kan jo det være en fin dag å ha kontoen på? Det MÅ vel ikke kun være hundesnaps man legger ut, eller?

  • Like 1
Skrevet

Jeg foreslår at vi lager en ny tråd la oss si f.eks fredager/lørdager og spør hvem som vi ha snappen neste uke, også fyller man seg inn på den dagen man ønsker og som er ledig. Jeg kan dessverre ikke ta på meg å lage en sånn tråd ukentlig, så håper noen andre føler seg kallet :D

  • Like 1
Skrevet

Jeg følger en del sånne "kollektiv" på Snap, og der deler de kontoen ukentlig. Jeg foreslår at vi gjør det sånn. :) Iogm at vi legger bidrag til i en story heller enn å sende til enkeltindivider, så gjør det heller ingenting om det er "stille" hele arbeidsdagen. 

  • Like 2
Skrevet

Om jeg får med meg to-tre til som kan være ansvarlige for å lage uketråden og holde i hvem som snapper når, så kan jeg godt prøve å organisere det videre :) 

Skrevet
22 minutter siden, SandyEyeCandy skrev:

Jeg følger en del sånne "kollektiv" på Snap, og der deler de kontoen ukentlig. Jeg foreslår at vi gjør det sånn. :) Iogm at vi legger bidrag til i en story heller enn å sende til enkeltindivider, så gjør det heller ingenting om det er "stille" hele arbeidsdagen. 

Når du sier at de deler ukentlig, mener du at en person har kontoen hele uka? :)

Skrevet
6 minutter siden, Poter skrev:

Om jeg får med meg to-tre til som kan være ansvarlige for å lage uketråden og holde i hvem som snapper når, så kan jeg godt prøve å organisere det videre :) 

Jeg kan hjelpe til :)

  • Like 1
Skrevet
25 minutter siden, Jeas_89 skrev:

Så gøy, jeg vil gjerne ha den en dag jeg har fri og gjør litt hundeting :D

Det er bare å følge med når ukene legges ut og plotte deg inn på en dag som passer! :D

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...