Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noor Inca Coffee Fireside, aka Honning (med etternavnet Potis, hilsen fireåring) - flyttet til oss for fire dager siden. 9 uker gammel i dag. 

Han er verdens aller søteste. Full av valpekrutt på alle vis, men veldig trygg og kjælen og uendelig myk. 

Noen bilder fra de første dagene: 

V__88BB.jpg

WP_20170507_15_57_24_Pro.jpg

WP_20170507_16_01_09_Pro.jpg

WP_20170507_20_41_30_Pro.jpg

WP_20170509_14_06_48_Pro.jpg

  • Like 26
  • Svar 69
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Noor Inca Coffee Fireside, aka Honning (med etternavnet Potis, hilsen fireåring) - flyttet til oss for fire dager siden. 9 uker gammel i dag.  Han er verdens aller søteste. Full av valpekrutt på

12 uker i dag! Han vokser så fort at jeg må ta meg i å huske at han egentlig er bitteliten  Vi har begynt på valpekurs (klikker), og det er stor stas. Han er lærevillig og entusiastisk som valper

Straks 11 uker og full av ****! Minst to ganger daglig får jeg den "Hva har jeg gjort"-følelsen, men trøster meg med at det blir bedre... når han sovner for eksempel....  Blitt ganske beinrangel a

Posted Images

Skrevet

Jeg liker at sonenfolket har fått seg sin egne salukifamilie her assa. :wub: Honning er kjempesøt, og elsker navnet forresten!

Skrevet
14 minutter siden, Tøfflus skrev:

Dæsken så fin han er blitt, og det bare på en uke! Var jo en sånn liten tykkas-kladd som dro herfra og nå er'n jaggu blitt en skikkelig langbein jo :D 

Ikke mye tykkas-kladd den der, nei :P

Skrevet

Straks 11 uker og full av ****! Minst to ganger daglig får jeg den "Hva har jeg gjort"-følelsen, men trøster meg med at det blir bedre... når han sovner for eksempel.... :innocent:

Blitt ganske beinrangel allerede, stort sett dèt han består av. Spiser som en hest, så vokser vel inn i seg selv etterhvert. 

Slenger med noen hverdagsbilder. Stranda er favorittsted - flaks vi bor på Nøtterøy med strender overalt. Han digger det :cool:

WP_20170522_14_01_18_Pro.thumb.jpg.cb63473e570d1dff6a7a6296939fcc71.jpg

WP_20170522_14_00_43_Pro.thumb.jpg.26651b6ddc3c729a35d8b34d866c57de.jpg5923eb5dd214c_WP_20170521_11_44_29_Pro(2).thumb.jpg.9e6646e36dd5f1d0f6e28c42b7fbb279.jpgWP_20170520_13_58_02_Pro.thumb.jpg.0ac0b7b112c17bb3e7606134d97ec7df.jpgWP_20170522_14_01_54_Pro.thumb.jpg.763d7c773239eb08ef8da2973a8f0101.jpgWP_20170522_14_01_55_Pro.thumb.jpg.6cf41350e38bf68cee78178e0a4a1059.jpg

  • Like 18
Skrevet
Akkurat nå, SandyEyeCandy skrev:

Elsker bildet hvor den svarte og den skranglete ligger og ser på hverandre! :lol: 

Dette er et moment av tvangsro. Den skranglete biter den sorte så  mye i ansiktet, at her måtte de bare hvile littegrann... stakkars lab. 

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...