Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå mai


Gjest
 Share

Recommended Posts

Guest *Kat84*
13 timer siden, Ozzy skrev:

Den valpen min er så snål. Hu skal putte alt i munnen og jeg må ofte ta ut ting av munnen hennes. Hu vil bare ha de med inn, hun er en liten samler. Kongler, snegler, steiner osv. Nå skulle vi legge oss og så at hu hadde noe i munnen. Idag var det gress, av alle ting :lol:  Gubben har klipt plenen, også er det litt vått ute så er sånne gressklumper. Så den tok hu med inn for å ha med i senga si :lol:

Så morsomt :D 
Hun virker veldig sjarmerende ut hun der :wub: 

1 time siden, Siri skrev:

Vel hjemme fra Eskilstuna og Svensk Briardvinner 2017... og herregud for en dag! Jeg tror ikke det helt har gått opp for meg riktig ennå, men sånn kort fortalt ble Yasmine BIR og Willy BIM :o De ble også hhv BIS-champion og BIS-veteran - og fikk noen gedigne rosetter som jeg egentlig ikke helt vet hvor jeg skal gjøre av... Det var første turen med bobilen, og etter at Yasmine og jeg ble enige om hvordan vi skulle fordele plassen i senga, så sov jeg veldig godt der. Bilen gikk strøkent og vi hadde en herlig tur. Ikke minst var været på vår side, selv om det blåste litt :)

Fantastisk! :D Gratulere igjen :) 
Og tenk så flaks at du kjøpte bobil da. Hvor skulle du ellers gjort av alle de store premiene? ;) 

Jeg hadde gledet meg til grillmat i dag igjen. Men det ser ikke ut til å bli noe av, for her er det regn igjen. *sukk* 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Herregud, jeg vant budrunden  jeg er huseier  oi, shiit, jeg kan ikke tro det! Det er perfekt!!!

Jeg har vært en "svipptur" i Oslo i dag og hentet vårt nye familiemedlem Hils på Miriel, (Hotfuzz Against All Odds) Har bare kjent henne i underkant av 12 timer, men guri for en kul frøken, som t

Thea har kommet hjem! 3 uker holder i massevis, og jeg håper hun aldri tar turen ut igjen

Posted Images

Guest lijenta
2 timer siden, SFX skrev:

 

Takk for kjærligheten, liksom :D

 

Den er i grunnen helt grei for jeg vet Niri blir lekt med og kosa med og dem er gjerne ute minst tre timer i strekk + kos og at han får bli med over alt dem er den dagen. Så skjønner godt hunden er glad i de folkene der

Noe annet da han var på kennel og Niri tar virkelig av når jeg henter han, av glede. Og jeg hører at kennel eieren har gått emd han på langline som jeg anbefalte å ikke gjøre. Og han sier noe som i den duren det gikk nesten bra. Altså hunden var like hel men ja det var da vilt der dem gikk tur. Og resten fikk jeg ikke høre. Jeg begrunnet ikke hvorfor jeg ikke anbefalte langline på "galskapen" for jeg regnet med at fyren hadde nok kunnskaper til å skjønne det da jeg leverte han inn.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer så mye @Siri!!! :bananas::punk:

Vannpumpa våres sluttet og fungere en dag, men C og en kompis klarte og få den til å fungere igjen, du kjenner ingen litt handy mann/kvinnfolk @SFX som kan ta en titt?

Endelig fungerer jeg sånn nogenlunde igjen, fikk migrene igår og spøy som en gris... Desverre skulle jeg også på jobb, men fikk komme når de fleste hadde lagt seg og ble avløst før de stod opp. Så ble en kort vakt fra halv 2 til halv 8 ca, det jeg satt og gapa bak resepsjonen og håpet ingen våknet og tok kontakt med meg. Hjalp og komme hjem og sove litt, men kjenner fortsatt kvalmen og murring i panna. Har ikke turt og spise noe enda, men kaffen har ihvertfall holdt seg nede :)

Også gleder jeg meg til at C kommer hjem ikveld, synes synd på han og siden det har gått fullstendig i ett siden tirsdag og inatt gikk trekkern til ******* så han måtte på verksted og kom ikke frem til Oslo før i 4-5 tiden og opp igjen kl 7... 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

2 timer siden, SFX skrev:

Det var noe sånt jeg fryktet.

Er det noen som trenger ei nyre? Jeg har aldri røyket, og inhalert minimalt med alkohol.

Takk for kjærligheten, liksom :D

Æsj, forkjølelse er skikkelig slitsomt, du skal ikke gå rundt sånn :( Håper dagen i dag føles bedre :hug: 

Umm, når jeg ser på mine tidligere klassekamerater så tviler jeg på at det stemmer - jeg fikk gode karakterer fordi jeg var et venneløst skolelys. Om de andre så mye på TV eller bare var skolesvake, det vet jeg ikke.

 

Hvor vanskelig skal det være å skifte et klokkeslett da?

Akkurat nå spiser jeg frokost, så skal jeg medisinere Foenix, gi hundene frokost, partere 20 kg vom, pakke en bag, også skal jeg kjøre til pappa for å dusje, også skal vi (det vil si hans to barn, svigersønn og tre barnebarn) ut og spise middag i ettermiddag for å feire at saksmålet i Pasientskadeerstatningen er ferdigbehandlet. Og jeg leter etter en unnskyldning for at jeg vil dusje hos ham uten å nevne at jeg ikke har vann, for ikke **** om han skal bruke av den - i mine øyne - lille summen han fikk i Pasientskadeerstatning etter at de var minutter fra å drepe ham på operasjonsbordet så jeg kan få ny vannpumpe, da tar jeg heller opp forbrukslån. Men jeg håper jeg kan få bakt det inn i huslånet i banken. 

Hvis ingen trenger ei nyre? 

Jeg synes Agria burde dekket sånt. Alle hunder må jo ha vann hver dag! :aww:

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

2 timer siden, SFX skrev:

Æsj, forkjølelse er skikkelig slitsomt, du skal ikke gå rundt sånn :( Håper dagen i dag føles bedre :hug: 

Takk :) Dagen i dag er alt annet enn bedre, men humøret er litt bedre iallfall :D 

2 timer siden, Mardina skrev:

Hvis du stadig er forskjølet, så kan det være et symptom på jernmangel... Jeg slet med tilbakevendende forkjølelse, gikk til legen og ba om å få en blodprøve. Den visste at jeg har jernmangel. Stadig forkjølelse er et av symptomene på det :)

Jeg ba legen sjekke alt mulig av mangler, så håper virkelig han sjekket det også. Men jeg ringer legekontoret i morgen og hører om de sjekket jern spesifikt :)  

 

Har såvidt sovet i natt, øreverk. :sleep: Må få kjøpt meg homeopatmedisiner igjen også, alt er virkelig verdt et forsøk. 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, AussieAllTheWay skrev:

GRATULERER SÅ MYE!!! Det måtta da være tidenes Sverigetur :D

Tusen takk :D DU kan vel si det sånn at jeg forventer ikke at det skjer igjen :lol: Skjønt - "familien" har jo flere ganger lagt beslag på de beste plassene på svenskespesialene opp gjennom årene :ahappy:

1 time siden, AussieAllTheWay skrev:

AN gleder jeg meg over at ene valpen har fått en liten sprekk i øyet, og at det nok ikke er lenge før alle får opp øynene og det blir litt mer action i kassa :wub:

Litt mindre glad blir jeg over tanken på at jeg snart må begynne å finne på 11 kuuule valpe navn :rofl:

:wub:

1 time siden, *Kat84* skrev:

Fantastisk! :D Gratulere igjen :) 
Og tenk så flaks at du kjøpte bobil da. Hvor skulle du ellers gjort av alle de store premiene? ;) 

Takker takker! Ja tenker seg til hvilken flaks!!! Det er godt med bobil og god plass i slike kinkige situasjoner :lol: 

1 time siden, *Kat84* skrev:

Jeg hadde gledet meg til grillmat i dag igjen. Men det ser ikke ut til å bli noe av, for her er det regn igjen. *sukk* 

Grille ute, spise inne? 

1 time siden, Stine skrev:

Gratulerer så mye @Siri!!! :bananas::punk:

Thanks :D 

Nå har vinnerhundene vært på sykkeltur, og de så ikke ut som vinnerhunder etter den turen, for å si det sånn. De fikk seg et bad i ROkosjøen etterpå, for å si det sånn :D 

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

3 timer siden, Siri skrev:

Jeg har alltid lurt på NÅR jeg egentlig gjorde lekser da jeg gikk på skolen? Jeg kan liksom ikke huske at jeg satt særlig med det, det var jo så mye annet morsomt å delta på... men jeg må jo ha gjort noe, for jeg var vel ikke akkurat et naturtalent når det gjaldt kunnskap og læring :aww:.

Jeg gjorde ikke så mye lekser da jeg gikk på skolen, så det har jeg ikke lurt noe særlig på :teehe: 

3 timer siden, Siri skrev:

Vel hjemme fra Eskilstuna og Svensk Briardvinner 2017... og herregud for en dag! Jeg tror ikke det helt har gått opp for meg riktig ennå, men sånn kort fortalt ble Yasmine BIR og Willy BIM :o De ble også hhv BIS-champion og BIS-veteran - og fikk noen gedigne rosetter som jeg egentlig ikke helt vet hvor jeg skal gjøre av... Det var første turen med bobilen, og etter at Yasmine og jeg ble enige om hvordan vi skulle fordele plassen i senga, så sov jeg veldig godt der. Bilen gikk strøkent og vi hadde en herlig tur. Ikke minst var været på vår side, selv om det blåste litt :)

Wee! Gratulerer igjen! :D 

Godt du er fornøyd med bobilen også! :D 

Apropos bobiler, så driver visst folk og deler at en eller annen bedrift gir bort fjorårets modeller av bobiler - ingen på min venneliste, heldigvis, men noen venner av noen venner, eller noe sånt. Jeg lurer jo på hvor kørka man må være for å gå på sånt? Er du heldig får du 100.000 kr avslag på fjorårets modeller, men at noen gir de bort gratis burde være så åpenbart at er kødd at jeg fatter ikke at folk går på det engang. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har jeg to rene og pene hunder. Jeg har ikke gitt Felix en helvask på lange, lange tider og nå kjente jeg faktisk at jeg ble litt ekkel på hendene etter å ha klødd på ham :icon_redface:. Så etter joggetur i skogen fikk Blaze vasket beina og buken (som han så og si alltid får etter tur) og så fikk Felix en omgang med vann og shampo. 

Deretter børsta jeg gjennom Blaze og klipte klør på begge to, støvsugde teppet på stua og moppet over gulvet. Nå skal jeg slappe av med serier og bli kjent med min nye samsung S7 som jeg kjøpte i går :D

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

26 minutter siden, 2ne skrev:

Apropos bobiler, så driver visst folk og deler at en eller annen bedrift gir bort fjorårets modeller av bobiler - ingen på min venneliste, heldigvis, men noen venner av noen venner, eller noe sånt. Jeg lurer jo på hvor kørka man må være for å gå på sånt? Er du heldig får du 100.000 kr avslag på fjorårets modeller, men at noen gir de bort gratis burde være så åpenbart at er kødd at jeg fatter ikke at folk går på det engang. 

Jeg har et par sånne kørka venner. Jeg satt hardt på fingrene :aww: 

Nå har jeg finpusset og flisespikket på oppgaven, og er passe dritlei. Komme meg ut på tur tror jeg, og så tenker jeg å nappe ned Smula etterpå.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hjemme fra vellykka hyttetur med familien! Tantebarnet mitt er virkelig helt i hundre, heeele forbanna tiden. Så jeg har bestemt at jeg skal ha ei jente, når jeg får barn:sleep: en fin tur, og utrolig nok litt deilig med hundefri. Selvom jeg tok meg selv i å tenke at det hadde vært flott å gå tur med bikkja på traktorveiene. Det går nemlig ikke an å gå tur alene, uten hund:lol: godt å komme hjem, men blir litt sånn deppa likevel. Har vært rundt folk i 4 dager, og nå er det plutselig så rolig..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

24 minutter siden, Line skrev:

Jeg har et par sånne kørka venner. Jeg satt hardt på fingrene :aww: 

Jeg sliter litt med fingersittinga om dagen, det ser ut som at det er en farsott av dumhet rundt om *sukk* 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, 2ne skrev:

Jeg gjorde ikke så mye lekser da jeg gikk på skolen, så det har jeg ikke lurt noe særlig på :teehe: 

:lol: 

1 time siden, 2ne skrev:

Wee! Gratulerer igjen! :D 

Takk takk :D 

1 time siden, 2ne skrev:

Godt du er fornøyd med bobilen også! :D 

Ja, det er jo greit å trives i en bil man har brukt noen tusenlapper på liksom :D 

1 time siden, 2ne skrev:

Apropos bobiler, så driver visst folk og deler at en eller annen bedrift gir bort fjorårets modeller av bobiler - ingen på min venneliste, heldigvis, men noen venner av noen venner, eller noe sånt. Jeg lurer jo på hvor kørka man må være for å gå på sånt? Er du heldig får du 100.000 kr avslag på fjorårets modeller, men at noen gir de bort gratis burde være så åpenbart at er kødd at jeg fatter ikke at folk går på det engang. 

Jeg blir jo ikke overrasket egentlig... folk tror jo at de har arvet mange millioner fra en ukjent onkel i Afrika også liksom :aww: 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest *Kat84*
2 timer siden, Siri skrev:

Takker takker! Ja tenker seg til hvilken flaks!!! Det er godt med bobil og god plass i slike kinkige situasjoner :lol: 

Ja ikke sant! :lol: 

2 timer siden, Siri skrev:

Grille ute, spise inne? 

 

Har ikke overbygg her, så da hadde det nok slukna ;)
Vi endte opp med å ta opp hjemmelaget fiskegrategn fra fryseren. Det er jo godt også :D Og med en gang vi var ferdig med den så kom sola :rolleyes: 

Nå må jeg snart komme meg ut på en kveldsrunde. Jeg har i jevne perioder et tungt hode oppå skulderen med et bedende blikk. Ikke det at han har så mye å klage på egentlig, men han prøver å overbevise meg om at det er fryktelig synd på ham :aww: 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta
Akkurat nå, Kangerlussuaq skrev:

Er 20-30 år gamle hannbjørner så små? :icon_redface: Jeg trodde virkelig brunbjørnen ble større!!

Bj%25C3%25B8rn_1.jpg?chk=F74963

wikipedia sier fra  135 kg og minst om våren så ja dette kan være en liten kar som har blitt skutt om våren

Lenke til kommentar
Del på andre sider

@Line Joda egentlig så er det gøy å finne på navn, men nå har ikke hjernen min kapasitet til å finne på smarte og kule ting :wacko::ahappy:

Jeg skal ha et tema ord på bokstaven I (beste forslaget så langt er "I am" eller Icy - det siste etter den første "once in a lifetime" Aussie )

OGSÅ- skal valpene ha engelske navn der ett av ordene i navnet skal komme fra ord tatt fra foreldrenes navn (Give-Me Sugar kicks av Aussieboxy/ Skogsjentas Ajax) og avsluttes med "av Aussieboxy" og selvsagt da innenfor NKK's grense for antall bokstaver...
Om jeg deler opp både navn og kennelnavn + bruker foreldrenes kallenavn- Mia og Ajax har jeg akkurat 11 ord å bruke :innocent:
Give
Me
Sugar
Kicks
Aussie
Boxy (evnt bare Box)
Skog(s)
Jenta
Ajax
+ Ajax igjen og Mia

Kjenner jeg burde valgt hannhund med engelsk kennelnavn... :teehe:ikke helt sikker på hva jeg gjør der- omgjør det til engelsk? :P
Hannhunden er sort- og ene tispa er sort- tenker hun kan få navn etter pappa'n sin- I am an Ajax Daughter- eller ett eller annet mye kulere... 

Mye lettere for 4 år siden- da hadde vi bare 3 valper....

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvorfor vil du bytte hvis hunden fungerer på Vom? Hvis hunden fortsatt har løs avføring etter en uke ville jeg nok droppet det fôret ja.
    • Hei hundesonen! Jeg har en valp på 3-4 mnd som jeg holder på å bytte for på. Jeg bytter gradvis, startet med 4 dager hvor jeg ga 3/4 gammelt for (V&H), 1/4 nytt for, deretter 4 dager med 50/50, og så 3/4 nytt for en dag eller to, før jeg gikk tilbake til 50/50 fordi; Valpen har litt løs avføring. Typisk at det først kommer litt i normal konsistens, og så etterhvert blir det bløtere og bløtere. På ingen måte flytende/diare, men slik at det blir rester igjen i gresset der jeg plukker opp. Noen ganger går valpen to ganger på rad, først en med bra konsistens og så løsere i en tynnere strimle rett etterpå. Ofte er det og små halvfordøyde pinnebiter, små biter av stoff, grus og annet hun har fått i seg i dette løse. (Dette er små biter, prøver så godt jeg kan å forhindre dette men valpen spiser mye rart). Syns det begynner å lukte metallisk fra analen nå, mulig kjertlene ikke får tømt seg når det er litt bløt avføring? Høres dette normalt ut i en overgang til nytt for for en valp, eller bør jeg gi opp det nye foret og finne noe annet?
    • Haff, jeg sliter med de luksusproblemene vi har med casual turgåing. Altså, de er luksusproblemer ifht hvordan den gjennomsnittlige hunden i gata oppfører seg på casual tur - men ikke i gata vår. Våre nærmeste naboer er Midt-Norsk kompetansesenter for hund, så vi har en litt annen standard å måle oss etter, hence min følelse av å slite med hva folk flest synes er luksusproblemer, gitt den gjennomsnittlige hunden i andre sine gater. Med unntak av ved veldig spennende lukter så trekker ikke Ede i det hele tatt. Aldri vært hans greie. Han stopper og snur seg og venter på meg om båndet blir stramt. Foretrekker selv å ha det slakt. Han hører på meg når jeg ber han om noe og er ivrig på vakt etter oppgaver. Går omtrent halvparten av tiden pent ved min side som frivillig adferd. Har noen byks etter løv i vinden og drar LITT etter interessante lukter innimellom, og mister fokus og blir vimsete og tenderer mot raptus mot slutten om vi går for langt, men som energisk 6 mnd gammel (i dag, gratulerer med dagen, Edeward 🐾) er jeg ikke veldig bekymret for at sånt vil vedvare som problem i voksen alder. Han er stort sett flink gutt, MEN han er langt fra så veloppdragen som jeg helst vil ha ham. Han ploger og han går foran meg, han vimser til siden og han krysser foran meg. Det er irritasjonsmomenter. Vil gjerne ha en sånn robothund som bare går pent ved min side og følger med på hver minste bevegelse jeg foretar meg, altså.  Har på råd fra de langt mer kompetente naboene begynt å fase ut godbiter for å få bedre kontakt og kontroll. Belønner nå med lek og godsnakk og tempovekslinger istedenfor godis. Bygge relasjon. Han skal fokusere på meg, ikke på hva jeg har i hendene og lommene. Det er en omstillingsprosess. Gamle damer kan lære nye triks, men det tar tid. Fant ut det å belønne en fin turfot med hurtig gange og jogging fungerer som bare det. Ingen problemer å veksle tempo heller. Ede synes det var spennende med vekslinger mellom jogge, løpe og gå fort eller sakte. Spennende i seg selv, så lenge det er nytt, antakelig. Han er typen som liker variasjon og alt nytt er mer gøy enn det vi har gjort før. Med unntak av å sitte, ligge eller stå for å få kastet en apportleke, så surner han og protesterer om jeg ber om for mange repetisjoner av det samme. Temmelig nøyaktig fire rep av noe synes han er nok og nekter gjerne på den femte fordi han heller vil gjøre noe annet. Ikke Border Collie, m.a.o. Trenger mer variasjon i trening på øvelser.  Vi faser ikke fullstendig ut godisen enda. Mamsen er som en gammel hund med innarbeidede vaner og trenger tid på å finne tillit til at det skal gå an å få til. Har sluttet belønne fin turfot med godis, nå får han godprat, flere øvelser underveis og belønnes med lek for de istedenfor. Øvelsene blir da en sekundær forsterker. ..eller tertiær, for jeg tør ikke la være belønne gode 'slipp' med godis iblant. Han liker IKKE å slippe kampelekene sine  Akkurat på det punktet der har jeg svært lav tillit til fullstendig godisfrie metoder ennå. Vi får se.  Inntil videre lønnes også passeringer med godis. Dette fordi han har sterk byttedrift, spesielt på syklister som kommer bakfra og farer fra oss - de som kommer andre veien er han mer nonchalant om, da de innbyr ikke til jakt fordi de skal feil vei – helt motsatt av border collie, altså – og han har så sterke impulser til å hilse på forbipasserende mennesker, sladretrening med godis av høy verdi må vi bare fortsette med, fordi det fungerer.  I likhet med BC-blandingen jeg hadde, så trigger han her også frykt for å miste ham i en påkjørsel. Han har forstått at det sitter mennesker inni bilene, som han gjerne vil hilse på, og han har ikke NOEN konseptforståelse av mekanisk fysikk. Masse og fart i forbindelse med trafikk er ikke noe det går an å lære ham kløktig på den harde måten, så sladretrening på passerende biler er helt nødvendig med han her.  Strømgjerder derimot, det kan han lære på den vanskelige måten, så minner meg selv på å få det gjort. Trenger få narret ham borti gjerdet på en tom luftegård snarest, fordi en hest ville hilse på ham her om dagen. En vi har vært på nikk med ved passeringer en stund, han kom ivrig løpende til gjerdet for å si hei til oss, og Ede ble henrykt og ville borti for å hilse snute mot mule, som hesten innbød til. Ble en kjip opplevelse, fordi Ede har ingen anelse om hva strømgjerde er, og forstod ikke hvorfor jeg var så teit og holdt ham tilbake fra den nye kompisen sin. Han trenger finne ut hvorfor. Spørsmålet er hvordan narre han borti gjerdet på sitt eget initiativ når det ikke står en hest der. Vil jo ikke at han skal bæde på hester, for det kryr av dem her. Det er viktig å gi ham forståelsen av at det er gjerdet som er farlig og gjør vondt, ikke hestene. Fører opp på listen over to dos. 
    • Nå skal ikke jeg skryte på meg å kunne kjempemasse om hverken Malle eller hollender, men mitt inntrykk og det andre sier er at det er så store variasjoner innenfor begge rasene at du kan få begge type hunder (f.eks. mer skapt vs mer sosial, osv)  i begge rasene.   Men basert på de individene jeg kjenner av begge raser (som stort sett da er avlet for IGP ol) så vil jeg ikke si at hollender er noe mer krevende eller noe skarpere enn malle. Heller ikke mer energiske. Av de jeg har sett har hollendere litt lavere terskel for stress og lyd, men jeg er nok farget av hun jeg har selv 😂 og jeg har jo sett 10x fler maller enn hollendere.   Og hun jeg har er ikke spesielt selvstendig. Eller altså, hun kan fint være selvstendig og der det kreves, men hun henger jo etter meg som en skygge i typ alle situasjoner vi er i 😂 hun vil helst gjøre ting sammen med meg dagen lang 😂    Men den typen du beskriver høres ut som en typisk KNPV hund, hunder avlet mot bruk i politiet i Nederland osv. og de er nok sånn. Men min oppdretter av hollender blander KNPV linjer med sportslinjer, hvor hundene ikke er fult så skarpe, mer sosiale og ikke så selvstendige. De fleste i Norge er mer sportsavla.  Ble  langt svar ja 😄 I og med at det er så mange fler malle oppdrettere enn hollender tror jeg det er lettere å finne en bra malle. Jeg er heldig og kjenner flere som kan masse om både schæfer og malle til IGP bruk, så jeg må spørre og grave litt rundt 🧐😊  
    • Tatt bilder av pliktfølelse i dag. Han pleier være flink til å bli sittende/stående/liggende når jeg står oppreist, ter seg som et skolelys, men somehow har han tolket det at jeg setter meg ned på huk som: "Kom!" Forståelig nok. Et ekstra håndsignal mens jeg setter meg ned var alt som skulle til for å fikse den, men når jeg tar frem mobilen virker det som han er redd den skal fange mamsen, og han klarer ikke holde posisjonen, men haster inn for å redde turen fra den gledesdreperen der.  En real tålmodighetsprøve for begge å få lov til å ta bilder av de flotte sitt/dekk/stå han vanligvis har, da vi ikke snakker samme språk og har vidt forskjellige oppfatninger av hva den der svarte, flate greia er for noe, men vi fikk det da til etterhvert. Tjue bilder av naturskjønne omgivelser forsøplet av en lilla gummisnor, noen av dem også med hale og rumpestump på lagt i søpla, og så presenterer vi oss som om vi har litt fotoskills og hverdagslydighet sånn noenlunde på stell. Å få tatt fine bilder med langlina skjult eller litt penere dandert får være neste mål.    BTW, han har fått seg en praktisk custom klipp. Korrekt riesen frisyre drar nemlig inn sånne MENGDER med sand, en blir tullerusk. Fra å være vant med korthårede hunder på asfalt og gress i bymiljø, ble jeg virkelig smågal av all sanden de nydelige riesenbeina dro inn fra gårdsveiene her. Dessuten er flared jeans silhuett SÅ 90's. Vi gikk for en 2020 women's jeans fashion silhuett istedenfor. Praktisk. Ørene klarer jeg ikke klippe før det blir virkelig varmt, for han er så nuskesnusk kosemose søt med sånn spanielpels på dem. Litt sånn Lady og Landstrykeren hybrid look nå. Gen Z synes sikkert han ser ut som en skikkelig kjekkas hen/them/they. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...