Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå, april


maysofie
 Share

Recommended Posts

Pappa børsta snøen av bilen min før han dro på jobb for straks en time siden, men heldigvis for meg så faller det stadig mer, så jeg kan få gjøre det helt selv om bare litt. Hipp hopp, snø er topp! 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 3.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Akkurat nå er jeg superfornøyd med lille Fettergutt. Jeg er nemlig på vei hjem fra kurs med en rykende fersk B-godkjent lavinehund.  Flinke Fetter skuffer aldri.

Hei sonen  Må bare dele.. Colored Melody's Calendar Girl. HD: A/A  AD: 0/0 Gjennomført MH - Bestått, med 1 på skudd.   Verdens fineste lille aussie-frøken❤

Fine bikkjer! Han heter Herr Hu, og er verdens søteste! Han ble 2 år i går.  Han er ikke 100% offisielt min enda, vi har ikke ordna med omregistrering, men vi har hatt ham siden rett etter nyttår

Posted Images

6 timer siden, Teserere skrev:

Hehe ja! Begge har det fint og er kjørt til barsel. De fleste hjemmefødsler går veldig bra! :) 

Jeg beundrer der som jobber i ambulansetjenesten altså, fytti så mye dere ser og opplever. Og så hvor fine de som kom til ulykka vår var, og de som henta svigerfar for et par år siden. :flowers:  Jeg har heldigvis ikke veldig mange oppelevelser med ambulanse, men de som har vært så langt har vært bra, bortsett fra for han stakkaren som var superallergisk mot hest og henta meg på legevakta i oslo og kjørte meg til ullevåll, etter fall fra hest, der jeg ble pakket inn i hestedekken etterpå. :lol: Han hadde det ikke helt godt. :aww: 

 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

8 timer siden, Symra&Pippin skrev:

Jeg unner deg en vinterdag jeg. Særlig når du ikke bor i nærheten

:lol: 

7 timer siden, Kristiin skrev:

En mulighet for at jeg blir bannlyst nå.:aww:

Alle dere heldiggriser som har fått snø, send den oppover til Trøndelag! Jeg liker snø, jeg er ikke helt klar for å gi slipp på hvit landskap å skiturer :wub:

Hadde enda snøen vært brukbar til artige ting, så hadde dette vært supert, men det krever jo så mye forberedelser bare for å slippe hundene utafor døra her nå, at selv JEG kan spare meg for denne snøen altså :aww: 

1 time siden, 2ne skrev:

Pappa børsta snøen av bilen min før han dro på jobb for straks en time siden, men heldigvis for meg så faller det stadig mer, så jeg kan få gjøre det helt selv om bare litt. Hipp hopp, snø er topp! 

Jeg liker at du er så positiv 2ne :lol::P 

Har jeg spist fransk frokost... dvs croissant og kaffe.. kjempesunt :D  Nå skimter jeg faktisk blå himmel her :o Det snør fortsatt litt, men kan ikke sammenlignes med hvordan det var i går. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Snart helg! Bare en liten fagdag på torsdag og en liten lang liste med ting som skal gjøres før fredag. Skal bare sove litt først :yawn:

 

Edit. Kom hjem å fant en sko i sengen. Tenker noen skal få kløv senere siden energinivået er så festlig :aww:

 

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

I går fikk jeg testa skalpen på valpen. Hengebroer høyt over foss er ingen sak for dyret, for mor derimot er det litt verre. Full logring, litt løping og så stopper en midt på og smiler og ser på utsikten der det gynger som verst. Digger han når han er så stødig i hodet (så snakker vi ikke om sokkesnapping, stjeling fra bord og trusejakt:P)

På vei til jobb i dag stod det flere hjort på jordet til naboen. De var selvsagt vekk når mannen kom noen minutter senere og hadde kamera med. 

  • Like 9
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Perfect Image skrev:

:(:( Tok feil om fuglen. Nå er den tilbake igjen, noe som egentlig er litt rart og virker enda mer pjusk. Men vi kjører nå med den til en fuglemann nå snart. 

Husk å varsle viltnemnda, og ha på dere hansker når dere håndterer den ;) 

 

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

9 timer siden, Kristiin skrev:

En mulighet for at jeg blir bannlyst nå.:aww:

Alle dere heldiggriser som har fått snø, send den oppover til Trøndelag! Jeg liker snø, jeg er ikke helt klar for å gi slipp på hvit landskap å skiturer :wub:

Bare å kjøre seg en tur opp i høyden det, så ligger snøen. Trenger ikke å dra den ned til byen nå som det begynner å bli vår og bart og fint!

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

35 minutter siden, Kokospaniel skrev:

I går fikk jeg testa skalpen på valpen. Hengebroer høyt over foss er ingen sak for dyret, for mor derimot er det litt verre. Full logring, litt løping og så stopper en midt på og smiler og ser på utsikten der det gynger som verst. Digger han når han er så stødig i hodet (så snakker vi ikke om sokkesnapping, stjeling fra bord og trusejakt:P)

På vei til jobb i dag stod det flere hjort på jordet til naboen. De var selvsagt vekk når mannen kom noen minutter senere og hadde kamera med. 

Gikk dere over knutabroa? 

Liker den broa, gir litt ekstra spenning i hverdagen :lol: like redd hver gang for å miste mobil eller bilnøkler i elven :P

 

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest *Kat84*

Det ligger hagl på bakken her. :pinch: Jeg vil ikke ha det, nå er det den tiden på året hvor det skal begynne å bli varmt og fint! :thumbsdown:

Jeg sjekket akkurat sporingsnummeret jeg fikk fra Expert. Det står at PostNord leverte varer hos dem i går rett før 17.00. Men jeg har enda ikke hørt noe fra dem. Så nå er jeg litt imponert over at de har klart å levere et helt døgn før de skal, men lite imponert over Expert som ikke har klart å pakke det ut enda :P 
Jeg får ta en tur innom dem i kveld når jeg er tilbake fra Stavanger igjen og se om de har fått pakket ut da. Da synes jeg de har fått mer enn nok tid på seg. :aww: 

 

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

På 23.4.2017 at 4:36 PM, SFX skrev:

Oj, god bedring, høres ikke bra ut!

Hahaha, nå er du lite fantasifull. Du kan legge ut om farge, gripeevnen til korken, hvor lett det er å åpne/lukke korken, design og fasong, om håndtaket er godt å holde i, om den står stødig når du kjører i 80 på svingete veier, om det er lett å fylle vann i den, om himbrenten ble som forventet... Du kan skrive mye om du bare tenker deg om :D 

Nå har jeg brukt en drøy time på husarbeid, tror jeg. Det begynte så bra, med å vaske opp en kum. Så skulle jeg legge en kjele og en bakebolle i bløt, så i mellomtiden ryddet jeg gulvet og fikk bort poser med noen innkjøp, satte nye telys og malepensler på plass, også videre. Støvsugde gulvene, og fant et helt valpekull i en krok. Så sprayet jeg ned komfyren med såpe, og mens det fikk virke så hengte jeg opp en LED-lykt i stuetaket i håp om at det gir litt mer lys (men jeg tror den ender et annet sted, den var for liten til å passe i taket). Så fant jeg ut at NÅ, nå skal jeg få av de tre stygge, ekle knottene på kjøkkenveggen bak komfyren. De er festet med dobbeltsidig tape, så jeg tok spenntak med et flatt skrujern, og dro. Og det var da jeg sporet fullstendig av...

For da jeg dro i knotten, så bulet veggplata etter. Og jeg frydet meg stille i mitt sinn, for jeg synes de kjøkkenplatene er så uhorvelig stygge, og har sett i den ene enden at det er penere plater under. Så jeg tenkte at kanskje jeg bare skulle sjekke om jeg fikk den av. Og det fikk jeg, nesten. Det satt igjen en liten bit nederst. Så da dro jeg fram et løst lavskap som sto i veien, og fikk dratt av den siste lille biten. Men jeg hadde mer stygg veggplate, så jeg dro fram komfyren også, så jeg kunne se om jeg fikk av mer. Og jeg fikk av mer. Men ikke alt, så jeg måtte knekke av stygg veggplate, fordi den er festet bak et fastskrudd skap - og jeg var ikke gal nok til å skru ned skapet for å løsne hele plata. Men da er i hvert fall noe stygg veggplate borte, jeg rører ikke den med ledninger på, men det er for det meste bak komfyren uansett. Og når jeg hadde dratt fram den, tenkte jeg at jeg kunne få vasket litt bak der. 

Så jeg snur meg for å finne vaskesaker, og danser litt til Queen, og det er da jeg klarer å sparke undersiden av foten borti et skarpt hjørne på ei forpult kobberplate som er under vedovnen på kjøkkenet. Jeg var heeeeeeeeelt stille i et minutt, og så hylte jeg så hundene spratt i alle kanter. Dro av sokken, konstaterte såvidt litt blod, svelget tungt, fant et plaster, og forbannet kobberplata herfra til evigheten. Så i ren hevnaksjon fant jeg fram hammeren, bendte plata løs fra gulvet der den var spikret i kantene, og fikk løftet vedovnen nok til å dra fram plata. Bare for å innse at det lå ei plate til under. Dette huset, altså... Men den plata stikker i hvert fall ikke opp i diverse hjørner, så den får ligge. Men da jeg vippet opp ovnen, så løsnet den fra piperøret. Og da jeg skulle sette den inn på piperøret igjen, så falt det av ei luke i det ene røret! 

Så nå har jeg dratt ovnen litt fram, så jeg skal huske å ikke fyre i den (noe jeg uansett sjelden gjør), også diskuterer jeg med meg selv om jeg skal ha vedovn der eller ikke, og om jeg i så fall skal bytte til en bedre modell som står i kjeller (selger sa at det var en bedre vedovn og at de anbefalte meg å bytte). Eller om jeg trenger den plassen til mer skapplass på kjøkkenet.

Jeg diskuterer også med meg selv om jeg skal bytte ut det løse underskapet, for det er fullt av lim- og malingsrester. Men skal jeg da ha et annet underskap, hyller (men de blir jo utsatt for all fettspruten fra komfyren), eller skal jeg fjerne overskapet og sette inn et høyskap for å utnytte det unødvendige tomrommet mellom de to skapene jeg har nå? Men da viser det seg selvfølgelig at IKEAs høyskap er 12 cm for høye fordi ventilatoren er bygget inn under taket. 

Dette ble så mye grubling, at jeg gikk over til å skrubbe komfyren. Og nå var jeg svimmel og tørst, og måtte ha drikkepause før jeg vurderer å fortsette. Jeg har mest lyst til å gå en tur med hundene, så jeg tenker at jeg gjør det.

Så får jeg vaske opp det som fremdeles ligger i bløt etterpå...

Ble svett bare av å lese om det:|

På 23.4.2017 at 10:13 PM, Lola Pagola skrev:

Nå har jeg lagt meg emoji23.png fordi jeg er et håpløst B-menneske. Gruer meg til å stå opp tidlig i morgen! time på NVH kl 0915. Google sier det tar 1,5 time å kjøre, så da må jeg kjøre 2,5t før så jeg har tid til å kjøre feil og sånn. Skal ikke gjøre det da... Men da får jeg luftet Casper litt først og. Og har inne lyst til å komme i siste liten som er typisk meg. Jeg er ikke skapt for å stå opp når klokka viser 06-tallet. Jeg kan ikke være med folk når jeg skal stå opp så tidlig, jeg blir så emosjonell, begynner å grine av selvmedlidenhet emoji16.png Åååå... trodde det skulle bli enklere som voksen, men er vel ikke voksen nok da. Ånei! Skulle sovnet for 5 minutter siden!!! nattaaa

Sent fra min SM-G903F via Tapatalk
 

Å hjelpes. Her er det helt normalt å stå opp 4.45 for å våkne, og stelle seg litt. Halv seks til halv sju er tur med hunden, så er det frokost, stelling, pakking til jobb , for så å gå til jobb. Du kan være glad du ikke er meg:)

Synd med CT med Casper, håper han føler seg bedre nå. Zebra ble også veldig sjaber etter bedøvelsen, og full undersøkelse.

 

Jeg har vært ute å gått tur, syklet en tur, vasket gulvene og vasket opp. Nå skal jeg melde meg på noen rallystevner.

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

3 timer siden, Mona skrev:

Du får komme opp til oss, vi har fortsatt strålende skiføre :D Her regnes april som den beste vintermåneden - flott for oss som liker ski, verre for de som lengter etter barmark :P 

Det hadde vært noe :wub: Bor du i nord?

2 timer siden, Siri skrev:

Hadde enda snøen vært brukbar til artige ting, så hadde dette vært supert, men det krever jo så mye forberedelser bare for å slippe hundene utafor døra her nå, at selv JEG kan spare meg for denne snøen altså :aww: 

Prepper de ikke skiløypene da? Å tenk, rene hunder! :D

33 minutter siden, Line skrev:

Bare å kjøre seg en tur opp i høyden det, så ligger snøen. Trenger ikke å dra den ned til byen nå som det begynner å bli vår og bart og fint!

 

Kan kjøre litt, trenger ikke å gå sentrum liksom :D Men ikke så langt, vil jo gjerne hver dag serru :aww: 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

23 minutter siden, Snoffe skrev:

Gikk dere over knutabroa? 

Liker den broa, gir litt ekstra spenning i hverdagen :lol: like redd hver gang for å miste mobil eller bilnøkler i elven :P

 

 

Jepp. Den er jo egentlig ganske stabil til hengebro å  være, men med nok innlagt sprett til at jeg ikke helt setter pris på den

Lenke til kommentar
Del på andre sider

12 minutter siden, Kristiin skrev:

Prepper de ikke skiløypene da? Å tenk, rene hunder! :D

Det kan det nok hende de gjør fortsatt - men jeg har en sånn derre fyr som ikke bryr seg om han går i eller utafor løypa, og med den kramsnøen som er nå, ville han nok sett ut som den avskyelige snømann etter bare en kilometer :lol: Men jeg har veldig reine hunder da... :D Også er de jo i tillegg nybada begge to, så de er jo reine litt lenger enn normalt også :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oppe av medisintåkehavet fra avsluttet medisin, så da begynner jeg på ny i kveld. Nytt tåkehav here I come. Blir storoppryddning i hodet i dag da, mens jeg kan :lol: greit å få en påminnelse om hvordan verden er uten tåke :D så: hello world! Håper jeg reagerer bedre på denne og ikke tåken varer så lenge :)

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

@SFX og @Snoffe Takk :flowers: Fikk presset meg ut på liten tur som anbefalt av legen i dag. Ble passert av flere pensjonister, men jeg gikk ihvertfall :aww: 

og @Kristiin - skal du teste mer snø så er det bare å hente settervimsen :ahappy: Han er for sterk for meg akkurat nå. Han og Deli kan gi deg rimelig god fart tipper jeg :lol: 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

13 timer siden, Symra&Pippin skrev:

Snopp! :lol:  Sånne navn bare utvikler seg av seg selv, Jeg har et helt lite lager av dem.

Ja, det er ikke alle navn en planlegger og ser for seg :D Jeg trodde for eksempel heller ikke at jeg skulle ende opp med å kalle ham Fjompen med ujevne mellomrom :P 

Sitat

Jeg unner deg en vinterdag jeg. Særlig når du ikke bor i nærheten! 

Hahahaha, tusen takk :D

13 timer siden, Mentha skrev:

Åh hjælpes, værste er at det ikke er langt unna sannheten heller :shocked: 

Mange måter å satse på :( 

12 timer siden, 2ne skrev:

Åh, jeg har en bebi, en bolle og en mupp også, men stort sett så er de bitches når de er alle tre :P 

Naw!

Sitat

Det høres hyggelig ut :) Du må vel ikke ta sommerferie selv om de er stengt? Altså, jeg skjønner at du ikke får jobba, men du kan ta ut din ferie senere? Har du sjekka den muligheten? :) 

Jeg har ikke rett på ferie når jeg går på AAP, så finner jeg en vanskelig saksbehandler så kan jeg få beskjed om å finne praksisplass i juli fordi det er fellessteng her da. Nå er min saksbehandler veldig rund og fin i kantene, så hun vil ikke gjøre det, og hun har godkjent både CACIB-jakten jeg hadde i nesten tre uker i fjor og Cruftsturen i år - førstnevnte var før jeg fikk praksisplass, og sistnevnte la jeg opp til at jeg jobbet det jeg skulle før jeg dro og etter at jeg kom tilbake, slik at selv om jeg var borte seks dager så gikk det ikke ut over arbeidsprosenten. Men jeg har ikke rett til å si at jada, jeg vet jeg har praksisplass nå, men jeg vil være fjorten dager i Østerrike i oktober. Jeg må være i et arbeidsforhold for å ha ferierettigheter.

Sitat

Nei, jeg har ikke finmotorikk og tålmodighet til å gidde å bruke mobilen til sånt :) 

:( Diktafon? 

Sitat

Du kan ha vinter hele året, så lenge du holder den i Hedmark :P 

Itte no problem, je ska talas åt dessa værguda!

11 timer siden, Teserere skrev:

Jeg har tatt imot en unge hjemme på badet hos mor! De rakk ikke å reise til fødeavdelingen. Alt gikk bra. For en fantastisk opplevelse!! Har jeg sagt at jeg elsker jobben min? :D 

Nå kom det fram lenger ned hva du jobber med, men jeg ble veldig nysgjerrig, og håpte at du ikke var et tilfeldig postbud som kom innom med pakke på døra :D

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Etter en 2 timers tur på stranden ble jeg akutt småsulten på veien hjem...så jeg svingte innom butikken å kjøpte pepsi max og nonstop...:thumbsdown: akkurat satt meg i sofaen men må snart sprette opp og lage vårruller..de er såå gode men jeg hater å rulle dem

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...