Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå, april


maysofie
 Share

Recommended Posts

  • Svar 3.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Akkurat nå er jeg superfornøyd med lille Fettergutt. Jeg er nemlig på vei hjem fra kurs med en rykende fersk B-godkjent lavinehund.  Flinke Fetter skuffer aldri.

Hei sonen  Må bare dele.. Colored Melody's Calendar Girl. HD: A/A  AD: 0/0 Gjennomført MH - Bestått, med 1 på skudd.   Verdens fineste lille aussie-frøken❤

Fine bikkjer! Han heter Herr Hu, og er verdens søteste! Han ble 2 år i går.  Han er ikke 100% offisielt min enda, vi har ikke ordna med omregistrering, men vi har hatt ham siden rett etter nyttår

Posted Images

Endelig hjemme etter noen hektiske uker. Hallen er oppe og går og vi har testkjørt hele maskineriet med valpeshow og matchshow idag. Hallen ble fylt til randen med folk som koset seg og det var gøy å få tilbakemeldinger på bra arrangement! :)

Nå sover hundene søtt og jeg ser på White Collar og surfer interwebsen

 

  • Like 8
Lenke til kommentar
Del på andre sider

19 minutter siden, Snoffe skrev:

Tipper pus også kommer til å klage veldig :P hun har mange meninger om mye :lol:

Har alltid sånn tissekladd og håndkle i burdet, sånn tilfelle de tisser eller bæsjer. Hittil så har det gått veldig fint, selv på flytur :)

Har du betalt for å ha med katten på t-banen?

I Hordaland er det nettopp kommet nye billettregler og nå er det gratis å ta med hund på bussen, så regner med at det også gjelder katter. 

I dag har jeg endelig kommet i gang med å sortere meg gjennom papirer og gamle fakturaer og så langt har jeg en kasse med papir som skal kastes, har noen hyller til å gå gjennom. Men det vil til slutt bli noen kasser mindre å flytte med bare unødvendige ting. Jeg har hatt en bag stående siden jeg flyttet sist gang, så etter 5 år kan jeg endelig bruke favorittbagen min igjen. Logikk: fyll opp den bagen du helst vil bruke, for da tar du tak i det snart.... svar: nei, det funker ikke slik :getlost:

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har kommet hjem fra påskeferie! Det vil si for en uke siden i morgen, men først nå jeg har klart å lese meg opp her :P 

Jeg har også badet hund i dag! Begge jentene er nybadet, fluffy og fiine :wub:  Ingen bilder fra de var våte, men dere kan få noen bilder fra fine ferien vår.

Sanna:

received_10155217125271350.thumb.jpeg.b29d5fc470ed151569dc734a52c59356.jpeg

Nora:

received_10155217121531350.thumb.jpeg.5a123d39f7cbc513884e5851fdbd1db9.jpeg

Og hele gjengen til meg og mamma, Wilbert, Sanna, Nora og Sushi:

FB_IMG_1492616316341.thumb.jpg.9f0c3c649aff46675643dee67b84d2ff.jpg

Jeg er også nybadet, så da mangler det bare å skifte på senga, så kan vi gå å legge oss :ahappy: 

  • Like 15
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg var på "åpningsfesten" til @Anette veldig hyggelig, og resultatet ble jo ikke så verst heller :) 
BIR med fin kritikk, hyggelig dommer og BIG 2

Huldra har rukket å bli møkkete igjen etter showet før jeg fikk tatt bilde :P 

 

 

 

@Annik håper dere finner igjen pusen! 

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Snøfrost skrev:

Jeg var på "åpningsfesten" til @Anette veldig hyggelig, og resultatet ble jo ikke så verst heller :) 
BIR med fin kritikk, hyggelig dommer og BIG 2

Huldra har rukket å bli møkkete igjen etter showet før jeg fikk tatt bilde :P 

 

 

 

@Annik håper dere finner igjen pusen! 

Så fin!:drool:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har jeg lagt meg [emoji23] fordi jeg er et håpløst B-menneske. Gruer meg til å stå opp tidlig i morgen! time på NVH kl 0915. Google sier det tar 1,5 time å kjøre, så da må jeg kjøre 2,5t før så jeg har tid til å kjøre feil og sånn. Skal ikke gjøre det da... Men da får jeg luftet Casper litt først og. Og har inne lyst til å komme i siste liten som er typisk meg. Jeg er ikke skapt for å stå opp når klokka viser 06-tallet. Jeg kan ikke være med folk når jeg skal stå opp så tidlig, jeg blir så emosjonell, begynner å grine av selvmedlidenhet [emoji16] Åååå... trodde det skulle bli enklere som voksen, men er vel ikke voksen nok da. Ånei! Skulle sovnet for 5 minutter siden!!! nattaaa

Sent fra min SM-G903F via Tapatalk

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Lola Pagola skrev:

Nå har jeg lagt meg emoji23.png fordi jeg er et håpløst B-menneske. Gruer meg til å stå opp tidlig i morgen! time på NVH kl 0915. Google sier det tar 1,5 time å kjøre, så da må jeg kjøre 2,5t før så jeg har tid til å kjøre feil og sånn. Skal ikke gjøre det da... Men da får jeg luftet Casper litt først og. Og har inne lyst til å komme i siste liten som er typisk meg. Jeg er ikke skapt for å stå opp når klokka viser 06-tallet. Jeg kan ikke være med folk når jeg skal stå opp så tidlig, jeg blir så emosjonell, begynner å grine av selvmedlidenhet emoji16.png Åååå... trodde det skulle bli enklere som voksen, men er vel ikke voksen nok da. Ånei! Skulle sovnet for 5 minutter siden!!! nattaaa

:lol: Jeg skal også tidligere opp enn vanlig i morgen... skal på befaring og vet egentlig ikke helt hvor oppmøtestedet er, men jeg går ut fra at det er lettere å finne en anleggsrigg på Roa enn å finne veterinærhøgskolen i Oslo :lol: Jeg beregner forøvrig også veldig god tid - jeg hater å ha det travelt og bare ha akkurat nok tid til dit jeg skal... som da jeg stressa veldig på fredag for å rekke legetimen min (jeg "glemte" meg bort litt på kontoret før jeg dro - og hadde bare akkurat med tid - og kom ikke på at det kunne være kø ut av Hamar på en fredag ettermiddag :o). Jeg kom inn på legekontoret ca ett minutt før timen, og legen åpna døra omtrent rett etter at jeg hadde satt meg... og kalte inn noen andre... Tenk å stresse så mye for ingenting :lol: 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

43 minutter siden, Siri skrev:

Kan jeg sende slike spørreundersøkelser til deg nesten gang? :D 

Selvfølgelig, jeg kan riktig kose meg med slikt, og når det ikke kan spores tilbake til meg en gang er det jo bare moro :D

43 minutter siden, Siri skrev:

Min versjon er superenkel da... Jeg bruker lettkokt makaroni som jeg koker litt mer enn det som står på pakken. Tømmer av vannet og har oppi en del fløte og koker opp igjen med revet ost, salt og pepper. Og mens jeg lager dette, har jeg stekt baconterninger i ovnen. Så blander jeg alt til slutt. Voila !!! :D 

Det hørtes jo veldig overkommelig ut, jeg hadde det for meg at jeg måtte gratinere. Men pepper - har ikke vi nettopp konstatert at jeg ikke klarer å bruke pepper i matlaging?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

57 minutter siden, SFX skrev:

Der ser du! :D 

Jeg er lett-distrahert når det kommer til husarbeid...

Hvordan laget du det?

Jeg er håpløs, jeg vet :P Ingrid Bjørnov har selvdiagnostisert assosiasjonssyke i sin musikkutøvelse, og jeg tror vi har et syndrom i slekt der.

Har du vurdert nabovarsel? :D 

Joda, mye er gjort, men jeg hadde jo et håp om å stå igjen med et kjøkken hvor alle flater var ryddet og vasket. Jeg kom bare halvveis, og jeg kjenner meg selv godt nok til å vite at jeg ikke gjør mer i kveld. 

Du må lære Hottie å trekke vogn, så hun kan ta tyngden av både dukkevogn og sliten datter for deg.

Story of my life. Not the first time, I tell you, and most definitely not the last time either.

Det er nok også individ-avhengig. Jeg vet om korthårshunder som ser ut som om de har skabb når de er nedrøytet, og som ikke kan stilles da. Jeg har vært ringsekretær i... 15 år? Og skrev i flere år før det. Og det er ikke bare nuffer og golden retrievere som har fått på kritikken at de ikke stiller i optimal pelskondisjon, for å si det sånn. Det har korthårede hunder fått også, inkludert jaktraser.

X'en, når hun var nybadet og i full pels, fikk et par ganger på kritikken "for dagen ikke i beste pelskondisjon", og "enda ikke kommet opp i full pels etter røyting". Og jeg visste jo at jupp, dette er det du får, mer blir det ikke. Mens Glam - hittil, han er jo ung enda og kan få andre røytesykluser - har så mye pels at da han ble stilt helt naken på D4A så fikk han i kritikken (av en rasespesialist, til og med) "voldsom pels" eller noe i den stilen. Han har plenty - så plenty med pels at en dommer som ikke så noen grunn til å ta på de hundene h*n hadde i den ringen den dagen kjeftet på meg for å komme med en sykelig overvektig hund, og ga meg streng beskjed om å slanke ham øyeblikkelig før han fikk permanente skader.

Flaks at mine elsker å bli kosemost da :D 

Litt av alt er bedre enn ingenting av noenting?

Og jeg trodde det var festlig med X'en som turna og rulla seg i gresset så hun fikk grønske i de hvite hodetegningene før et par utstillinger :D 

Næh, det kunne vært verre, du kunne trampet hjem til ham og kidnappet dachsen.

Interessant first meeting-historie! Men da har dere jo fått unna det verste først :D

Duoen har fått tur, og den ble bare en drøy time for jeg fikk vondt i foten som jeg skar litt i. Men vi gikk ganske fort, og de bar kløv hver sin vei, så jeg tror de er fornøyd. Det sto et rådyr rett bak bilen da vi skulle dra, så jeg fikk sugd tak i hundene og eskortert dem i halsbånd til bilen. Det var maks ti meter unna, og selv om jeg snakket høyt om hvor kørka det var som sto der, smelte med bildører og alt mulig, så flyttet det seg ikke før jeg begynte å rygge ut av gårdsplassen. 

Og nå tester jeg en teori. De to siste gangene har ikke søppelspannet mitt blitt tømt, selv om det har stått på samme plass leeenge. Men da jeg kom hjem nå, så oppdaget jeg at naboene har flyttet sine søppelspann. Vanligvis står alle - papir, matavfall, søppel - til de fire husene i veien på høyre side av hyttecontaineen. Men nå var søppelspannene flyttet til den venstre siden. Så da flyttet jeg mitt også. Det ble nytt renovasjonsselskap en gang på nyåret, og de har aldri tømt mitt spann, hvilket irriterte meg gul og grønn. Den forrige søppelbilen klarte fint å tømme søppel på høyre side av containeren. Så får vi se om et døgn, om jeg er fri for søppel. Det tømmes hver fjerde uke, så det er ikke bare-bare om spannet ikke blir tømt heller.

18033798_10158395899760136_2379708688892

Det blir ikke bading i dag, jeg orker ikke å gå på det nå. I stedet skal jeg mekke middag - skal jeg varme opp den hermetikkboksen med lapskaus jeg fant innerst i matskapet, eller skal jeg varme opp den boksen med hjemmelaget lapskaus jeg vet jeg har i fryseren? Eller skal jeg steke noen fiskekaker og varme opp den boksen med hjemmelaget potetstappe jeg har i fryseren? Så mange valg...

Altså, jeg og gubben har noen historier etterhvert, som gjør at vi har testet forholdet :lol: hvorfor gjøre ting etter boka liksom? :lol: 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, SFX skrev:

Selvfølgelig, jeg kan riktig kose meg med slikt, og når det ikke kan spores tilbake til meg en gang er det jo bare moro :D

Jeg kan ta støyten, jeg :D 

Akkurat nå, SFX skrev:

Det hørtes jo veldig overkommelig ut, jeg hadde det for meg at jeg måtte gratinere. Men pepper - har ikke vi nettopp konstatert at jeg ikke klarer å bruke pepper i matlaging?

Veldig lett og enkelt ja... det er jo bare en enkel ostesaus og makaroni - og bacon :D Også kan du få lov til å droppe pepper... forresten smaker Gastromatkrydder godt også - sånn i stedet for, eller i tillegg til, salt :D 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og der lærte vi at det å trene avstandskommandering med ball ikke var riktig metode for oss ja... "Noen" ble litt overgira kan man si :D  Om man skal lære inn steiling derimot så hadde ball fungert utmerket - dessverre er det lite steiling i Lp program, lite bjeffing og biting av eier i låret også for den del... LP er egentlig veldig lite kreativt i momentene sine :P 

  • Like 8
Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, Mona skrev:

Tissekladd er lurt! Jeg har aldri betalt for katten på offentlig transport (utenom fly). Det har ikke falt meg inn engang - litt rart, siden jeg alltid betaler for hunden :P

 

Har aldri sett et punkt som heter "betal for katten din" på bussen :P men når man stresser over noe så er man livredd for å gjøre noe galt :aww: tror ikke egentlig alt det koster noe for å ha med katt på buss :P

 

56 minutter siden, Malinka skrev:

I Hordaland er det nettopp kommet nye billettregler og nå er det gratis å ta med hund på bussen, så regner med at det også gjelder katter. 

 

Åå.. det viste jeg ikke. Da er det vel derfor de har tatt bort hunde-delen på "sykkel/hund" :)

 

@Annik har pus kommet hjem igjen?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, Lola Pagola skrev:

Nå har jeg lagt meg emoji23.png fordi jeg er et håpløst B-menneske. Gruer meg til å stå opp tidlig i morgen! time på NVH kl 0915. Google sier det tar 1,5 time å kjøre, så da må jeg kjøre 2,5t før så jeg har tid til å kjøre feil og sånn. Skal ikke gjøre det da... Men da får jeg luftet Casper litt først og. Og har inne lyst til å komme i siste liten som er typisk meg. Jeg er ikke skapt for å stå opp når klokka viser 06-tallet. Jeg kan ikke være med folk når jeg skal stå opp så tidlig, jeg blir så emosjonell, begynner å grine av selvmedlidenhet emoji16.png Åååå... trodde det skulle bli enklere som voksen, men er vel ikke voksen nok da. Ånei! Skulle sovnet for 5 minutter siden!!! nattaaa

Sent fra min SM-G903F via Tapatalk
 

:lol: Lykke til i morgen!

56 minutter siden, Siri skrev:

:lol: Jeg skal også tidligere opp enn vanlig i morgen... skal på befaring og vet egentlig ikke helt hvor oppmøtestedet er, men jeg går ut fra at det er lettere å finne en anleggsrigg på Roa enn å finne veterinærhøgskolen i Oslo :lol: Jeg beregner forøvrig også veldig god tid - jeg hater å ha det travelt og bare ha akkurat nok tid til dit jeg skal... som da jeg stressa veldig på fredag for å rekke legetimen min (jeg "glemte" meg bort litt på kontoret før jeg dro - og hadde bare akkurat med tid - og kom ikke på at det kunne være kø ut av Hamar på en fredag ettermiddag :o). Jeg kom inn på legekontoret ca ett minutt før timen, og legen åpna døra omtrent rett etter at jeg hadde satt meg... og kalte inn noen andre... Tenk å stresse så mye for ingenting :lol: 

Kjenner meg igjen! Vi er to fra MDG i kommunestyret og kjører hver vår gang. Jeg beregner kjempegod tid, han andre synes det rekker om vi kommer akkurat når møtet begynner. Jeg får nesten nervesammenbrudd hver gang! 

Jeg har sittet i flere kvelder nå og heklet på en gryteklut. Nå ser jeg at den blir schtøgg, og det ble jeg helt deppa av i noen minutter. Noe så meningsløst! :lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, SFX skrev:

Du må lære Hottie å trekke vogn, så hun kan ta tyngden av både dukkevogn og sliten datter for deg.

Hadde med gutta og altså,  og med en eller flere av dem spent foran en vogn, med ungen min oppi, så håper jeg virkelig jeg er den eneste som ser haren nestegang og :lol:   Men hadde vært kult ja. :D Har riktignok ikke vogn, har pulk, men veiene er bare - dårlig pulkeføre. 

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

3 timer siden, Siri skrev:

Stakkars Nora :icon_cry:

Yes, hun lider, stakkars :lol: 

3 timer siden, Siri skrev:

Neida, det er bare sånn migrenegreier - bare at jeg ikke får hodepine etterpå :D Den utveksten - som er en sånn betennelseskul - er bare plagsom, og bidrar til at øyet er litt irritert og at det renner... det er mer plagsomt enn den auraen *ler*. 

Det høres jo unødvendig ut uansett :P 

3 timer siden, Siri skrev:

Det er egentlig det jeg sliter mest med når jeg skal gjøre noe... jeg har jo ikke lyst til det :P Men så bare MÅ man, da... 

Man må fint lite her i verden :P 

2 timer siden, Symra&Pippin skrev:

Eller så kan man bare vente litt og se om man kanskje får lyst litt senere. Det er mer min stil. :icon_redface:

Det er min stil også :teehe: 

2 timer siden, SFX skrev:

Litt av alt er bedre enn ingenting av noenting?

Selvsagt! :D 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, Krutsi skrev:

Altså, jeg og gubben har noen historier etterhvert, som gjør at vi har testet forholdet :lol: hvorfor gjøre ting etter boka liksom? :lol: 

Sånne bøker er oppskrytt.

1 time siden, Siri skrev:

Veldig lett og enkelt ja... det er jo bare en enkel ostesaus og makaroni - og bacon :D Også kan du få lov til å droppe pepper... forresten smaker Gastromatkrydder godt også - sånn i stedet for, eller i tillegg til, salt :D 

Da må jeg teste om jeg kan kokklere med Gastromat uten å få høysnue :D 

41 minutter siden, Raksha skrev:

Hadde med gutta og altså,  og med en eller flere av dem spent foran en vogn, med ungen min oppi, så håper jeg virkelig jeg er den eneste som ser haren nestegang og :lol:   Men hadde vært kult ja. :D Har riktignok ikke vogn, har pulk, men veiene er bare - dårlig pulkeføre. 

 

Haahaha, jeg skjønner den!

Jeg synes alle fortjener å flire av denne:

 

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

2 hours ago, *Kat84* said:

Som med deg så måtte det i så fall vært et mirakel :lol: 
Mannen har sterilisert seg, og jeg går på p-piller for å slippe de verste eggløsningssmertene så jeg føler vi er rimelig helgardert der altså :P 

Men for all del... Det kan jo være en gjenfunnet jomfrudom eller noe. :aww: 

Har jo akkurat vært påske, så det kan vel ha noe med saken å gjøre :sleep: Kommer nok en mini-Jesus om en 9 måneders tid, skal du se. Evt. bare et gedigent påskeegg.

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vel heime igjen etter eit par hektiske dagar i Bergen. På veg heim, henta vi med oss 14 knøttsmå Hollandske dverghøns kyllingar. 7 av dei vart levert til eit vennepar av sambuar når vi nesten var heime.
Vart såpass seint at dusjen har blitt gjort om til ei småbarnsavdeling fram til i morgon. Der er det i vert fall veldig varmt og godt for dei [emoji4]

Men no er det endeleg natta [emoji42]97f1d188a5604c3db38fb9e0b489163e.jpg12e495c4aa839d2ea42a33a8d1ba5a2f.jpg

Sent fra min SM-G900F via Tapatalk

  • Like 12
Lenke til kommentar
Del på andre sider

3 timer siden, Annik skrev:

Nei... Kom nettopp inn fra leting igjen. Jeg har en skikkelig dårlig magefølelse og har begynt å se i grøfter og veikanter i tillegg :cry:

Håper hun snart kommer til rette! 

 

 

Våknet til snø og frost, så da utgikk scooteren idag. Heldigvis får jeg sitte på en klassevenninne, hun har foreldre som bor her ute :) Bare bussbillett et stykke av veien, fordi jeg hadde beregnet å kjøre scooter, så da passet det fint at hun overnattet der akkurat i natt :P 

Holder på med et arbeidskrav på skolen, som skal legges frem muntlig imorgen. Krysser alt for at vi blir ferdige idag!

 

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Nei, en slik statistikk finnes ikke. Vi kjenner til titalls antall hunder som er avlivet, noen bare for bagateller og andre uten bevis, vi vet siden vi har fulgt med i sakene hva som lå til grunn og hvordan de endte. Ifølgje Martinsen har alle som har klaga på avlivingsvedtak sidan 2014 fått avslag. Det finst ingen nasjonale tal for kor mange hundar som blir avliva kvart år. Berit visste ingenting då hunden vart avliva Quercus og Nala De siste fire årene har politiet sørget for at 77 hunder er blitt avlivet på bakgrunn av den nye hundeloven. Fra 2014 til 2018   Det har ikke blitt bedre etter den nye hundeloven kom i 2021 - 2022 for politi og rettsvesen som selv mangler kompetanse på hunder og hundeatferd bruker bare klipp og lim fra tidligere vedtak og domsavgjørelser. Dette er bare så trist både for hundene og deres eiere og jeg lurer på hvor mange saker vi ikke har hørt om enda. Noen av sakene er tilfeldig at vi fikk høre om og det var dette som var bakgrunn for å spørre her på forumet.                
    • Utallige? Hvor mange hunder har blitt avlivet i Norge etter anmeldelser de siste 10 årene? Jeg antar det finnes klar statistikk på dette?
    • "Vi" er to uavhengige personer, se brevet jeg linket til for våre fulle navn, som selv ikke har hatt noen hendelser med egne hunder eller hunder jeg har hatt for trening før omplassering. Vi har kun fulgt sakene fra sidelinjen, for min del fra rundt 2010, og har gjennomgått vedtak og dokumentasjoner vi har fått fra hundeierne. Jeg skulle virkelig ønske at det var slik som du tror, men sånn er det dessverre ikke. Det er derfor vi har valgt å engasjere oss for bak dette finner man utallige døde hunder og ruinerte hundeeiere som har mistet alt de eide hvor de prøvde å redde livet til hunden sin som betydde alt for dem, men alene har de ikke hatt en sjanse mot maktapparatet som overkjørte dem på en skremmende kynisk og ulovlig måte. Hvis du har Facebook, jeg er ikke der, så er det en gruppe Hund hjelper hund hvor flere av sakene er omtalt. En hund Tonic som var i bånd hvor en unge kom løpende og tråkket ham på poten, Tonic glefset og det ble et rift i buksa til gutten, Tonic ble avlivet. Luna sitter på kennel nå hvor eier kjemper i retten, en nabo påsto Luna lagde et lite blåmerke på ham, men det finnes ingen bevis. En annen hund, Rex i bånd som forsvarte seg selv mot en løs hund som bet den, begge hundene ble skadet, men Rex ble avlivet fordi han var størst. Huskyen Luk, også i bånd, slåss med en annen hannhund og der ble Luk avlivet fordi politiet trodde en husky er større enn en tervueren. Sistnevnte hendelse har jeg beskrevet i en kommentar under dette innlegget publisert i avisa Nordlys. Saken om Milo beskrives i selve innlegget og i brevet til justisministeren. I denne videoen er Luk, Luna og Milo.
    • Hvem er "vi" i denne saken? Det har vært flere avlivingssaker de siste årene, og mange som kjemper mot. Enkelte av sakene har virket ganske urimelige, men uten å ha førstehåndskjennskap til situasjonen og saksbehandlingen så er det vanskelig å si hva som er riktig. Politiet har rutiner for dette, og jeg vil tro at det langt oftere er tilfelle at slike saker blir henlagt, enn at en hund avlives. Både på grunn av kapasitet, bevissituasjon og fakta. En avliving foretas ikke normalt etter vurdering av en enkelt saksbehandler og om de har en god eller dårlig dag. Politiet har hundekyndige folk der minst to ulike vurderer en hund før et slikt vedtak. Jeg er sikker på at noen som kjenner systemet bedre enn meg kan beskrive prosessen fra anmeldelse til potensiell avliving av hund. Likevel er politiet også mennesker med ulike meninger og motivasjoner og systemet kan svikte.  Jeg har vært på forumet her en del år nå, og kan ikke huske at noen her har fått hunden sin avlivet etter anmeldelse, selv om noen har vært borti uheldige tilfeller med bitt. Men flere av sakene som har vært i media har selvfølgelig vært diskutert her også.
    • Jeg ønsker å høre om hundeeiere her på forumet har opplevd å få sin hund avlivet etter uhell hvor saken ble anmeldt til politiet? Uansett, dette er viktig informasjon om du ikke har opplevd det - enda. Vi har fulgt en del slike saker over mange år og er sjokkerte over hvor små hendelser som skal til, et lite rift i et klesplagg eller et lite blåmerke, hunden blir omtrent alltid dømt til døden selv om den har opptrådt helt normalt i gitte situasjoner. Gjengangeren i sakene er at politi og rettsvesen helt uten kompetanse på hund bryter hundeloven, forvaltningsloven og dyrevelferdsloven for å gå til slike drastiske skritt. Nå har vi sett så mye urett er blitt begått at vi har valgt å skrive brev til justisministeren, der har vi tatt for oss den siste saken hvor hunden Milo skal avlives selv om han sto fastbundet i et bånd på ca. en meter og uten fluktmulighet bet han en unge. Det finnes sprikende forklaringer på hendelsen, men felles for de to vitnene som ble avhørt er at hundens handlinger ikke kan betegnes som uprovosert, og det var ikke flere bitt eller skadeomfang som oppfyller kravet til betydelig skade. Andre tiltak skal da etter loven prøves først, men politiet går rett til avliving som de nesten helt uten unntak gjør uansett foranledning og skadeomfang. Et fåtall, kan telles på en hånd, har hatt flaks og truffet en menneskelig saksbehandler eller noen som kan litt om normal hundeatferd, men sånn skal det ikke være at hundens liv avgjøres av hvilket politidistrikt som får saken. Brev til Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen ligger her: Vi krever at politi og rettsvesen følger loven Vil du forebygge at din hund blir neste offer for offentlig maktmisbruk anbefales det på det sterkeste å underskrive brevet. Alle kan være uheldige og neste gang er det kanskje deg og din hund det gjelder, men da er ingen der som vil kunne gjøre noe for dette er siste mulighet for å få stanset denne praksisen. Alt annet er prøvd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...