Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi har en tråd for utstilligsklær, og så vidt jeg kan se har vi ingen tråd for klær i det daglige :)

Bruker dere jeans/helt vanlige klær på trening utenom hundetreningsvest? (Som jeg regner med de fleste bruker?)

Eller har dere klær som er egnet til aktivitet typ. turbukse?

Jeg trenger tips men vil gjerne ha noe litt mer feminint enn jaktklær... :P Uansett gren eller altivitet, hva trener du i?

Finnes det en litt tykk treningsthights som kan egne seg mon tro? Føler meg mer vel i den type bukser enn "typiske turbukser"..

Skrevet

Friluftsklær :)

12088130_10156091049815641_3628073008058

13882409_10157207858845641_2338764158428

Funker til alt (lydighetsbanen og skogen for min del), er ofte vannavvisende osv., og har masse lommer :) Og ikke minst, det er behagelig å gå med. De som driver med agility løper ofte i typ tights og litt mer ettersittende tøy. Til syvende og sist er det jo en smakssak, da.

  • Like 2
Guest Christine
Skrevet

Trener desidert mest agility. Her går det i treningstights og hettegenser/t-shirt :) På vinteren/ved uvær bruker jeg bukser fra typ arrak osv over. Bruker også treningsvest eller skjørt beregnet for hundetrening for å få plass til leker og godbiter. 

Skrevet

Jeg går/trener i det som er komfertabelt og klær meg etter årstid og temperatur. Jeg er ikke glad i stramme bukser når jeg skal løpe frem og tilbake så dongri trener jeg aldri med. Jeg har heller aldri på meg klær jeg er redd for at blir møkkete, jeg har hunder som hopper.

Denne er ganske standard, gode joggesko, norrøna fjørå flex1 bukse og hettegenser. 

FB_IMG_1490902338174.thumb.jpg.f8e5a547488e7c7985a33528d0c1ee52.jpg

Tights funker også bra!

FB_IMG_1490902856171.jpg.3cdc2c21dfb02a5a78f43f500d81db46.jpg

...å er det 30 varmegrader gjelds det å finne noe man er OK komfertabel i :P

FB_IMG_1490902585559.jpg.5a69afb589149e3c2a9a570aabebf3ed.jpg

  • Like 1
Skrevet

Her går det mest i friluftsklær, lundhags bukse (de er veldig behagelige og anvendelige og kommer noen gode tilbud på xxl innimellom), eller softshell bukser typ langrennstøy e.l.  

13002434_1252347568126564_89398996935097 

1375818_10152414468075236_47572367366881 

Skrevet
15 timer siden, Pixie skrev:

Turklær er gull, vanntett og godt å gå i. Har nettopp kjøpt et par sånne, de sitter meget godt på en litt rund kropp! https://www.getinspired.no/mid-season-sale/twentyfour-tind-softshellbukse-dypplomme

De var fine, men blir de ikke klamme om du ikke har stilongs under? Har et ambivalent forhold til softshell...

Skrevet
Akkurat nå, Turb skrev:

De var fine, men blir de ikke klamme om du ikke har stilongs under? Har et ambivalent forhold til softshell...

Har ikke merket det ennå, har brukt de de varmeste vårdagene så langt men det kan jo være at det bare ikke har vært varmt nok... type 18 grader i solveggen men kald vind. Liker veldig godt at de har strammemulighet i livet så de sitter godt på :)

  • Like 1
Skrevet
1 minutt siden, Pixie skrev:

Har ikke merket det ennå, har brukt de de varmeste vårdagene så langt men det kan jo være at det bare ikke har vært varmt nok... type 18 grader i solveggen men kald vind. Liker veldig godt at de har strammemulighet i livet så de sitter godt på :)

Hvordan er de i str?

Skrevet
1 time siden, Monica123 skrev:

Hvordan er de i str?

Jeg kjøpte L, er 1.60 høy og veier mellom 65 og 70 kg (tør ikke gå på vekta), den er litt lang i bena (det er de fleste) og sitter inntil i låra men kjennes ikke stram.

Skrevet

hm. jeg tror ikke jeg er helt innfor målgruppen her.

 

vinter: Sorellsko eller lobber + fotposer. Fôret bergansbukse, Fjellräven jakke eller svart boblejakke fra Cubus (bra hette!!) hvis varmere enn 5 minus.

høst/vår: lundhagbukse, bergansjakke, fjellstøvler. Hvis regn: oljehyre fra Norheim.

 

 

  • Like 1
Skrevet
26 minutter siden, Meg skrev:

hm. jeg tror ikke jeg er helt innfor målgruppen her.

 

vinter: Sorellsko eller lobber + fotposer. Fôret bergansbukse, Fjellräven jakke eller svart boblejakke fra Cubus (bra hette!!) hvis varmere enn 5 minus.

høst/vår: lundhagbukse, bergansjakke, fjellstøvler. Hvis regn: oljehyre fra Norheim.

 

 

Og om sommeren går du i dvale? :P

 

Skrevet

Jeg bruker komfortable fritids/turklær. :) Joggebukse/kosebukse om det er greie forhold, ellers turbukser. :) På overkroppen går det i sports-BH, bambus-singlet fra Tufte og fleecegenser fra Stormberg. Jakke varierer etter vær og før, men typisk softshelljakke/allværsjakke eller regnjakke. På vinteren bruker jeg den neonrosa boblejakken med refleks fra Hööks. På beina: joggesko (helst goretex), muckboots eller vintersko.

Skrevet

Om vinteren drukner jeg i ull, for jeg er en frysepinne. Ullundertøy og to ullgensere, og tur- eller joggebukse.

Når det er for varmt for ull, bruker jeg stort sett turbukse med masse lommer (litt varierende merker) når jeg går tur, trener lydighet osv.

I agility løper jeg i treningstights hvis det er varmt nok.

På overkroppen bruker jeg helt vanlige plagg; t-skjorter, topper, fleecegensere, hettegensere osv.

Skrevet

På vinteren går det stort sett i ull- eller superundertøy, ullvang genser (jeg elsker den!) og ei softshellbukse fra missing link. Jakke kommer an på været, men i Trheim og Førde gikk det mye i skalljakke utenpå ulla. 

Resten av året varierer det litt, men skal jeg jogge blir det tights eller annen tettsittende bukse i minst mulig varmt materiale og treningstopp av noe slag. Bruker alltid sports-BH på tur, sommer som vinter. 

Kjøpte meg ei fjellreven-bukse i fjor som jeg foreløpig er veldig fornøyd med, men har fått brukt den lite da både vår, sommer og høst var ganske våt i Førde, så gleder meg til å teste den ut mer i år.

CSC_1192.thumb.JPG.a07500a3f936cfee29411957ce4ad29a.JPG

CSC_0446.thumb.JPG.13860a52f1403ce71ff1cf3fba61d3e7.JPG

DSC_0976.thumb.JPG.327199b6f7f35a008b283db290cfbcf7.JPG

 

Skrevet

Hei
Jeg slenger meg på her! helt ny på dette forumet! Jeg har akkurat startet å trene Agility med min Mini American Shepherd!
Jeg har kjøpt meg vest, og jeg bruker gode turbukser fra Lundhags!  Gode å bevege seg i når man løper rundt på banen!

Nå i vinter har jeg brukt sportsundertøy(stilongs og genser) fra Kari traa og en tights over der igjen på ekstra kalde dager, jeg er også en frysepinne! :)
Kom gjerne med tips til meg om det er andre klær jeg burde prøve. Som sagt så er jeg heeelt fersk på dette Agility greiene som jeg har falt for:)

 

Skrevet
Akkurat nå, MaikenWM skrev:

Hei
Jeg slenger meg på her! helt ny på dette forumet! Jeg har akkurat startet å trene Agility med min Mini American Shepherd!
Jeg har kjøpt meg vest, og jeg bruker gode turbukser fra Lundhags!  Gode å bevege seg i når man løper rundt på banen!

Nå i vinter har jeg brukt sportsundertøy(stilongs og genser) fra Kari traa og en tights over der igjen på ekstra kalde dager, jeg er også en frysepinne! :)
Kom gjerne med tips til meg om det er andre klær jeg burde prøve. Som sagt så er jeg heeelt fersk på dette Agility greiene som jeg har falt for:)

 

Anbefaler HiBall-bukser fra fritidsfabrikken.se for frysepinner, de er så gode!

  • Like 1
Skrevet
Just now, Pixie said:

Anbefaler HiBall-bukser fra fritidsfabrikken.se for frysepinner, de er så gode!

Var inne og så etter de nå, og de hadde selvfølgelig ikke min størrelse igjen. Nå satser jeg på varmere tider fremover så jeg får skrive opp denne og kjøpe til høsten:) Tusen takk for tips!

Skrevet

Jeg bruker gjerne tur/fritidsbukser, favorittene er fra revolution race og lundhags. Bruker nok mest RR hjemme, da jeg bruker lundhags på jobb hver dag også. 

På overkroppen er det gjerne ulvanggenser så lenge det er kaldt nok. Jeg er frysepinne, så for meg gjelder det store deler av året :lol: ellers er det vanlige gensere/tskjorter/singleter. Jeg er veldig glad i basecamp-gensere. Har både i 100% merinoull og 100% polyester, elsker de!

bukse fra RR:

image.thumb.jpg.f4773e5f601deea86ffc29de6dec02f3.jpg

 

Bukse fra lundhags og genser fra basecamp:

image.thumb.jpg.c804307919f43daf61268fef784ba461.jpg

 

Bukse fra Skogstad, veldig fin når det er bløtt ute.image.thumb.jpg.43dc07711a91e3adf2c97599381a5c8b.jpg

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...