Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Valping 

Basse har bursdag  9 år, tenk det. 

Jeg er helt i ekstase jeg!! Hippy ble bekreftet drektig, så begynner nestingen ? Jeg burde kanskje lage egen tråd for nerdingen der, men seeee da  

Posted Images

Skrevet

Måtte vaske ovnen innvendig etter lasagnatragedien (ja jeg har utsatt det til nå) og eddik renset godt opp i nesa gitt...

Men nå jobber ovnen med å bli klar med kyllinglår og rotgrønnsaker så jeg liker den bedre igjen :)

Skrevet

Ble ingen bilder, men møtte både en gammel kjent herremann(Boxer) fra joplin var valp og hilste på en liten jaktlabbe valp. Joplin var for brå så koblet henne bare fast og gikk litt sammen med dem før vi gikk hjem :)

Grisekaldt ute så noe rally blir det ikke ettersom jeg ikke har bil og bikkja ikke har pels, god pels eller fett på kroppen. Dekken hjelper heller ikke i sånn kulde som dette. 

Skrevet

Det er 1 år siden vi overtok huset:ahappy:  det har gått så fort, samtidig som at det kjennes ut som et helt liv siden vi bodde i en liten 2 roms i 3 etasje. Jeg trives så godt her, og føler meg for første gang på sikkert 10 år... Nei, det må være mer.. 13 år siden er det jeg følte meg så hjemme der jeg bor som det jeg føler meg i dette huset! 

Også har vi fått oss verdens fineste pusekatter som en følge av flyttingen :wub: og jeg har muligheten til å være syk her, siden vi har fått satt opp hundegård og har dør rett ut dit:wub:

  • Like 8
Skrevet
Det skjønner jeg! Pøbel er veldig glad i Kongbamsen han fikk av @Artemis til jul - men han har knertet pipen som var i hodet på dinosauren, så det er bare magen som piper igjen. :lol:

Lumi hadde ødelagt bamsen på noen minutter, så hun får ikke sånt :P sikkert derfor hun er så giret på de [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Skrevet

Herregud jeg skjems [emoji21] ikke bare aktiverte jeg tinder kontoen min igjen, jeg presterte å swipe oppover på en fyr, dvs superlike ham... og egentlig hadde jeg tenkt å swipe nope [emoji46] *avinstallerer*

  • Like 9
Skrevet
Vi LYTTER ikke, gjør vi vel? :lol: 
Nå fikk jeg lyst på kinamat... DET er godt, det... 

Jeg laga fra bunnen i går, burde holdt meg unna chillipastaen. Det er ikke mindre sterkt i dag
Skrevet
10 minutter siden, Kokospaniel skrev:

Jeg laga fra bunnen i går, burde holdt meg unna chillipastaen. Det er ikke mindre sterkt i dag

:lol: Jeg holder meg unna alt sånn sterkt, ja... ganen min er ikke sååå begeistra for det :D 

Vi var på gjeterhundkurs igjen i helgen, og @JeanetteH tok bilder :ahappy:

Siri Guldseth sitt bilde.

Siri Guldseth sitt bilde.

Siri Guldseth sitt bilde.

 

  • Like 14
Skrevet
Akkurat nå, Lola Pagola skrev:

Ånei fikk en match! Jeg hater jo å chatte med fremmede! Hvorfor skjer dette meg!!!!

:lol: En naturlig konsekvens av å aktivere kontoen igjen det, vel? :P You go girl! 

  • Like 9
Skrevet
1 time siden, Siri skrev:

Pakker den i bilen, jeg :D Og kanskje ta med ved også da... Håper jeg husker det :o 

Det tror jeg nok du har ja :lol: 

:lol: 

Nammmm :D 

Vi LYTTER ikke, gjør vi vel? :lol: 
Nå fikk jeg lyst på kinamat... DET er godt, det... 

Haha nei lytter ikke i det heeele tatt:teehe:de vare prata litt høyt?

Åsså var ikke maten noe god på den restauranten. Hadde stekt ris. Smakte lite å gjorde meg kvalm og vårrullen smakte dritt (sitat fra min 6 åring:"de gar masse kanel inni her") og ja.. d smakte kanel. Passa ikke inni vårrullen gitt.

Skrevet
46 minutter siden, Lola Pagola skrev:

Ånei fikk en match! Jeg hater jo å chatte med fremmede! Hvorfor skjer dette meg!!!!

:lol::lol::lol: 

6 minutter siden, Wildlife skrev:

Haha nei lytter ikke i det heeele tatt:teehe:de vare prata litt høyt?

:teehe::teehe:

6 minutter siden, Wildlife skrev:

Åsså var ikke maten noe god på den restauranten. Hadde stekt ris. Smakte lite å gjorde meg kvalm og vårrullen smakte dritt (sitat fra min 6 åring:"de gar masse kanel inni her") og ja.. d smakte kanel. Passa ikke inni vårrullen gitt.

Åååå, nedtur da! Det skal jo ikke smake kanel av vårruller liksom? Eneste maten jeg vet det brukes kanel i, er vel moussaka tror jeg... Æsj så kjipt :( 

Skrevet

Våkna opp i går med en skikkelig hoste kule. Drittskjipt da jeg egentlig skulle vært på tur. Eller jeg var på tur og ble sendt hjem. Dritt kjedelig !!! Men kanskje ikke så rart etter og ha liggi i 6 uker med den skada foten. Så enda mer i senga, johu :( Heldigvis har jeg noe som holder meg oppe.  Finnmarks løper om 1,5 uke :) mulig kanin bebiser og hundebebiser innen den tid jeg kommer hjem, og sist men ikke minst, forhåpentligvis blir min nye hund skapt løp av veldig kort tid :) så da er det bare og se fram og håper man at man er frisk før uka er omme :) 

Skrevet

Nydelig vintervær denne uka, og jeg er litt misunnelig på alle som har vinterferie! Så nå har jeg ført opp en feriedag i morgen, for å kunne gå en lengre skitur på fjellet. Gleder meg :D

 

Skrevet
16 minutter siden, Siri skrev:

:lol::lol::lol: 

:teehe::teehe:

Åååå, nedtur da! Det skal jo ikke smake kanel av vårruller liksom? Eneste maten jeg vet det brukes kanel i, er vel moussaka tror jeg... Æsj så kjipt :( 

Ja.. pytt pytt☺ 

----------------

For en fin vårdag i dag.

Var fysst på kickbiketur. 1 mil fikk vi unnagjort med gjennomsnittsfart på 11-12 km/t og bikkja gjorde stort sett jobben.

Så rett etterpå traff jeg sjefa/vennine pg gikk tur med henne i skog og mark i nesten 2 timer. Så nå bør dyret være fornøyd?

Prøvde å laste opp bilde men d gikk ikke.

 

  • Like 1
Skrevet

Bare 4-5 dager til min kjære kommer hjem... gleder meg så:wub: jeg er sikkert psykisk sjuk men jeg har altså vrkelig ikke hatt det greit de 2 ukene han har vært borte til nå! Så skal bli så godt. Eneste er at han har vært den som har brukt å trene/ture dyret på ettermiddagene i ukedagene mens jeg nå har måttet finne tid til det. Og på turer og trening har jeg kost meg. Både med og uten selskap. 

Jeg pleier å finne min terapi for sjela med å gå mutters alene i fjell eller skog kun med hunden. Da er stillheten der men du er ikke alene(bikkja mi er lydlaus). Men denne perioden har det vært greit å hatt litt selskap. Jeg har gått mye med ei med chihuahuaen hennes og litt med søstra mi med pomeranian. Litt av en størrelseforskjell og forskjell generelt. Det rare er jo at dyret mitt som er oversosial og elsker aaaalt som lever, driter vel i di små dottene som gjerne går å bjeffer å bjeffer på ham. Han gidder ikke se på dem en gang.

Goe bamsen min:wub: hva skulle jeg gjort uten??

  • Like 1
Guest *Kat84*
Skrevet

Det ble trening på klasse D bruks i dag også utenfor her. Fellesdekk er fortsatt ikke mulig å trene på alene. Jeg har ikke nok hunder til det. :aww:  En liten avstikker; Det er vel god grunn for å få flere, sant? :whistle::lol: 
Men resten begynner å bli bra. Jeg kommer til å hate meg selv, men ost var skikkelig god motivasjon. Antakelig derfor lineføringen var veldig mye bedre enn i forgårs. Jeg kommer til å angre på dette enten i natt eller i løpet av morgendagen :|

 

Skrevet

Da sitter jeg hos pappa, bilen er avlevert på verkstedet, og jeg har klart å dra innom IKEA og bare handle den ene tingen jeg skulle ha.

Fastlegen ringte meg - hun hadde fått sett på røntgenbildene de tok forrige uke, og da sa de til meg at jeg hadde brudd - jeg klarer ikke å huske om de sa eksplisitt brudd i halebeinet, eller om jeg deduserte meg fram til det fordi fastlegen og jeg antok smertene var der. Men røntgenbildene viser at det er brudd i korsbeinet - gratulerer, SFX, det er ifølge legen vanskeligere å brekke, skjer mer sjeldent, gjør mer vondt, og tar lengre tid å gro. I feel so fucking special, so chosen! Hun skrev ut mer smertestillende uten å blunke :P

Så fikk jeg høre i dag om ei som hadde fått utbetalt 200.000 i forsikring etter et ankelbrudd, og jeg lurer på hva slags forsikring det er? Kan jeg få noe for rumpa mi? Jeg har jo også et gammelt ankelbrudd som har grodd galt, er det verdt noe?

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...