Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 3.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Han bestod både praktisk og teoretisk eksamen,  flinkeste Bonden min!

Gjett hvem sin lille fineste Fettergutt som har A-hofter og 0-albuer?  

Iskaldt her i dag! Ikke så mange kuldegradene, men sterk og sur vind. Brrr!! Noen som har lyst å se bilde av mitt kommende gull? Synes det er lenge å vente og glede seg "alene", så det må da gå b

Posted Images

Skrevet
9 timer siden, Pixie skrev:

Vi skulle ut å gå kveldstur vi, men mens jeg var på badet la bikkja seg bak gardina. Der lå han til han tusla inn på soverommet, da blir det noen timer til jeg ser ham igjen... jaja, kakao og serier jeg ikke får sett når gubben er hjemme!

Da er du snillere enn meg, for jeg hadde ikke ventet på at hunden skulle stå opp igjen hvis jeg skulle lufte den :P 

6 timer siden, Caroline skrev:

15822557_1177919248957514_77955058545724

Jeg droppa den grøten i dag, jeg :icon_redface: #nofilter

Oohh.. ble det date eller? :shifty: 

 

Edit: ellers så kan jeg fortelle at det er ekstremt lite som skjer imellom halv 4 og 5 om morgenen.. ingen er videre sosial heller, og jeg får meg ikke helt til å ringe mamma :lol: 

Skrevet

AN venter jeg på sykepleieren, og det er sikkert bare fordi jeg har vært klar for at hun skal komme i en halvtimes tid nå :P Hadde tidsskjemaet vært like "stramt" som det pleier å være, så hadde hun sikkert vært her alt :lol: 

Skrevet

Jeg venter fortsatt på sykepleier jeg. Har fått gjort noe fornuftig mens jeg venter da, klippet klør på alle tre jentene, det var 2 av de ikke så imponert over, både Nora og Leah oppfører seg som at det er beina deres jeg klipper, ikke klørne - og nei, jeg pleier ikke å klippe de til blods :P Også har jeg jaget hybelkaninene etter røyte-Nora ned i søplebøtta :teehe: 

Men jeg begynner å bli sulten, så jeg håper sykepleieren er rett rundt hjørnet. Jeg kan strengt tatt skifte på stomien sjøl, men jeg er litt usikker på såret, og siden alt sitter så nært hverandre får jeg ikke tatt av bare plata og ikke bandasjen. Det er sikkert ingen heksekunst å skifte på såret heller, men jeg har ikke gjort det før, så jeg er litt usikker på om jeg burde tukle med det uten å ha profesjonelle her :P 

Skrevet
9 timer siden, 2ne skrev:

Syns det var små-morsomt jeg, jeg humra litt for meg selv opp til flere ganger :lol: 

Jamen jeg gjorde det, jeg også altså :lol: Det er fortsatt et artig program - og de hadde jo en takknemlig oppgave siden det har vært mye morsomt i media i det siste :D 

9 timer siden, 2ne skrev:

Blåser, Siri.. Blåser :aww: 

Jeg HAR blåser.... jeg HAR blåser... men det virker  litt overkill å blåse en hund som bare har vaska skjegget sitt :aww: 

8 timer siden, Pringlen skrev:

Pøh på deg, hilsen Zolo (badet 2 ganger i sitt liv) 

20170114_004813.jpg

(vel, søstra hennes er hundegårdsbikkje, hun er visst gul :x )

:lol: 

1 time siden, Wildlife skrev:

Klar for årets første skitur?med barn å pulk og hund. Vi har leid pulk for å prøve. Første gang. Blir spennende. Er ganske fersk på ski så? 

Weeee :D Lykke til - det går nok kjempefint skal du se :). Vi skal straks ut på årets andre skitur... 

55 minutter siden, 2ne skrev:

AN venter jeg på sykepleieren, og det er sikkert bare fordi jeg har vært klar for at hun skal komme i en halvtimes tid nå :P Hadde tidsskjemaet vært like "stramt" som det pleier å være, så hadde hun sikkert vært her alt :lol: 

Er ikke det bra typisk? :lol: 

Nå har jeg spist nesten hele frokosten min - har bare en halvdel av rundstykket igjen... det er med kirsebærsyltetøy :aww: 

Guest Klematis
Skrevet

Artig når varmepumpa slår seg vrang og blåser kald luft fem minutter før man må dra på jobb. Kunne ikke akkurat ringe han pappa superhelten med samme varmepumpa som meg klokka 0645 en lørdag for bistand heller.:PJaja greit å ha en ovn på lur da.

Du veit det er glatt ute når du holder på å forulykke flere ganger på vei til jobb og må holde deg fast i søppelkassene til brukerne for å komme helskinnet fram til døra. :ahappy: Flott med snø oppå isen altså.

 

Skrevet
14 timer siden, Siri skrev:

Jeg har aldri - og kommer aldri - til å lage noe  med grønne erter frivillig :aww: 

Jeg synes det høres veldig merkelig ut... Jeg tror aldri jeg har hørt om noen som tar ultralyd så seint, for å si det sånn. Det er vel bare røntgen som gjelder da vel? 

Ok - jeg vet hvem han er... jeg måtte bare Google først :lol: 

Finfin sparktur igjen, men får ikke jeg sprettrumpe av denne trimmen, så får jeg det aldri :aww: Men jeg merker jo at Willy ikke er like sprek som før. Han legger ikke inn de råe spurtene lenger, slik han hadde før (selv om han godt kunne tatt det litt mer med ro inn mot slike vegkryss.... ). På slutten av turen begynte det å snø :D 

FILM, Film så vi andre også kan nyte det.

13 timer siden, MarieR skrev:

Bjarne Brøndbo altså :lol::wub: *tørker tårene* "Æ har lyst på godbit æ å!" 

Menne...Border Collie?

(Ja, går ut fra at jeg ikke er den eneste som ser Norske Talenter her? :P )

Men det finnes vel slike avarter av Bc, som er strihåret???

Prima er så lykkelig, for det er snø ute, et lite dryss på bakken- og lykken er fullkommen.

  • Like 1
Skrevet

Akkurat nå gleder jeg meg veldig til første fellestrening i lp på veldig lenge! :ahappy: OG, jeg er uthvilt og i fin form. Fiiin lørdag. :D 

  • Like 3
Guest *Kat84*
Skrevet

Etter at vannet forsvant her i går pga noen gravde feil så har jeg hatt vondt i både magen og hodet i dag. Så jeg våknet tidlig, luftet og matet Sjef, drakk vann, og la meg til å sove igjen. Nå er det bedre. 

Og i dag har vi faktisk snø som blir liggende! I går forsvant det jo omtrent like raskt som det kom. Det var bare slaps, så den jubelen min ble kortvarig. :aww: 
Men i dag ligger det kram og fin snø, og det er til og med litt minusgrader her :)

Sjef har hentet fram valpen i seg igjen, så jeg vet ikke om jeg gleder meg eller gruer meg til å gå tur med han i dag. Får tine opp mer pølse så blir han litt mer samarbeidsvillig igjen. Han hopper og leker som en valp så snart han ser snø :lol: 

Rett etter jeg hadde sluttet å filme fikk han en skikkelig raptus. Kastet hele fremre kroppen i bakken mens han logret vilt og løp som en tulling frem og tilbake. For så å avslutte det med å rulle og kose med snøen. Jada... 
Det hele gikk så fort at jeg rakk ikke å få ham på film. Umulig å følge han der med kameraet når han løper slik og er tett på meg. :P 

Skrevet
51 minutter siden, Siri skrev:

Jamen jeg gjorde det, jeg også altså :lol: Det er fortsatt et artig program - og de hadde jo en takknemlig oppgave siden det har vært mye morsomt i media i det siste :D 

Ja, og det ser vel ikke akkurat ut som at det blir mindre kjedelig fremover :lol: 

51 minutter siden, Siri skrev:

Jeg HAR blåser.... jeg HAR blåser... men det virker  litt overkill å blåse en hund som bare har vaska skjegget sitt :aww: 

Hvis du blir bløt da bikkja ligger på deg, så er det ikke overkill med blåser :aww: 

51 minutter siden, Siri skrev:

Er ikke det bra typisk? :lol: 

Jo! 

Hun har vært her nå da, og det er jo helg, så jeg tipper at hun kanskje ikke var supererfaren med hverken piccline eller stomi *sukk* Picclinen er fortsatt vrang og stuck, så vi fikk ikke skifta tuppen i dag heller, til tross for assistanse fra super-pappa med verktøyet sitt, og da ble hun helt handlingslamma, stakkar :rolleyes: Godt jeg er såpass erfaren på dette nå, sånn at jeg kunne ta en sjefsavgjørelse om at vi kunne koble til væska selv om vi ikke fikk bytta i dag heller.

Sånn generelt så er de jo søte disse sykepleierne, de setter i gang infusjonen i en viss fart og spør om det er greit.. Javisst, og hvis det ikke er greit, så skrur jeg den opp eller ned (ikke så ofte det skjer da :P ) etter eget ønske :P 

Skrevet
13 timer siden, MarieR skrev:

Bjarne Brøndbo altså :lol::wub: *tørker tårene* "Æ har lyst på godbit æ å!" 

Menne...Border Collie?

(Ja, går ut fra at jeg ikke er den eneste som ser Norske Talenter her? :P )

Jepp, border collie. Den er bare bearded :P

  • Like 2
Skrevet
11 minutter siden, Line skrev:

Denne frøkna er 6 år i dag, og har fått ren ny snø i bursdagsgave! 

12743713_10153472204686985_4786523850132

Gratulerer med dagen til verdens beste Smule :wub: 

Gratulerer med dagen :)

  • Like 1
Skrevet
12 timer siden, Siri skrev:

Det er jo så kjeeeedeeeeeliiiiig :lol: Men jeg brukte tida ETTER at jeg hadde skiftet på meg tørre klær til å børste en absurd flokete Willy... Etter at jeg bada ham for noen dager siden, kan han ikke SE en sele uten å floke :o Hva skjer? Det frister jo lite å dra ut på tur med spark når jeg vet jeg har en times pelsjobb etterpå.... Yasmine får jo ikke en floke av selen sin (det kan jo ha noe med at den bare "er" på kroppen hennes og ikke akkurat brukes :aww: 

Aner jeg et snev av lyst til nedklipping her? 

Skrevet
12 timer siden, SFX skrev:

Anmasende - tenk på masete. 

 

Nå tuller dere fælt her, alle dere som påstår at det skrives med en s. Det har ingenting med å mase å gjøre.

Fra en dansk språkside, siden den forklarer opphavet bedre enn de norske sidene jeg fant:

Hvorfor to s’er – betyder det ikke at mase sig på, og bør det derfor ikke staves med et enkelt s …? Nej, ordet anmassende stammer ifølge min nyindkøbte ordbog fra det tyske ord anmassen, sich anmassen, som egentlig betyder at tilmåle sig (tildele sig). Det udtales med de to s’er (ligesom ordet passende), selv om de fleste af os udtaler det med et enkelt s – undertegnede inklusive.

Stol på språkfølelsen din du @Siri:aww:

 

  • Like 3
Skrevet
15 timer siden, Tøfflus skrev:

Ohhhh lykke, en venns lille saluki-gutt på 8 mnd som har vært borte i 5 dager ble i dag funnet, fytti så glad jeg ble, lille snutten :wub:Etter omstendighetene ved godt mot, men hadde noe skader så nå har han vært på vet kontroll og alt er vel. Tenker husse kommer til å knuge lille :heart: sitt godt inntil seg i kveld. Og for et engasjement det har vært for å finne han, folk har stilt opp overalt. Fine, fine saluki-verden.

 

Og Mocca er overbevist om at hun er drektig. Hun har bedt om frokost to dager på rad (hun spiser normalt ikke frokost) og etter sin egen porsjon, som var ganske raus, stjal hun resten av Calle sin. Og pipe-tyte, kosemose HELE tiden. Jepp, her er det noe på gang. Ikke sant? Selv om det bare er en uke siden parring. Det ER noe, jeg tar ikke feil? Si at det er noen små skrangleverk der da, pliiis.

Definitivt noe på gang. Har snart huset fullt av små-skrangler du!

12 timer siden, Ozzy skrev:

Nettopp :ahappy:

FB_IMG_1484346924793.jpg

Presis. 

Skrevet

Hjelp noen, noen klarte å trykke på noe og nå får jeg bare opp absolutt alt av ny aktivitet - ikke bare nye innlegg i forskjellige tråder :icon_redface: Kan noen fortelle meg hvorfor? Finner ikke noen innstillinger som har med det å gjøre heller... 

 

 

Bare glem det, logget ut og inn så fungerte det igjen! 

 

Screenshot_20170114-122545.png

Skrevet
1 time siden, Line skrev:

Denne frøkna er 6 år i dag, og har fått ren ny snø i bursdagsgave! 

12743713_10153472204686985_4786523850132

Gratulerer med dagen til verdens beste Smule :wub: 

6 år allerede?! Gratulerer med dagen! :D

  • Like 1
Skrevet
27 minutter siden, Symra&Pippin skrev:

Nå tuller dere fælt her, alle dere som påstår at det skrives med en s. Det har ingenting med å mase å gjøre.

Fra en dansk språkside, siden den forklarer opphavet bedre enn de norske sidene jeg fant:

Hvorfor to s’er – betyder det ikke at mase sig på, og bør det derfor ikke staves med et enkelt s …? Nej, ordet anmassende stammer ifølge min nyindkøbte ordbog fra det tyske ord anmassen, sich anmassen, som egentlig betyder at tilmåle sig (tildele sig). Det udtales med de to s’er (ligesom ordet passende), selv om de fleste af os udtaler det med et enkelt s – undertegnede inklusive.

Stol på språkfølelsen din du @Siri:aww:

 

Oj, da har jeg en norsklærer fra barneskolen å banke opp, hadde ikke vedkommende vært begravet allerede! 

Nå har jeg gredd gjennom Foenix - og siden hun bare har pels i skjørtene, og det meste ble med kammen, var det en kjapp jobb. Hun hadde derimot mer pels på labbene enn ellers på kroppen, så hun fikk en ordentlig klippejobb der - tenkte det var lurt å få gjort før dagens tur, for å unngå snøklumper mellom tærne. Så klarte jeg selvfølgelig å klippe litt for langt på ei klo, så den blør. Jaja, satser på at vi kan gå tur likevel, hun satt lenge med foten i potetmel. Jeg kan i hvert fall starte med å komme meg ut av pysjen, inn i turklær, og se om hun blør ned gårdsplassen som en test.

  • Like 2
Skrevet
2 timer siden, 2ne skrev:

Jeg venter fortsatt på sykepleier jeg. Har fått gjort noe fornuftig mens jeg venter da, klippet klør på alle tre jentene, det var 2 av de ikke så imponert over, både Nora og Leah oppfører seg som at det er beina deres jeg klipper, ikke klørne - og nei, jeg pleier ikke å klippe de til blods :P Også har jeg jaget hybelkaninene etter røyte-Nora ned i søplebøtta :teehe: 

Men jeg begynner å bli sulten, så jeg håper sykepleieren er rett rundt hjørnet. Jeg kan strengt tatt skifte på stomien sjøl, men jeg er litt usikker på såret, og siden alt sitter så nært hverandre får jeg ikke tatt av bare plata og ikke bandasjen. Det er sikkert ingen heksekunst å skifte på såret heller, men jeg har ikke gjort det før, så jeg er litt usikker på om jeg burde tukle med det uten å ha profesjonelle her :P 

Men hvorfor kan du ikke spise før hun har vært?

 

Skrevet
Akkurat nå, Tricolor skrev:

Men hvorfor kan du ikke spise før hun har vært?

Fordi jeg har en hyperaktiv ilostomi, og foretrekker å skifte på den når den er forholdsvis rolig - dvs før frokost :) 

Skrevet
Akkurat nå, 2ne skrev:

Fordi jeg har en hyperaktiv ilostomi, og foretrekker å skifte på den når den er forholdsvis rolig - dvs før frokost :) 

Jeg skjønner! Det har jeg ikke tenkt på, har bare undret meg over at du ikke kunne spise før hun kom, og tenkt på at det hadde noe med IV-væskebehandlingen å gjøre. Men selvfølgelig, spising setter jo i gang tarmperistaltikken.

Du får få deg en stor spiker på solveggen, så du kan sette deg ut i solen med vannposen din :D 

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...