Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

:gaah:[insert nordnorsk bannskap]. Her på bygda har det vært helt stille i dag, men selvfølgelig klarte jeg å time ettermiddagens luftetur slik at vi akkurat traff dagens første fyrverkerismell. Stakkars lille hund ble så redd :( Skulle ønske jeg hadde gått en halv time før...

  • Svar 4k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg fikk mye fint og nyttig til jul. Veldig fornøyd med alle gavene, og en må  jeg bare dele her inne. Mannen har laget/malt meg med alle våre 10 hunder i spannet

Endelig hjemme etter en lang lang lang tur til og fra Stockholm. Utslitt, sulten, tørst, trøtt, stiv og støl! Men det er SÅ verdt det når jeg kommer hjem med en ny svensk, nordisk og INTERNASJONA

"Tror du det er dødelig?" "Nei." Den følelsen av lettethet.

Posted Images

Skrevet

Jaja det ble i hvertfall kalkun i år på meg. Men fant også ut at musene har hatt inngang til huset så jeg spurtet ut og fikk tak i stålull så det ble tett det hullet

Skrevet

Hvordan har 2016 vært her? Hektisk, preget av stress og sykdom, men heldigvis også mye bra, men lille bebis har blitt 3 år! Satser på at 2017 blir mindre stress, mer ro i sjel og kropp, og mindre sykdom. Det tror jeg vi kan klare :ahappy:  Håper ALLE får et bra 2017, med de forutsetningene man har. :flowers:  Feirer litt ekstra at jeg har alle tre hundene mine, alle tre hestene mine og alle tre kattene mine enda. Og alle kaniner og gakker :D

  • Like 6
Skrevet
29 minutter siden, Tøfflus skrev:

Å fytti.......veldig glad du fant han :wub:

Søsknene hans har vært med på det motsatte i dag. Vi fant nemlig en bortkommet ES-frøken i skogen i dag, redd, kald og veldig sliten etter å ha løpt langt og lengre enn langt. Vi hanket henne inn, sjekket sosiale medier, og heldigvis hadde eier lagt ut en etterlysning så vi fikk kontakt og kjørte lille vakre hjem til eier igjen. Og det er jeg innmari glad for, for hun er veldig redd for fyrverkeri hun, og bare tanken på om vi ikke hadde funnet henne og hun hadde blitt igjen helt alene i skogen akkurat denne kvelden/natten......Nå er hun hjemme igjen, trygg og glad :wub:

JA! Jeg og - tror jeg har fått 15 nye grå hår i dag. Men tufsen min var like blid. :aww: 

:wub: For en fantastisk følelse å kunne hjelpe sånn. Vi hanket inn en IS i fjor på nyttårsaften, han var riktignok ikke redd raketter, men hadde stukket av gjennom en åpen dør. Fikk vekket jungeltelegrafen og eiern kom og henta han, lykkelige over  å få igjen fjompen sin. :ahappy: 

Skrevet

:sint_01:Her smeller det verre allerede. Kunne nå folk enda ventet til midnatt, men neida. Stakkars redde dyr rundtomkring. Mine reagerer ikke, men rådyrene, elg, rev, grevling og garantert mange andre dyr springer nå vettskremte rundt. Og greit - jeg er den sure kjerringa i området her som har NEKTET å delta i den "felles oppskytinga" og nektet å kjøpe "andeler" i oppskytinga her. Har hatt unger på døra som har solgt andeler og blitt rimelig sur og avvisende når de har kommet og hatt med seg hunden sin i kobbel på salgsrunden, for å selge rakkettoppskytingsandeler..... For jeg ser overhodet ikke morroa med denne tullete tradisjonen!!

Skrevet
4 timer siden, Annik skrev:

Orket ikke å kjøpe kalkun, og fant ut at vi heller skulle bruke noe vi allerde hadde i fryseren. Så det blir svinestek som nyttårsmiddag :D

Jeg er rastløs og har lyst til å begynne å lage middagen nå med en gang, men jeg skal klare å vente litt til. I dag er ikke dagen for tidlig middag :lol:

Det blir det her også, selv om jeg aldri har laget det før :D 

3 timer siden, Klematis skrev:

Bomma på åpningstida på begge dyrebutikken i byen igjen. Det som står på nettsidene stemte ikke. Så da suste jeg innom Eiker senter siden jeg kjører rett forbi på vei til min søster og jeg var så klart fem min for sen der også:PMen jeg slapp inn og så litt vill ut i blikket trur jeg for jeg fikk lov å handle likevel:D

Så da er for mot sensitiv hud og godis til kvelden handla inn og blodtrykket kan senkes.

Komme seg til Bærum da kanskje. Der er det nok flust med raketter som vi ikke har sett siden jeg bodde i Oslo for hundre år siden tenker jeg.:ahappy:

Bor du i Øvre Eiker eller? Har lest flere innlegg fra deg her nemlig, så det kan virke litt sånn :D Bor i Øvre Eiker selv, så det er bare å rope ut, hvis du ønsker turselskap en dag :D

Skrevet
21 timer siden, SFX skrev:

Jeg slår dere sammen, for jeg misliker at jeg kaster mat - men jeg aner ikke hvordan jeg skal utnytte udde ingredienser. Jeg kan ikke lage mat, har aldri lært det hjemme, og har noen få retter jeg lager på omgang. Jeg kan ikke titte i skapene og tenke, ah, dette blir en god whatever. Jeg har for eksempel tre poteter, en gul løk og et halvt kålhode. Men jeg aner ikke hva jeg kan bruke det til. 

Jeg er ganske god på å lage spikersuppe, så du får spørre her på Sonen og liste alle råvarene du har, så finner vi på noe til deg! :D @Raksha Så sinnsykt skummelt. Jammen bra han dukket opp igjen, det er så skummelt med hunder som tar seg egne turer. 

 

Kuro bjeffer på fyrverkeri. Han er ikke veldig redd, men han begynner å bjeffe og stresser seg opp. Det jeg gjør i år, er å ha en boks full av godbiter og hysje på ham og belønne når han er stille. Han bjeffer fortsatt en gang eller to på høye smell, og hvis det går en stund siden forrige runde. Jeg tror det funker greit, for han roer seg og blir opptatt av å tigge istedet. :P 

Jeg er ikke så glad i fyrverkeri selv heller, jeg. Musikeren mente vi burde kjøpe litt og sende opp, for det er tradisjon for ham. Men han gikk med på å bare stå på terrassen oppe på Nordberg og se utover hele Oslo, det blir pent! 

Vi koker kraft til sausen vi skal LAGE @Raksha til hjorten vi skal spise etterpå :D Så da har jeg selvfølgelig fått skikkelig vondt i magen... Håper det skjerper seg...

Skrevet

Her smeller det godt nå med jevne mellomrom. Skal snart få luftet hundene før kvelden men akkurat nå er det opptatt med å tigge hos kokken.... :P

 

  • Like 1
Skrevet

Jeg har vært på tur med hundene, og må innrømme at jeg ble nesten litt skuffet over at det var lite fyrverkeri ute. 13 år på rad med nyttår på fjellet, så lenge siden jeg har opplevd raketter. :P I år er første år hjemme på lenge lenge. Nevø og Fetter leer ikke på et øre da, heldigvis. Men det er jo egentlig veldig unødvendig med fyrverkeri. Snakk om å sløse bort penger på tull. Det er jo bare å vente på morgendagens innslag i avisen om øyeskader...

Skrevet

Ok, nå smeller det nesten kontinuerlig her... Angrer litt på at jeg ikke insisterte på at vi dro på hytta, selv om det er mørkt og kaldt der, for dette er litt slitsomt for både Kuro og meg.

På den andre siden hadde det vært kjipt å være på utedo istedenfor vannklosett. :P  

Skrevet

Jeg liker fyrverkeri, jeg :P Det er kanskje ikke lov å si, men synes det er fine greier. Dog skulle jeg ønske det var offentlige oppskytninger. Det hadde vært vesentlig finere å se på, og så vet man når og hvor det kommer.

Har aldri hatt hester, eller andre utedyr, som har brydd seg noen ting. Tre noe berørte hunder har/har vi hatt (kullsøsken) ellers ingen som har tenkt stort over saken. 

  • Like 1
Skrevet

Også er jeg litt tipsy på rødvinsgløgg :lol: Håper naboen er hjemme så vi får sett litt fyrverkeri! Har vært på hytta de siste årene og der er det heller labert :lol:

Skrevet
18 minutter siden, Tinkie skrev:

@Raksha Så sinnsykt skummelt. Jammen bra han dukket opp igjen, det er så skummelt med hunder som tar seg egne turer. 

 

Vi koker kraft til sausen vi skal LAGE @Raksha til hjorten vi skal spise etterpå :D Så da har jeg selvfølgelig fått skikkelig vondt i magen... Håper det skjerper seg...

Veldig! Ikke vant med hunder som stikker, Lupin kan godt legge fra seg den vanen igjen altså :aww:  

 

:lol:  Nå skulle jeg kommet med noe supersmart! Men jeg er trøtt - prøver igjen nestegang :lol: 

Håper magen gir seg :(  

 

Stille her enda heldigvis, vet hestene reagerer litt, men håper hundene takler det greit, de har gjort det før. 

 

Skrevet
Akkurat nå, Pringlen skrev:

Jeg liker fyrverkeri, jeg :P Det er kanskje ikke lov å si, men synes det er fine greier. Dog skulle jeg ønske det var offentlige oppskytninger. Det hadde vært vesentlig finere å se på, og så vet man når og hvor det kommer.

Har aldri hatt hester, eller andre utedyr, som har brydd seg noen ting. Tre noe berørte hunder har/har vi hatt (kullsøsken) ellers ingen som har tenkt stort over saken. 

Jeg er også glad i fyrverkeri, alltid vært. Jeg er litt glad i voldsomme ting, så de som smeller verst og har mest farger er best. :lol: Men så var det pengene og idiotien og dyrene da.. Mine dyr reagerer ikke (er vel knapt noen andre her som ville merket det heller) og jeg er ikke en sånn som løper rundt med fyrverkeri i hånda, men jeg har ikke penger å sette fyr på.  Har sett min andel skader og brann og skjønner at det er kjipt for redde dyr, så litt orden i sakene hadde sikkert gjort seg.

Jeg gikk rett i bakken en gang fordi jeg fikk en rakett i tinningen, selvsagt en sånn alkoholdrevet luring som fyrte opp inne i boligområdet jeg gikk i (den gangen jeg bodde i by, fysjom). Ikke rart jeg er litt snodig. :anette:

  • Like 4
Skrevet
Akkurat nå, Raksha skrev:

Veldig! Ikke vant med hunder som stikker, Lupin kan godt legge fra seg den vanen igjen altså :aww:  

Kuro åpner jo utgangsdøra selv hvis han kjeder seg veldig. :P 

 

Akkurat nå, Raksha skrev:

:lol:  Nå skulle jeg kommet med noe supersmart! Men jeg er trøtt - prøver igjen nestegang :lol: 

Håper magen gir seg :(  

 

Jeg lover, det er lett. Og blir godt. Jeg sier ikke at Toro er noe dritt, altså, men det er faktisk ikke så vanskelig å lage gode sauser.  Jeg mener, særlig hvis fiskesausen  ofte er harsk, så kan det jo være lurt å lære seg en kjapp reserveløsning :) Hvilken saus er det dere pleier å bruke?

Skrevet

Godt nytt år til hele fine hundesonen :D

Jeg er også på landet hvor det er veldig lite fyrverkeri. Ikke hørt eller sett en eneste rakett enda. Det pleier å være litt akkurat ved midnatt, men det er som regel over på 5-10 minutter. Veldig spent på om Sanna og Wilbert reagerer noe, tror heldigvis ikke de gjør det.

Vi har spist deilig pinnekjøtt og nå skal jeg ta med hodelykta og hundene ut en svingom i skogen :D

  • Like 2
Skrevet
31 minutter siden, enna skrev:

:sint_01:Her smeller det verre allerede. Kunne nå folk enda ventet til midnatt, men neida. Stakkars redde dyr rundtomkring. Mine reagerer ikke, men rådyrene, elg, rev, grevling og garantert mange andre dyr springer nå vettskremte rundt. Og greit - jeg er den sure kjerringa i området her som har NEKTET å delta i den "felles oppskytinga" og nektet å kjøpe "andeler" i oppskytinga her. Har hatt unger på døra som har solgt andeler og blitt rimelig sur og avvisende når de har kommet og hatt med seg hunden sin i kobbel på salgsrunden, for å selge rakkettoppskytingsandeler..... For jeg ser overhodet ikke morroa med denne tullete tradisjonen!!

ENIG. Jeg hater hele rakettstyret! Det bråker, er dyrt, det blir brann, og folk blir skada. Dyra er redde, og det er **** ikke pent heller! *Sur*

  • Like 2
Skrevet
Just now, Wednesday said:

ENIG. Jeg hater hele rakettstyret! Det bråker, er dyrt, det blir brann, og folk blir skada. Dyra er redde, og det er **** ikke pent heller! *Sur*

Ja. Sånn inside info: Det er TO kvelder i året leger helst ikke vil ha vakt; den ene kvelden er nyttårsaften (alkohol-relaterte skader, slosskamp, rakettskader, øyeskader, bruddskader, brannskader med mer), og den andre er 16.mai.

Vi bor i by, og her smeller det nonstop fra kl 18 til kl 02. Jeg tviler sterkt på at alle har søkt om tillatelse, slik lovverket er nå.
Og når nabodame (med hund...) sender meg snap med fyrverkeri fra gata rett ovenfor huset mitt, blir jeg DRIT SUR!!

Skrevet

:yawn: Tror jeg får gå ut og henge litt med kyllingene før jeg sovner her jeg sitter. Jeg har vært så trøtt i det siste, tipper det blir greit å få snakka med legen om justering av B12-intervaller.

Hvis noen kjeder seg, så kan vi jo alltids ha nyttårschat? Det var vel derfor den ble laget, i sin tid. Da jeg var ung, og så videre. :lol: 

Skrevet
8 minutter siden, enna skrev:

Ja. Sånn inside info: Det er TO kvelder i året leger helst ikke vil ha vakt; den ene kvelden er nyttårsaften (alkohol-relaterte skader, slosskamp, rakettskader, øyeskader, bruddskader, brannskader med mer), og den andre er 16.mai.

Vi bor i by, og her smeller det nonstop fra kl 18 til kl 02. Jeg tviler sterkt på at alle har søkt om tillatelse, slik lovverket er nå.
Og når nabodame (med hund...) sender meg snap med fyrverkeri fra gata rett ovenfor huset mitt, blir jeg DRIT SUR!!

Har hørt om det før ja. Så vanvittig unødvendig. 

Har smelt godt her også i noen timer nå. Var ute på en liten tur med Rafiki, og da snudde han seg etter lydene og titta opp i lufta. Gjorde ikke tegn til å ville flykte. Men nå som vi er inne, piper han og stirrer på vinduet. Han har det greit, men jeg blir hjemme med han. Hadde egentlig tenkt å la han være hos mamma mens jeg dro på fest, men jeg vil se selv hvordan han er.

  • Like 1
Skrevet

1 av 29 punkter på listen er gjort, kalkunbrystet (eller var det låret?...) satt i ovnen - tilbehøret får lages etterpå. Migreneanfallet kom ikke fryktelig beleielig i dag, gitt. Det hjelper ikke akkurat at det smeller i ett sett rundt her. Tatt migrenemedisin som fungerer til en viss grad da. 

Nytt år blir det uansett :D 

 

Skrevet

Mellom kl 18 og 02 så trenger man jo uansett ikke å søke om tillatelse. Jeg synes fyrverkeri er pent, men det flotteste er slike store fyrverkeri som kommunen og slikt sender opp. Her har jeg akkurat vært ute med jentene så de fikk gjort fra seg før det smeller til for fullt. Har vært litt smell her, men heldigvis bryr ikke jentene seg det spøtt om det. Kan kikke opp om det kommer et realt smell, men ellers ingen reaksjon.

 

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...