Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
6 timer siden, Eplefe skrev:

Jeg har en hurtta slush combat suit til Milva som funker veldig greit, bortsett fra at det ikke rekker å tørke fra en tur til neste. Ville vurdert å kjøpe ett til om ikke for en liten detalj: samboer bruker det ikke, for han synes det er vanskelig å få på. 

 

Et regndekken som dekker bryst/mage og er passe høy i halsen men ikke for fôret. Noen tips?

Hurtta torrent jacket har høy hals :)

TorrentCoat_cherry.png

  • Svar 3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Når du står midt på en idrettsplass et sted i Ungarn og griner av lykke, men du kjenner ikke en kjeft rundt deg som du kan sprette metaforiske champagneflasker med... Foenix ble internasjonal cha

Akkurat nå er jeg veldig fornøyd og litt stolt av lille store Fetter som har blitt B-godkjent redningshund på ettersøk i helgen. Flinke gutten min.  

Jaggu ble hun ikke fylkesmester og vinner av klassen også

Posted Images

Skrevet

Det som i så ut til å bli en giddalaus dag viste seg å bli litt mer aktiv enn hva godt er. 

2 timer og 1 mil tilbakelagt i dag. Halve tiden var inne i skogen. Og det er jo bare deilig når det er friskt og vått :heart: 
Resten av tiden ble brukt på vei inn i skogen. 
Og jeg fant ut at jeg skulle ta en litt lengre vei hjem, så jeg gikk til endes. Og ikke tenkte jeg på at det da totalt sett ville bli en helt time gjennom byggefelt og så langs vei til sammen. 

Har i det minste funnet av-knappen til Sjef nå da. Ikke gæli bare det :aww:  

 

Skrevet

Koker lever som skal tørkes i ovnen. Det er visst lammesesong nå, så jeg fikk kjøpt billig lammelever som skal bli godbit! :D Meny solgte mye uvanlig å selge i en norsk dagligvarebutikk nå, blant annet lammehjerter. Eller, det var den eldre damen som stod ved siden av meg som syntes det var rart, for det hadde hun ikke sett før. Jeg sa jeg skulle bruke leveren som godbiter til bikkja. Man må tenke litt utenfor boksen og sånn, og det var hun enig i. Men lammehjerter, det var litt etisk ukorrekt, hehe.

  • Like 1
Skrevet
9 minutter siden, Siri skrev:

Selvsagt måtte jeg kjøpe den boksen med is i dag siden vekta viste 1 kg opp siden i går :aww: 

Min type logikk :aww:  

  • Like 2
Skrevet

For ein start på dagen!
Sambuar reiste avgårde på jakt nedi her i 5 tida i natt, og fordi han ikkje ville vekke meg eller Hera ved å hente sine nøklar oppe, og ikkje fant reservenøkkelen, tok han like gjerne og låste seg ut med min nøkkel. Utan å sende meg ei melding om det sjølvsagt, så når eg skulle avgårde på jobb i dag tidleg, vart det eit voldsomt styr med leiting før eg til slutt ringte han. 
Så når eg fikk vite kvar dei låg, tok eg nøklane, låste ytterdøra og kjørte avgårde. 

Var komt nesten heilt inn til Førde før eg skjønte at det var noko som ikkje stemte heilt, fant fram mobilen og såg at han hadde ringt meg heilt i frå eg passerte han når han var på veg heimover igjen. Då hadde eg låst han ute... Tar 20 minutt å kjøre ein veg, men hadde ikkje stort anna valg enn å snu, så når eg var komt nesten til Naustdal igjen, på rekordtid i drittværet, ringte han opp igjen og sa han hadde klart å få opp soveromsvinduet i 2. etg. Trur ikkje det kan ha vert så enkelt, sidan det er gammaldagse vindu, med gammaldags låsesak, så flaks for han at vinduet ikkje var låst :teehe:
Så då var det i grunn berre å snu bilen enda ein gong og rase avårde i all hast, for å rekke jobb. Havna sjølvsagt bak ein snegle på fire hjul, men rakk jobb med 1 minutt! 

Eg som ellers likar og vere tidleg ute, og startar gjerne 10 minutt før tida. Var heilt ødelagt første halvdel av arbeidsdagen :|

Skrevet
7 timer siden, Symra&Pippin skrev:

Men dere moderatorer, har dere kontakt med @RAH? Vet han om problemene? Han svarer ikke i tråden om at sonen hikker.

Jeg har hjemmekontor i beste Siristil. Burde skrevet ut noe før et møte jeg skal på klokka 12:00, men skriveren min virker ikke. Må ha ny. Dra litt tidlig og håpe på at jeg får skrevet ut der møtet skal være da kanskje.

 

Vi har dessverre ikke noen bedre måte å få tak i han på. 

 

Akuttrukket tann idag, med flere komplikasjoner enn nødvendig. Men tannlegen visste råd og dopet meg ned så jeg sov igjennom de værste smertene etterpå (i tannlegestolen under overvåking). Jeg er imponert over tannlegene her, de er superflinke! 

Nå skal jeg gå på ikke mindre enn to forskjellige penicillin kurer i 2 uker. Og en haug med rødtrekanta piller for smerter. Trøtt.no! Pcn glemte jeg på jobb og tlf ladern ligger igjen i bilen som jeg har lånt bort. Godt man har bøker. 

  • Like 1
Skrevet
2 timer siden, Krutsi skrev:

På den snurrepila du får oppe i adressefeltet..

Takk!

Når man har et sånt hode som jeg har så er det mye som blir morsomt. Jeg skumma gjennom de siste par sidene og oppfattet at @SFX hadde en sår stump pga en ikkefunksjonell truse. Så trodde jeg det var den samme stumpen hun refererte til med ordet bakluke. :lol:

I dag skal jeg lage pannekaker til middag. Når det er et halvt år siden jeg har spist det så får det heller være at vekta viser en aldri så liten økning siden forrige uke. Blåbær har jeg også kjøpt.

  • Like 2
Skrevet

Akkurat nå har jeg snoket rundt på finn.no etter sofa. Vi skal ikke ha ny nå, men skader ikke med litt "windows"shopping. Det hadde vært så mye lettere å møblere her med en hjørnesofa enn 2 + 3 som vi har nå. Dessuten har vi ganske mørk sofa og lyse hunder, og trekk som ikke kan tas av. Vet ikke hva vi tenkte på da vi kjøpte den. Tror det kun var prisen og at den er veeeldig behagelig å sitte i. :lol: 

Skrevet
2 timer siden, Ozzy skrev:

Hurtta torrent jacket har høy hals :)

TorrentCoat_cherry.png

Takk! Har kikket litt på den allerede, så litt greit å få den anbefalt også. :P 

Skrevet
6 minutter siden, Eplefe skrev:

Takk! Har kikket litt på den allerede, så litt greit å få den anbefalt også. :P 

Vi har den til begge bikkjene, veldig fornøyd :) 

  • Like 1
Skrevet
Med disse skjønte Pøbel plutselig alt jeg bad han gjøre og litt til! [emoji38]

28762728764_1b54ca1cd3_z.jpg

Har så lyst til å prøve, men hørt at det lukter helt fryktelig når det tørkes. Stemmer det? [emoji14]

Sent fra min SM-G925F via Tapatalk

Skrevet

@Cavalierflat Det henger igjen i bokstavelig talt dagevis og det er en viss fare for at du ikke vil takle lukten av rå lever ever again (om du er lik som meg). Men jo verre lukt for oss jo bedre for hundene som regel ?? Rå storfelever lukter sterkere enn lammelever etter min erfaring.

Men takk for tips ang hjerter, det skal jeg dra på leting etter! 

Skrevet
22 minutter siden, Cavalierflat skrev:

Har så lyst til å prøve, men hørt at det lukter helt fryktelig når det tørkes. Stemmer det? emoji14.png

Sent fra min SM-G925F via Tapatalk

Jeg kokte det først. Det har jeg ikke gjort tidligere. Ikke no' særlig lukt i det hele tatt. Tørket i 50 grader i varmluft en times tid. Vet ikke om det hadde noe å si at det er lammelever og ikke okselever (som jeg har brukt tidligere)?

Skrevet
@Cavalierflat Det henger igjen i bokstavelig talt dagevis og det er en viss fare for at du ikke vil takle lukten av rå lever ever again (om du er lik som meg). Men jo verre lukt for oss jo bedre for hundene som regel ?? Rå storfelever lukter sterkere enn lammelever etter min erfaring.

Men takk for tips ang hjerter, det skal jeg dra på leting etter! 

22 minutter siden, Cavalierflat skrev: Har så lyst til å prøve, men hørt at det lukter helt fryktelig når det tørkes. Stemmer det? [emoji14]

Sent fra min SM-G925F via Tapatalk

Jeg kokte det først. Det har jeg ikke gjort tidligere. Ikke no' særlig lukt i det hele tatt. Tørket i 50 grader i varmluft en times tid. Vet ikke om det hadde noe å si at det er lammelever og ikke okselever (som jeg har brukt tidligere)?

Takk for svar. Da får jeg prøve lammelever om det blir iallefall. Forer jo med rå lever til tider, men hadde vært gøy å kunne lage godbiter også. Vi får se hvor tøff jeg er [emoji1]

Sent fra min SM-G925F via Tapatalk

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...