Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 659
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

"Har fanget min første pokémon" - kvinnelig familiemedlem, 60 år.

Posted Images

Skrevet
6 minutter siden, Kristiin skrev:

Kjøper dere ting i appen? Jeg har som regel bare en intertuber, men ser de fleste har det på alle ni.. 

Nei, holder på å tar gymmer sakte men sikkert så jeg kan kjøpe bag uppgrade etterhvert :) 

Skrevet
6 minutter siden, Kristiin skrev:

Kjøper dere ting i appen? Jeg har som regel bare en intertuber, men ser de fleste har det på alle ni.. 

Har ofte flere incubators gående ja. Meste jeg har hatt er 4 bare, men mannen har ofte 9 gående :) Han føler han får flere 10km egg av det faktisk. Jeg har fått ganske mange 10km uanvhengig hvor mange incubators jeg har gående da. 

Skrevet
6 minutter siden, Kristiin skrev:

Ah, aldri prøvd gym (enda) :D:lol:


Jeg gikk forbi en gym som var tatt av det gule laget, så jeg tenkte jeg kunne trykke på noen knapper for å støtte laget mitt. Endte opp med å sloss mot en sånn 3rd level evolved pidgey, som knuste magmaren min :lol: Og etterpå trodde jeg magmaren min døde helt, men det var bare at den var flyttet nederst på lista siden den var tom for HP :P Skjønner ikke bæra av gyms, tror jeg skal holde meg unna :P 

Skrevet
2 timer siden, Kristiin skrev:

Kjøper dere ting i appen? Jeg har som regel bare en intertuber, men ser de fleste har det på alle ni.. 

Jeg har brukt et par små hundrelapper på spillet, ja. Ellers så tar jeg gyms hver dag for å tjene penger i spillet. Har som regel 3 inkubatore gående (10km-hatcen var bare for morro) og nødløsning til når jeg blir fri for baller :)

Skrevet

Poden er glad i å gymme og får coins av det. Når vi skjønte at vi måtte collect coins :icon_redface:

Vi får fortsatt ikke 10 km egg og vi klekker egg hver dag. Kan det være en hangup på profilen hans? Alle andre får 10 km egg. 

Når du har klekket 106 egg og bare fått 3 - 4 10 km egg er noe galt,  sant? 

  • 2 weeks later...
Skrevet

Vis fram deres beste pokemoner :D 

Jeg er level 23 og har ikke all verdens å skryte av med tanke på levelen, men fornøyd med de jeg har :ahappy:  Er så gjerrig med stardusten min, så nesten ingen blir powret up :P Har rundt 200 000 stardust nå.

Snorlaxen min har stått på en gym siden torsdag! Lurer på hvor lenge han skal stå der, det er langt ifra en øde plass.

Screenshot_2016-10-02-20-04-02.png

Skrevet

Er bare på lvl 14 så her er det ikke mye å skryte av, men nå som jeg har pokestop i stua (inngangsdøra til naboen [emoji38] ) du kan jeg ihvertfall samle baller og komme meg litt videre etterhvert [emoji38]

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

Jeg er level 14 :P Farmer som **** for å bruke noen lucky-egg og komme meg opp i levels.... Har aldri power-upp'a en eneste pokemon heller, så alle er "original" fra egget eller fra fangst. Har nok til å upgrade både flegmon, piepi, ørten evoli og så videre... Så vi får se hvordan det blir når jeg har brukt mine 80 evee-candy, 200 drowzee candy og 200 rattata-candy :P  Fikk min første pantomine og vulpix i dag, den ene fanga jeg på butikken og den andre kom i et 5km egg. Jada, jeg henger etter som fan...

29504390633_3b2c7fe1d6_b.jpg

 

 

 

 

 

 

Skrevet
3 timer siden, Wilhelmina skrev:

Akkurat blitt level 24, og finner denne for første gang :gaah:

*klipp bilde*

Tips er at Jigglypuff bare må gå 1km som buddy for å få candy :) Tror jeg har fire Wigglytuff, så kunne du fått en av meg :lol:

Har ikke så mye å skryte av til å være level 24, alle fornuftige Pokémon er fra egg eller utvikling etter å ha samlet candy gjennom egg, får lite i det fri pga området jeg spiller i. Litt mer variasjon lengre ned i rekka. Men helt OK, har litt av hvert til å bruke mot gyms, bare de med gode angrep får bli. Skulle bare ønske jeg fikk mer Lapras candy slik at jeg kunne fôra den opp :)

IMG_0565.PNG

* er de som har fornuftige angrep for sin type

Skrevet

Vi har vært nesten 9 (NI!!!) timer i Oslo i dag og gutta er ekstremt fornøyde.  De fikk intet mindre enn 2 gyrados.  A fikk endelig et 10 km egg igjen. Med Schyther :|

Nå er både hunder og mammaer i koma...

Skrevet
7 timer siden, Kristiin skrev:

Hva er IV? :lol: angrep? 

Hva er bra IV? Hvordan regne det ut? :lol:

 

Jeg har 420 magikarp candy.. Men føler ikke heelt for å sløse de bort på 138 CP. Kommer de i høyere CP...?

A evolvet en fra 141 til 1670 ca. Iv finner du ut på pokeassistent  ( nettside ) , eller du får et rimelig ok bilde av det ved å trykke på apraise og lese hva treneren din synes om den. 

Edit: IV er pokemonens individuelle egenskaper.  Den kan ha høy cp men være dårlig i kamp. 

Skrevet
2 timer siden, Wilhelmina skrev:

Pokedexen min påstår plutselig at jeg har sett både Raichu, Exeggutor, Gyarados. Snorlax og Dragonite, men det har jeg jo slettes ikke?

Hvis du har sett de i en gym, så er det visstnok slik at det vises i "seen" på pokedex.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...