Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Akkurat nå, Perfect Image skrev:

Tenkte det må være noe som gjøres årlig? Jeg finner endel motstridende info, det er treverk på veggene der, noen sier det går å kalk male de veggene, andre ikke emoji14.png

Sent fra min SM-G900F via Tapatalk

Jeg malte murvegger da, så kan ikke uttale meg om tre. Men er bare å prøve. Er plasser i fjøset som burdet vært malt årlig her, pga høy slitasje eller gjennomgående sprekker som gir fukt. Men det er nå 4 år siden meg malte og det er fremdeles mye lyse vegger der inne. Malte bare akkurat der hestene går. Kalk vil jo gi et bedre klima i hønse/andehus, men vær obs på at ender griser noe grusomt med vannet sitt da, så der de søler vil det jo fort måtte males oftere. (om du skal ha ender :) ) 

 

 

  • Like 1
  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Raptus får flytte til Langedrag! ! Vi er så glade nå at vi har ikke ord!! 

Mange som fortjener klemmer, gratulasjoner og mye jeg gjerne skulle svart på her og der, men tiden strekker ikke til.   Vi hadde en fantastisk dag på lørdag og alt ble veldig bra. Stemningen

Jeg har lappen  Kunne hatt den i 10 år allerede om jeg ikke hadde vært så treig, men bedre sent enn aldri  Så får vi se om jeg tør å kjøre alene, da    

Posted Images

Skrevet
Akkurat nå, Raksha skrev:

Jeg malte murvegger da, så kan ikke uttale meg om tre. Men er bare å prøve. Er plasser i fjøset som burdet vært malt årlig her, pga høy slitasje eller gjennomgående sprekker som gir fukt. Men det er nå 4 år siden meg malte og det er fremdeles mye lyse vegger der inne. Malte bare akkurat der hestene går. Kalk vil jo gi et bedre klima i hønse/andehus, men vær obs på at ender griser noe grusomt med vannet sitt da, så der de søler vil det jo fort måtte males oftere. (om du skal ha ender :) ) 

 

 

Tenker jeg prøver, så får vi se hvordan det går. Endene tror jeg ikke kommer før evnt neste år, sliter med å få tak i den sorten jeg vil ha :P Så da kan prøve en sesong og se hvordan det går :) Takk for tips!

  • Like 2
Guest Yellow
Skrevet
21 timer siden, Kangerlussuaq skrev:

Hei, fellow traveller :D Vet du, jeg synes det bare viser integritet og kunnskap.

Folk som poserer med tigre eller delfiner vet ikke bedre, eller har valgt å late som at den informasjonen som er tilgjengelig for dem "ikke stemmer". Det blir litt som fundamentalister som nekter for at jorda er rund, at homofili virkelig ikke er noe å henge seg opp i (eller en "synd") eller at kondensstripene etter fly faktisk bare er normale fysiske regler. Det er ikke mulig å vri og vende på at det på noen som helst måte er OK å dope ned tigre for å tjene penger, eller holde marine pattedyr konstant sulten for å få de til å gjøre idiotiske triks i betongbasseng. Like lite som det ikke går an å vri å vende på at det ikke finnes noen andre sannheter enn at jorda er rund. Å evne å si "jeg var dum og jeg visste ikke bedre, men med informasjonen som ligger meg for hånden så må jeg innrømme at jeg føler meg dårlig og har endret mening" er voksent. Å sette sine egne egoistiske interesser (det var moro, se så søt da) foran velbefinnende til andre sentiente individer er for meg det samme som å synes mobbing av andre er morsomt. Det er barnslig, umodent og rektalt. Skulle ønske flere så dette. Så takk til deg for at du er fornuftig, ikke la andres barnslige holdninger get you down :) 

Selvsagt helt enig i det du sier, og unnskylder ikke mitt syn på dette. Bare noen ganger burde jeg også være LITT ydmyk i måten jeg fremstår på, men det er vanskelig å ikke bli veldig bastant på dette temaet altså, enkelte jo faktisk er svært dårlig opplyste eller bare rett og slett ikke har så høy kunnskap om dyr, slik at de for eksempel ikke ser at dette dyret på filmen egentlig er redd. Finnes derimot ikke mye unnskyldninger for å enda ikke ha fått med seg at sirkuselefanter eller hvaler i basseng ikke har det tipp topp, slikt burde strengt talt også tale for seg selv uten at man måtte ha hørt/lest om hvor ille de har det i etc media. Fått høre at jeg "er nødt til å jobbe med psyken" blant annet av et familimedlem fordi jeg så lett lar meg opphisse ang dette ? 

Skrevet

Nå er det bare TO dager igjen til Sanna sin valpeshowdebut :D Er så spent! Ikke på selve resultatet, det er bare hun og broren påmeldt i rasen og det er hipp som happ for meg hvem av de to som vinner (broren eies av ei god venninne av meg og det er jeg som skal stille han, blir minst like glad om det er han som får bir'et), men på hvordan hun oppfører seg i ringen og hva som står i kritikken! Det bør stå at hun er verdens fineste :wub:

  • Like 13
Skrevet
9 timer siden, Kangerlussuaq skrev:

Hahaha, du har så mange morsomme anekdoter om disse mannfolka :lol:  Henger sporadisk med en mannevenn! Love it! :lol: Høres delightfull ut

Hehe takk for det :D

3 timer siden, rosinbolle skrev:

Tidshjulet er en LANG serie! Men ikke så verst. 

Anbefaler å lese Assassins Apprentice av Robin Hobb eller The lies of Locke Lamora av Scott Lynch hvis du er på jakt etter noe skikkelig bra :)

Takk for tips!

 

---

I dag skal jeg på jobb, har bare to vakter igjen på Flesland noensinne, men så blir vi kanskje tatt ut i streik i morgen :lol: vet ikke om jeg synes det er bra eller ikke, men får ihvertfall sittet på Flesland hele siste vakten min og sagt farvel da ihvertfall (streikevakt) :)

Skrevet
18 timer siden, tutle skrev:

Hva med å feilstemme et instrument, det må han vel merke i den syvende sansen? :aww: 

Er din Pippin oppkalt etter Tolkiens Pippin? :P Og pris for å bytte skjerm ligger på rundt 1500, litt avhengig av hvor du gjør det. Om det ikke haste, kan du gjøre det selv (eller be den uheldige fikse) for en billig penge ved hjelp av ebay og youtube :P

Omg jeg dævver :lol::lol: 

10 timer siden, HeleneFS skrev:

Jeg leter etter en fantasy bokserie for tiden og ble anbefalt Tidshjulet. Noen andre som har lest denne serien? 

 

Koser meg ihjel for tiden, derfor er jeg så lite her. Trener, soler meg,  går på fjellet, drikker øl og henger sporadisk med en mannevenn. Det er så deilig med sol og sommer og fri :wub:  

Hvis du orker å begi deg ut på en såpass lang serie, så ville jeg definitivt gjort det. Jeg har nettopp hørt ferdig den siste lydboken, og det er så bra!

Ellers er Kingkiller Chronicles (Name of the Wind er første bok) en fantastisk trilogi hvor to av tre bøker har kommet ut til nå. Det er min desiderte favorittserie, og det vet jeg gjelder flere her inne :P 

  • Like 1
Skrevet

Sti på øyet ja, takk sonen orakel! 

 

Xxl greide/ville ikke å ordne opp i at vi fikk feil våpenskap så da heva vi kjøpet og kjøper på felleskjøpet i stedet. Der tapte de 5000kr, pluss fremtidige langvåpen og skudd.  Er ikke veldig imponert over servicen altså. 

Skrevet

Freya er i tilsynelatende bedre form i dag, så da  satser vi på at det var forbigående og på rett vei :) Freya ligger i andre sofaen, mor og datter ligger i hundesenga og koseleker, og jeg lurer på om jeg skal blunde litt..

  • Like 15
Skrevet
Akkurat nå, Line skrev:

Freya er i tilsynelatende bedre form i dag, så da  satser vi på at det var forbigående og på rett vei :) Freya ligger i andre sofaen, mor og datter ligger i hundesenga og koseleker, og jeg lurer på om jeg skal blunde litt..

Så bra! Det er så ekkelt når de gamle damene ikke er i form.

Skrevet
12 timer siden, HeleneFS skrev:

Jeg leter etter en fantasy bokserie for tiden og ble anbefalt Tidshjulet. Noen andre som har lest denne serien? 

 

Koser meg ihjel for tiden, derfor er jeg så lite her. Trener, soler meg,  går på fjellet, drikker øl og henger sporadisk med en mannevenn. Det er så deilig med sol og sommer og fri :wub:  

Wheel of Time er bra den, har lest den noen ganger. Syns det blir litt mye om hva slags klær folk har på seg, forfatteren er usedvanlig grundig på klær :P

Jeg er veldig glad i serien The Malazan Book of the Fallen. Anbefaler den sterkt!!

Skrevet
4 timer siden, Kaja skrev:

For å følge opp historien, drittlånetlf slo seg av i natt (selvom den sto i lader) og vekket meg ikke så jeg kom forsent på jobb. Jeg lurer på å fakturere butikken for tapt arbeidstid.. :P

Nå slår den seg ikke på overhode. 

Å kjære.. Det er virkelig drømmesituasjon når man endelig kjøper seg ny tlf og gleder seg til å bruke den.. 

Skrevet
6 minutter siden, Krutsi skrev:

Å kjære.. Det er virkelig drømmesituasjon når man endelig kjøper seg ny tlf og gleder seg til å bruke den.. 

Ja, fikk brukt den i typ 2 uker :P 

Skrevet

Hadde nok laga et haraball uten like i den butikken om de ikke hadde hosta opp en like potent telefon som jeg hadde levert inn til garantirep...

Guest Klematis
Skrevet

Nå er jammen badet mitt straks ferdig flislagt. Elektrikeren var litt bekymret for om han hadde sluppet ut Timmy da han kom i dag, han syntes nemlig bestemt å huske at det var to hunder hjemme sist. Men neida, junior er bare på ferie i Oslo, han. Mens elektrikeren var her så begynte Bizi å bjeffe veldig, og ville ikke gi seg.

Da elektrikeren og flisleggeren (pappa) kikket ut, så sto det en elg rett utenfor verandaen.

Hyggelig med besøk av skogens konge.

I kveld skal jeg og Bizi på rallykurs. Vi har trent ca to minutter så seint som i går kveld og har ikke studert et eneste skilt siden sist, så vi får se hvordan det går. Men, i motsetning til sist så har jeg tenkt å ture dyret først, så hun kanskje ikke har fullt så mye energi denne gangen.

 

Skrevet

Litt i stuss på hva jeg skal gjøre. Fikk den genseren jeg bestilte til casper, og den er alt for liten. Enten så er jeg plutselig blitt fryktelig dårlig på å måle eller så er målene på genseren litt feil. Uansett så må jeg bytte den. Har vært i kontakt med nettbutikken, og har fått kjempe raskt svar :D Så veldig fornøyd med det! Meen, har egentlig spurt om å få bytte i en str. større, men nå lurer jeg kanskje på om jeg skal spørre om jeg kan bytte den i 2 størrelser større. Vil ikke at det ikke skal passe en gang til. What to do?:icon_confused:

Skrevet

Jeg har lappen :bananas::jump::bananas: Kunne hatt den i 10 år allerede om jeg ikke hadde vært så treig, men bedre sent enn aldri :D Så får vi se om jeg tør å kjøre alene, da :teehe: 

 

  • Like 37
Guest Yellow
Skrevet

Edit: Never mind, ringte heller en dyrlege i nærheten av dit vi skal. Blir til at vi tar med prøvene i kjølebag på tur ?

Skrevet

Sliten, veldig vondt i beinet og er ganske lei.  Rørlegger'n kjører nå en halvtime omvei på vei hjem fra jobb fordi jeg hadde lyst på "noe godt" til middag, og han veit jeg synes burgerking er godt.   Åh, han slår til innimellom altså. . :wub:   

 

  • Like 5
Skrevet

Jeg er så lei dårlig søvn. Så ufattelig lei. :gaah:  Hjelper ikke å legge seg tidlig, sent, stå opp tidlig, stå opp sent, sovet på dagen, ikke sove på dagen... ingenting! Kan umulig være sunt å sove maks 2 timer sammenhengende med mindre jeg har medisiner innabords. Med nye migrenemedisinen innabords så kan jeg klare nesten 4. Men da er fokuset å bli kvitt migrene, ikke sove... Og hangoveren overskygger søvnlengden. 

Pleier å ha slike perioder om sommern, og det er like frustrerende hvert år. Går jeg til legen får jeg sovetabeletter som gjør meg hangover. :(  Prøvd magnesium, prøvd innsovningstabeletter, sovetabeletter (de funker forsåvidt, men hangover), prøvd valerina forte osv. Klarer ikke sove med sovemaske...  Må flytte til et land med mørke netter hele året :aww: 

 

Skrevet
8 minutter siden, Raksha skrev:

Jeg er så lei dårlig søvn. Så ufattelig lei. :gaah:  Hjelper ikke å legge seg tidlig, sent, stå opp tidlig, stå opp sent, sovet på dagen, ikke sove på dagen... ingenting! Kan umulig være sunt å sove maks 2 timer sammenhengende med mindre jeg har medisiner innabords. Med nye migrenemedisinen innabords så kan jeg klare nesten 4. Men da er fokuset å bli kvitt migrene, ikke sove... Og hangoveren overskygger søvnlengden. 

Pleier å ha slike perioder om sommern, og det er like frustrerende hvert år. Går jeg til legen får jeg sovetabeletter som gjør meg hangover. :(  Prøvd magnesium, prøvd innsovningstabeletter, sovetabeletter (de funker forsåvidt, men hangover), prøvd valerina forte osv. Klarer ikke sove med sovemaske...  Må flytte til et land med mørke netter hele året :aww: 

 

Har dere blackout gardiner på soverommet?

Skrevet
Akkurat nå, Line skrev:

Har dere blackout gardiner på soverommet?

Ja, såkaldte lystette - men helt mørkt blir det jo ikke. 

 

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...