Gå til innhold
Hundesonen.no

Aya og Moro de Perro de la Tierra.


jma
 Share

Recommended Posts

  • Svar 215
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Aya er en perro de presa canario-frøken fra Tenerife. Grunnen til at jeg valgte valp fra disse linjene er at jeg synes de stort sett har veldig bra eksteriør, og de ser ut til å ha generelt sett litt

Prinsesse Aya napa har gått spor for første gang i dag. Det gikk kjempebra! La et spor på ca 20 meter, og hun jobbet som bare det. Så det må vi prøve å gjøre oftere. Vi har også fått litt mer dreis på

Aya har hatt besøk av Tito i dag, så da blei det litt bilder i dag og (eller mange, haha...). Hun har også hatt besøk av ei rottis jente, men det fikk jeg ikke tatt noen bilder av. Hun ligger rett ut

Posted Images

  • 1 month later...

I går fikk lille frøkna løpetid, så nå er vel valpetiden offisielt over, og fjortiss-tiden i gang. Merker ikke noe forskjell på henne da. Hun er fremdeles like snill og en smule lat. ? Trener med klikker gjevnlig for å terpe på fvf, utgangsposisjon og andre enkle øvelser. Og det ser ut til å funke bra. Hun har så smått begynt å legge seg ut i bredden, første bildet er tatt for to-tre uker siden og de andre bildene er fra helga. Hun er snart åtte måneder, ca 57 cm og 32 kg. Hun har begynt å vokse saktere nå, er spent på hvordan hun utvikler seg videre! Hun var med i familieselskap på søndagen, sto bunnet i et tre i nesten ni timer! ? Var såå snill og tålmodig, sovna som en stein når vi kom hjem ? 

image.jpeg

 

image.jpeg

 

image.jpeg

 

image.jpeg

 

 

  • Like 15
Lenke til kommentar
Del på andre sider

18 timer siden, Freddiee skrev:

:wub::wub::wub: så nydelig!

 

18 timer siden, Bananen skrev:

Hun vokser seg penere og penere! :)

 

16 timer siden, Lmari skrev:

Vakker!! :wub:

 

14 timer siden, Th3a skrev:

Nydelig frøken du har! :wub:

Tuusen takk dere :):):) 

 

4 timer siden, LØJ skrev:

Søta:wub: Ser skikkelig fjortis ut da, men har fremdeles det vakre uttrykket sitt :D

:D  :D  Svært lite fjortisstendenser ellers heldigvis. Virker ikke som om løpetiden har påvirka humør eller konsentrasjon heller. :) 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Vi har vært på hyttetur i helga, så da blei det seff en del bilder :) Krølltoppen er bikkja til søstra mi, Gina på ni år. :) 

IMG_3062.JPG

 

 

IMG_3084.JPG

 

 

IMG_3097.JPG

 

 

IMG_3102.JPG

 

 

IMG_3049.JPG

 

 

IMG_3065.JPG

 

 

IMG_3071.JPG

 

 

IMG_3018.JPG

 

IMG_3020.JPG

 

 

IMG_3005.jpg

 

IMG_2933.JPG

 

IMG_2947.JPG

 

IMG_2949.JPG

 

IMG_2952.JPG

 

IMG_2875.JPG

 

IMG_2883.JPG

 

 

 

 

  • Like 12
Lenke til kommentar
Del på andre sider

3 timer siden, Th3a skrev:

Føler jeg gjentar meg selv hver gang, men det kan ikke bli sagt mange nok ganger hvor flott hun er! :ahappy:

Er jo bare kjempekoselig å høre det :D Takk! 

3 timer siden, Rora skrev:

Så utrolig vakker hun er! Jeg smelter!!! :wub:

Tusen takk :) 

2 timer siden, KristinR skrev:

Hun har vanvittig vakre øyne og "øyenbryn" 
Og, jupp, synd  si det, men hun er lekker med de små ørene. Det tørre og rene hode med uttrykk kommer så godt frem. 

Takk :)  

1 time siden, Poter skrev:

Hun er så fin! Gleder meg til å se hvordan hun blir når hun blir stor :) 

Tusen takk :) 

Veldig koselig at dere liker henne :ahappy:

 

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

11 minutter siden, netpuppy skrev:

Så utrolig pen! Jeg syns nesten hun minner meg om en hunnløve i ansiktet jeg.. Er noe med neseryggen og øynene tror jeg :) Herlig uttrykk ihvertfall :)

Tusen takk. Hun har en herlig personlighet og :ahappy:

6 minutter siden, Pringlen skrev:

Så fin hun blir :wub: Et snev eller to av IC her vel?

Tusen takk! Hun har en tippoldemor som er fra IC, så det er der, men det er lite. :D Også har hun en oldefar med ukjent opphav da. Kan jo være mer der 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...
På 6. september 2016 at 10:15 AM, LØJ skrev:

Herreminhatt nydeligste stankelbeinet :wub: Vi må nesten møtes en dag...

Jaa :)  Dere får komme på besøk, eler så får vi få til et treff snart igjen. Vi snakka om å ha et hos Jo snart. 

 

Vi har vært å gått tur på Mølen i dag. Det var en skikkelig fin tur, sterk vind og fin solnedgang. Blei seff en del bilder :D  

Ellers så har frøkna begynt å vokne litt, blitt litt mer aktiv, noe jeg er glad for. Hun er fremdeles veldig snill og grei. Hun er også veldig førermyk, samtidig som hun tåler en støy eller å bli herja med. Hender hun svarer litt hvis andre hunder er litt utagerende eller stirrer veldig på henne på tur, men hun er veldig enkel å avlede foreløpig. Bunner nok i litt usikkerhet på fremmede hunder. Gud, jeg føler jeg har gjort en skikkelig dårlig jobb med lydigheten på henne i forhold til på Damien, og føler litt at hun lærer litt treigere enn han (han lærte veldig fort da.) Men jeg må jo bare ta meg sammen, trene mer kontinuerlig, og fortsette med klikker. Virker som om det er best. Har så vidt begynt å lære bakpartskontroll, jises, det er ikke bare bare altså :D Jeg har prøvd å prøvd uten hell. Så en dag la jeg plutselig merke til at hun rygger ved inngangsdøra når jeg ber henne passe seg når jeg skal inn. Så da begynte jeg å lære det inn der da. Og det funka forsåvidt, men tror vi må gjøre det 1000 ganger der før vi kan gjøre det et annet sted :P:D  Hun er nå 58 cm og 36 kg. 

 

IMG_3416.JPG

 

IMG_3436.JPG

 

IMG_3426.JPG

 

IMG_3428.JPG

 

IMG_3431.jpg

 

IMG_3482.JPG

 

IMG_3493.JPG

 

IMG_3501.JPG

 

IMG_3503.JPG

 

IMG_3558.jpg

 

IMG_3577.JPG

 

IMG_3508.JPG

 

IMG_3580.jpg

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

På 1. oktober 2016 at 0:29 PM, Ozzy skrev:

Fine jenta! Må få kommet meg til dere snart! :)  

 

10 timer siden, LØJ skrev:

Vi kommer nedover vi...eller når har dere planlagt trening?

Jaa, kom begge to ? Akkurat nå har hun løpetid, igjen. Forrige var tydeligvis bare en teaser, haha.. Vi har ikke planlagt noe enda. Skal si ifra ? 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dibaq, ja. Jeg er godt fornøyd med kombinasjonen av pris og kvalitet, med unntak av manglende kondroitinsulfat. Det er noe de fleste for (inkludert mer kjente og anerkjente for som Vom og Alpha Spirit) har altfor lite av. Stoffet finnes rikelig i brusk, så gir tilskudd av rå frosset eller tørket hals/føtter fra kylling/kalkun og ører/haler fra diverse dyr for å kompensere. Ellers er jeg veldig begeistret for Farmina, men en må være litt forsiktig for å unngå voldsom vekst av det. Min fikk en skremmende, massiv growth spur da jeg foret bare på det en ukes tid. Skjøt i været og la på seg. Veldig høy næringstetthet og kaloririkt, så lite slingringsmonn før det blir for mye av det. Pga DCM-skandalen i forbindelse med kornfrie for, hvor det å fore på f.eks. Acana -ansett som et premium høykvalitetsfor, rost opp i skyene for kvaliteten - medførte strukturell hjertefeil på en mengde hunder, så har jeg valgt å kombinere flere ulike typer for å gardere meg bedre dersom det i ettertid skulle vise seg å ha vært noe gærnt med noen av dem.  Farmina har kornfrie varianter, til forveksling lik skandaleforene, men har også tilstrekkelig med carnitin/taurin/metionin, og de inneholder ikke hele belgfrukter eller belgfruktproteiner - mistenkt for å være anti næringsstoffer som hemmer opptak eller syntese av andre aminosyrer og proteiner. Farmina inneholder kun stivelsen fra erter, og ekstrahert og isolert stivelse skal være bare stivelse, uavhengig av om det kommer fra hvete, ris eller erter. Nødvendig for å kunne holde de andre ingrediensene bundet sammen til kibble.  Om den voksne hunden ender på perfekt størrelse med perfekt leddet perfekt skjelett, perfekte organer og perfekt pels vet jeg jo ikke ennå, men avføringen er ihvertfall perfekt :)
    • Takk for godt tips om godbitpung! Skal se om jeg finner noe liknende. Hadde samme erfaring som deg med vom, veldig hard avføring som virket ubehagelig å trykke ut. Tørrfor fra Dilaq, er det Dibaq du mener? Vurderte nemlig dette foret selv. Kan ikke så mye om hundeernæring, men syntes ingrendiensene så ganske bra ut og foret er rimelig. Men kunne ikke lese noen erfaringer med det på nett, og det føltes skummelt å prøve et så ukjent formerke. Du er fornøyd altså?
    • Vi har hatt fremgang på flere områder denne uka, bl.a. pelsstell. Tålmodigheten med kamming og raking har økt dramatisk. Han liker det ikke, men det virker som han har forstått at det er et nødvendig onde og en slags act of kindness fra min side, og er mer tålmodig med det. Nå holder det med en utbetaling per kammede og rakede bein, en for ryggen, en for magen og en for brystet, totalt 7 skjeer med Vom for å få kammet og raket hele hunden, unntatt skjegget, som det koster minst fire skjeer Vom å få kammet grundig gjennom.  Ny milepæl er napping. Skal ikke påberope meg å være noen kløpper ennå, men får det da til på et vis, og til min gledelige overraskelse liker han å bli nappet.  Ellers har vi fått mye sosialisering/miljøtrening med hester og fremmedfolk på territoriet denne uka, med camp/landsstevne på gården. Han har roet seg betraktelig ned og er progressivt desensitivert til situasjonen gjennom å få trøkket ansiktet fullt av godis og spise 1-2 måltider om dagen fra gresset rett foran paddockene, mens folk traver rundt med utstyr og for, og leier hester frem og tilbake. Fra å være heftig begeistret og vilter nysgjerrig med mye vokal de første dagene, til å være nær nonchalant nå på slutten - en pen utvikling. En god hjelp var hestenes nedlatende forrakt mot ham da han begynte bjeffe på dem. De gjorde hesteekvivalenten til det menneskelige uttrykket 'himlet med øynene og fnøs foraktelig' mot den lille drittungen som lagde sånn irriterende lyd. Den reaksjonen der fra dem sved på en annen måte enn tilsvarende reaksjon fra meg, som han har reagert på med MER vokal, for å gjøre det tydelig hva slags emosjonell abuse og omsorgssvikt sånt er fra primær omsorgsperson. Å "få" den der fra hestene var noe annet. Den fungerte på en annen måte fordi det ikke kom fra meg. En stor takk til hestene for hjelpen med å utvikle litt manerer. Han fikk til og med hilse snute mot mule med et brødrepar han har vært på nikk med i noen dager. Var veldig forløsende for ham, og roet ham betydelig ned i nærheten av dem.  Han er fortsatt ganske sosialt inkompetent, though. Klønete. Forsøkte kjefte og true seg til å bli hilst på og kost med her om dagen. Kroppsspråket hans var forvirrende. Ledig halvhøy hale i halvhurtig bevegelse. En slags mellomting mellom avventende vurdering, irritasjon og gledesbevegelser. Så satte han i en vokal som fremstod som truende dersom en skulle sammenlignet med mange andre raser. Ikke en dyp og alvorlig morsk voktervokal - det er ingen tvil om hva han mener når han bruker den - men et mer prososialt toneleie ispedd knurrebrumming, mot to unge kvinner som kom for å møkke en paddock. Mens han stod der og tilsynelatende kjeftet litt truende på dem, lett å tolke som territorial for den som ikke har hørt hvordan ekte territorial fra ham høres ut, så vrikket han på rumpa som i genuin gledeslogring, samtidig som han lagde de lydene der. Han forsøkte dundre meg å kjefte og true dem til å komme kose med ham, og hadde en forventning om å lykkes med det. Skjønner hvorfor mange beskriver gruppe 2 raser som: "Kan være dominant." Det er ikke så mange andre ord en kan beskrive det der med enn nettopp 'dominant'. Attitude.  Han fikk ingen uttelling for det der da, og begynte sutre og sytebjeffe da de gikk.  Kortbuksene har blitt kortere, fordi han satte seg i en fersk tyggisklyse på bussholdeplassen. Konsulterte Grok om frisyren og lurte på om den kunne generere et bilde av den optimalt estetiske måten å klippe en riesenschnauzer på, med en 2020 jeansmote silhuett på beina. Dialogen ble lang, men samme hvor omstendelig jeg forklarte, så klarte den ikke forstå at i den virkelige verden..  Så jeg forklarte og forklarte og la ved det eneste bildet tatt denne uka, kun for å vise den AI'em hva jeg mente: Jeg ville se om den kunne komme opp med en kul overall look som passer bedre med de kortbuksene der enn den typiske rasefrisyren. Jeg vet den er godt trent på visuell estetikk. Den KAN former og linjer. I forsøket på å veilede den til å forstå spurte jeg om den kunne vise meg forskjellen på å klippe en hunds naturlige pels til en silhuett av 2020 women's jeans fashion og på å kle en hund i hundeklær av jeansstoff.. ..så inntil videre beholder vi bare Lady og Landstrykeren looken med skjegg og bart og spaniel ører, til de ukonvensjonelle kortbuksene.
    • Leter med lys og lykte etter Mentalitetsboken av Ingalill og Curt Blixt, Kenth Svartberg. Noen som har den? Er også interessert i andre bøker innen språk og adferd - hundepsykologi:)
    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...