Gå til innhold
Hundesonen.no

Skam P3


Kaja
 Share

Recommended Posts

  • Svar 620
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

" Og bare så det er sagt: Skam tilhører ikke kidsa uansett, de har bare lånt den fra oss. For kvisete fjortiser bryr seg kanskje om rulleplasser og hooking, men de betaler ikke lisens. Vi betaler lise

Jeg tenker at det er lurt å se på denne serien uten å anta at hver eneste scene er der for å fortelle eller lære oss noe, men at narrativene og opplevelsene til karakterene er der for å drive handling

Herregud. Den fineste samtalen noensinne. Alle unge, uansett legning, burde hatt en Jonas.   Den mangelen på reaksjon gjorde at jeg brast i gråt, ass. Og så tenker jeg på alle de gangene jeg har

Posted Images

Akkurat nå, simira skrev:

Ok, så de kommer ikke i hele episoder? Slitsomt. :P

Episodene kommer hver fredag, men alle klippene som skaper episoden slippes jevnlig utover i uka + tekstmeldinger mellom karakterene på hjemmesiden. Så kan du velge om du vil inn og sjekke av og til, eller bare se episoden på fredag :) . 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

29 minutter siden, simira skrev:

Ok, så de kommer ikke i hele episoder? Slitsomt. :P

Neida, det er ikke det. Jeg trodde også det og så bare hele episoder av sesong 1 og 2. Men jeg har fulgt med på nettsiden fra halvveis ut i sesong tre. Det er helt fantastisk gjennomført og hever hele tv-serien. 

Til siste klipp... Herregud. Jeg er helt målløs. En eneste replikk på hele klippet. 4-5 ord liksom. Men så rørende. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

4 minutter siden, Mari skrev:

Neida, det er ikke det. Jeg trodde også det og så bare hele episoder av sesong 1 og 2. Men jeg har fulgt med på nettsiden fra halvveis ut i sesong tre. Det er helt fantastisk gjennomført og hever hele tv-serien. 

Til siste klipp... Herregud. Jeg er helt målløs. En eneste replikk på hele klippet. 4-5 ord liksom. Men så rørende. 

Ja, men jeg følger ikke med, jeg er bare interessert i å se en enkelt episode fordi en del ble filmet der jeg jobber. ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

18 minutter siden, Mari skrev:

Til siste klipp... Herregud. Jeg er helt målløs. En eneste replikk på hele klippet. 4-5 ord liksom. Men så rørende. 

Ja :cry: For et fint klipp!

Og jeg er en sånn som stort sett ser på fredager, så må legge til en liten, Magnus :heart: han kan han og!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Å fy fader
Fytti fader og alt det der
Denne episoden bare er så himla teit og dum og fy fader!
Hvordan våger de spille O helliga natt sånn som det der?

Bah!

Aldri har jeg grini av en Skam episode!
Ja, jeg har latt meg røre, bli emosjonell og ene med det andre. Men når de starter med denne sangen og så tar klippene bit for bit slik som nå. 
Nei fytti fy!

Dette må jo bare ha vært den mest emosjonelle episoden ever. 
Og for meg som mistet pappaen min 14.12.12 og hans favorittsang var O helliga natt, så ble dette bare so too much ...

Man kan i grunnen ikke annet enn å ta av seg hatten for NRK.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
    • Enig med siste her, lildog har jeg prøvd og den var helt ubrukelig. Jeg er veldig fornøyd med tracktive, har den på begge hundene og katten. Kan være litt treig til å finne posisjon noen ganger, men uansett raskere enn både lildog og mitt spor som jeg også har prøvd. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...