Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Så mye forskjell på fargen en klipp kan gjøre! :) søta :wub:

Klør etter å gjøre ansiktet mer bedlington da, så blir nok litt stussing neste uke når jeg skal oppover[emoji14]

c8d319470b6ff0c1397be6a000b6392c.jpg

Sent fra min SM-G903F via Tapatalk

  • Like 10
  • Svar 3.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

På tide med ny tråd!   ____________________________________________________________________________________________________   Siden jeg er førstemann ut i denne kopierer jeg inn in

JEG FANT BUNADSØLVET MITT OMG OMG OMG ??????????? Sent fra min SM-G870F via Tapatalk

Wow!  Som noen på chatten fikk med seg så var jeg og spiste på mcdonalds i går kveld, og der sto det en fantastisk dame bak kassa som fikk så mye kjeft av han som laget burgerene. Skrev dette til Mc

Posted Images

Skrevet
1 time siden, Raksha skrev:

:lol: Jeg syns nesten 4 km var mer enn langt nok i dag med vogn og hunder... Vi har kanskje bittelitt forskjellig utgangspunkt :icon_redface:

Jeg skal rusle en ca 3 km lang runde etterpå og skal si meg fornøyd med den :icon_redface: 10 mil i april skal jeg glemme, men "se hvor langt jeg kommer i april"-er mitt mål. Er høygravid 3 uker av måneden, så skal ikke ha for store forventninger :teehe: 

Akkurat nå, Line skrev:

Hadde tenkt å legge ut akkurat samme linken :lol: 

  • Like 1
Skrevet
7 minutter siden, Lola Pagola skrev:

Så mye forskjell på fargen en klipp kan gjøre! :) søta :wub:

Klør etter å gjøre ansiktet mer bedlington da, så blir nok litt stussing neste uke når jeg skal oppoveremoji14.png

c8d319470b6ff0c1397be6a000b6392c.jpg

Sent fra min SM-G903F via Tapatalk

Hvordan klarer du å la være å gi den mohawk? :o 

Skrevet

Sjeleglad for at jeg har hund som ikke spiser ting på tur! Er en labrador som måtte avlives etter å ha fått i seg rottegift i en park borti her. Og en hund til har muligens fått i seg noe og ligger til observasjon.

Ikke fått vite akkurat hvor men jeg mistenker at det er i en park jeg aldri er i. Heldigvis!

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

Skrevet

Var ute og trente litt med Marko i stad, og det var blitt litt rustent, altså... Ikke var det lett for en vofs å konsentrere seg heller, det er jo så mange spennende lukter i gresset etter at snøen har smelta! Lurer på om jeg skal ofre et gammelt sengetrekk og flette ny leke til ham. Jeg trenger noe med litt lengde på til å ha drakamp med, og noe nytt og kult å fange oppmerksomheten med. 

Skrevet
1 time siden, Teserere skrev:

Kanskje vi skal forte oss ut før regnet kommer hit, da!

 

Hvilken av gruppene :teehe: 

Jeg tror det var Hekta på strikking og hekling. (Jeg er medlem på så mange av de sidene der).

  • Like 1
Skrevet
24 minutter siden, Line skrev:

Nope. Jeg leser bare strikkeoppskrifter bak rattet, strikker aldri! :aww:

Nå har jeg sådd grønnkål, timian, løpstikke og koriander som skal i pallekarmer, og erteblomster og kosmos til krukker og blomsterkasser på verandaen. Enda har jeg mange frøposer igjen, må jeg tilstå. Sjelestyrke og realisme er å kjøpe bare noen få poser med frø når du står foran et utvalg på flere hundre.

  • Like 3
Skrevet

Noe sier meg at det ikke var så lurt å lære whippeten å snakke for å få godbit..

Er i Oslo en tur. Fått meg verdens kuleste solseng a la 70 tallet! Nå gleder jeg meg til campingtur i Sverige i juli :D

Sent fra min SM-N9005 via Tapatalk

  • Like 1
Skrevet
7 minutter siden, Lola Pagola skrev: Så mye forskjell på fargen en klipp kan gjøre! [emoji4] søta :wub:

Klør etter å gjøre ansiktet mer bedlington da, så blir nok litt stussing neste uke når jeg skal oppover[emoji14]

c8d319470b6ff0c1397be6a000b6392c.jpg

Sent fra min SM-G903F via Tapatalk

Hvordan klarer du å la være å gi den mohawk? [emoji33] 

Hun pleier å ha det når jeg klipper henne :D

Sent fra min SM-G903F via Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

Herregud, sovet i 7,5 t etter nattevakt. Det er sjeldenr jeg gjør! C har vært å hentet bunaden sin, så nå går han manekeng for meg :wub:

  • Like 5
Skrevet

Hjemme fra villmarksmesse. Damn!  Mye folk!! Man er ofte ganske ensom i villmarka,  så jeg var overasket over antall folk. 

Det ble ny skallbukse til meg og poden,  nye fine tursko til meg, fiskeutstyr til poden og en turkopp + tennstål med navnet hans ingravert. Det hjelper ikke at det er messepriser når det er så mye fint! :P

Nico fikk være med. Hun er visst svært skeptisk til utstoppede ulver,  bjørner og geitebukker.  Rev var greit :lol:

Det var mange folk der til å kose meg henne,  det var stas!  B.l.a @Perfect Image.

Hun ser tydeligvis brått ut som en puli for hun fikk mye oppmerksomhet:blink:  Folk kom bort for å spørre og grave om pelsen,  og bare måtte hilse på rastahunden.  Det var stas for en selskapssyk frøken som alltid står i skyggen av huskyen :lol:

 

  • Like 7
Skrevet

Jeg fikk fyr i ovnen! Jeg pleier aldri åfåfyr, selv om jeg gjør som man skal. Men idagfikk jeg fyr på første forsøk, så nå er det 30grader her inne :icon_redface: Det var litt voldsomt :P

 

  • Like 3
Skrevet
1 time siden, Aslan skrev:

Jeg skal rusle en ca 3 km lang runde etterpå og skal si meg fornøyd med den :icon_redface: 10 mil i april skal jeg glemme, men "se hvor langt jeg kommer i april"-er mitt mål. Er høygravid 3 uker av måneden, så skal ikke ha for store forventninger :teehe: 

Hadde tenkt å legge ut akkurat samme linken :lol: 

:lol: Jeg bør helst være i bedre form enn deg... Ikke dermed sagt... :lol: 

 

Nå har vi fått i oss middag, litt sånn "spise opp det vi har" så det ble resten av potetposen, en persillerot, en skvett melk og en klatt smør i potetstappa (og litt salt, pepper og gressløk), og resten av den åpna posen med grillpølser til mann og barn, og et par små mer krydra pølser til mor. :aww: Godt var det ! 

 

Guest Jonna
Skrevet

Der fikk jeg sett på bilder. Hun mangler litt rasedetaljer til å være mer enn en VG hund. Men hun beveger seg langt sundere og bedre konstruert enn ganske mye som vinner på "show". 

12957420_10156751631090072_5406426598865

12671779_10156751631330072_2907975114864

12909443_10156751631525072_5918718836168

1933357_10156751631125072_38744905439451

Skrevet
Akkurat nå, JeanetteH skrev:

Der fikk jeg sett på bilder. Hun mangler litt rasedetaljer til å være mer enn en VG hund. Men hun beveger seg langt sundere og bedre konstruert enn ganske mye som vinner på "show". 

12957420_10156751631090072_5406426598865

12671779_10156751631330072_2907975114864

12909443_10156751631525072_5918718836168

1933357_10156751631125072_38744905439451

Ordentlig søt, er hun! :heart:

Guest *Kat84*
Skrevet
13 minutter siden, laikamor skrev:

Jeg fikk fyr i ovnen! Jeg pleier aldri åfåfyr, selv om jeg gjør som man skal. Men idagfikk jeg fyr på første forsøk, så nå er det 30grader her inne :icon_redface: Det var litt voldsomt :P

 

Må jo gjøre det ordentlig når du først får til så klart! :aww:

Jeg har alltid problemer med å få fyr i ovner jeg ikke har brukt før. Men når du først har funnet ut av det går det lett etterpå :) 

Skrevet
Akkurat nå, Line skrev:

Visste dere at hundesonen har en overvekt av folk som gir råd som involverer straff og gammeldags måte å trene hund på?...

:P 

??

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...