Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Togo kløven til Kiwi helt klart! Og så er jeg ganske glad i katahdin dekkenet til Tundra (skulle ønske det kom i mindre str, til whippsene) 

Skrevet

K9 gummiert "langline" på 5 meter. Kort nok til å håndtere, langt nok til at hundene får sose. Gjerne kombinert med Rogz-selene.

Ellers er det svært lite jeg ikke kunne vært uten, strengt tatt.

Skrevet

Sele, flexiline, litt pelsutstyr/annet stelleutstyr og klær generelt (er vel helt avhengig av å minst ha en genser, ett dekken og en dress).

Bruker også bilbelte med sele til hunden mye, da vi ikke selv har bil er det lettest.

Skrevet

Halsbånd, kobbel, potesokker og ullgenser/godt dekken til hver av hundene. Det er vel det vi har med mest bruk for. En trekksele til hver av hundene er også greit, men hadde sikkert overlevd uten. 

 

Skrevet

Beltet ( non-stop ), trekksele og elastisk bånd. Jeg har alltid vært stor tilhenger av belter siden jeg kjøpte mitt første til Loke for typ 10 år siden.  Jeg hater å ikke ha hendene frie når jeg går tur , jeg fatter ikke at ikke alle bruker det ! Bikkjene får ekstra trim når de trekker , jeg slipper å stresse med at bikkjene trekker, jeg har hendene frie til bæsjeposer etc. 

  • Like 2
Skrevet

Mens vi har omtrent sluttet å bruke sele og belte fordi jeg liker ikke at bikkja trekker så innmari. Med halsbånd går han relativt pent (dvs trekker nesten ikke), så da blir det mest sånn :)

Så for oss: halsbånd, kobbel og bilbur er det mest nyttige for oss. Og kongen. 

Skrevet

Trekkseler, baggen hoftebelte, Togo kløven til Mayah og MR-kobbel. Polaris nordisk slede og sykkelen gjør også hverdagen mye enklere for oss :)

Skrevet

Uten noe som helst tvil: blåseren!:heart: Jeg vurderer å kjøpe en ny å ha i reserve snart, for hvis den jeg har nå slutter å virke så er det helt krise!

Skrevet

Tja, sånn utenom det helt opplagte som bånd og halsbånd, mr koppelet, elsker det, ei god trekksele og magebeltet mitt(egentlig samme hvilket magebelte). Og millers klotang, must have. 

Skrevet
På 18. februar 2016 at 3:12 PM, Monab88 skrev:

Uten noe som helst tvil: blåseren!:heart: Jeg vurderer å kjøpe en ny å ha i reserve snart, for hvis den jeg har nå slutter å virke så er det helt krise!

Hvilken anbefaler du @Monab88? Er det verdt å kjøpe for røytingen?

Skrevet

996557_10153110247220341_170623298_n.jpg

Nomesele, strikkebånd og hoftebelte, var slik vi overlevde fjortistida og gull verdt for å få trimma hunden litt ekstra! I tillegg til laika original kløv som er trofast kompis på lengre turer :D 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...